» »

Boot iz cdja ne dela

Boot iz cdja ne dela

loool2 ::

Imam prenosnika Acer Aspire in ker mi vsakič ko naloži windowse resetira sem se odloču da ga bom formatiru. Ko sem u biosih naštimal vrstni red boot devices sm dal cd/dvd-rom najprej in vseeno ne dela. Zažene pokaže se samo _(ta znak) v zgornjem levem kotu za 3 sekunde pol začne pa mi pokaže še tiste opcije safe mode... pol pa winse začne nalagat in zgodba se ponovi... A kdo ve zakaj noče bootat iz cdja. Cd je bootable uporabil sem ga že ne drugem pcju. Imam pa oziroma poskušam gor dat windowse xp.

zavajon ::

Za začetek preveri, če zmore sploh prebrat ta CD. Večkrat se zgodi, da je CD na eni mašini berljiv, na drugi pa ne.
Bootaj v windowse (če lahko) in preveri, če zna prebrati fajle.

loool2 ::

Ne v windowse ne more ker mi restarta takoj ko neha lovdat windows xp. Eni pravjo da noče bootat iz cdja ker mam na winsih že gor naložene sp3???

roberto111 ::

Bottat bi moral, ne glede na to, kaj je že na trdem disku.

Poskusi z drugim CD-jem.

energetik ::

Bottat bi moral, ne glede na to, kaj je že na trdem disku.

Poskusi z drugim CD-jem.


Včasi tudi to ni res. Na eni starejši kišti se mi je pokvaril HD. Po tistem ni hotel bootat iz ničesar (disketnik, CD, drug HD, nič..) No, potem sem HD fizično odklopil in je normalno bootal s CD. Ko sem zanič disk spet priklopil, se je težava ponovila. Na ekranu je bilo pa enako, kot je avtor teme zapisal, utripajoč podčrtaj, kar mislim da pomeni da išče bootable device...

No, potem sem "pokvarjen" HD formatiral v še starejši mašini, ki se je normalno bootala iz CD. Od takrat "pokvarjen" HD normalno dela tudi v novejši kišti.

reeves ::

Enemu kolegu isto ni hotelo bootat, dokler mu nisem z nLite dal še sp2 zraven.

zerovc ::

z nLite dal še sp2 zraven.

prosil bi za pojasnilo

energetik ::

http://www.nliteos.com/index.html

Z njim lahko itegriraš SP na inštalacijo XP, ki določenega SP še ne vsebuje.

zerovc ::

Hotel sem naložiti nov operacijski sistem windows 7,pa mi ob zagonu javlja napako
cannot boot from cd:code 5
verjemite mi imam zagonski cd,sem sprobal na drugem compu.

-Ime osnovne plošče MSI K8M Neo-V (MS-7032) (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
-Čipset osnovne plošče VIA VT8380 K8M800, AMD Hammer
-Tip BIOSa AMI (10/13/04)
Sedaj imam windowse 7 naložene kar čez xp,xp pa mi je dalo v mapo windows old.Vendar bi rad naredil frišno instalacijo.
lp

loool2 ::

Em ja lp usem. Ja zadeva se je malček izbolšala zdaj se mi je užgal (prišu je u windowse) + našel sm recovery cdje (1 & 2). In sem se odločil da ga bom vseeno formatiral ampak ko dam prvi cd notr se nič ne nardi. Ko sem to prakticiral na hpju se je autoplay pojavil pa si sm klikou dokler ni formatiral pa nanovo naložil xpje. Zdej če kdo ve kaj je treba nardit? Aja pa mam tut system cd(bootable) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: loool2 ()

loool2 ::

Ja zdej sm najdu navodila za recovery pa sm formatiru disk pol pa reče nej šeenkat dam noter system cd pa začne kopirat files pa ostane pr 40 % in to je to. Cd je čis nov brez praske?

amigo_no1 ::

Lahko da ima Cd/DVD pogon težave z branjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot extract

Oddelek: Pomoč in nasveti
173202 (2573) boogie_xlr
»

Kako izbrisati vse iz trdega diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292435 (1727) VoidRay

namestitev sistema na hp6830s

Oddelek: Pomoč in nasveti
222456 (1349) Zheegec
»

Težave s nameščanjem Windowsow xp

Oddelek: Operacijski sistemi
101123 (1001) DefSigma
»

Hp 8510p + WinXP Pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
101361 (1249) Pyr0Beast

Več podobnih tem