» »

Preizkusni OS

Preizkusni OS

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Mene zanima če je kdo že imel podobno težavo pri namestitvi paralelnega OS-a.

Namreč jaz imam na disku A naloženo Visto Ultimate. Na disku B imam pa shranjene razne podatke. Ta disk sem razdelil na dve particiji B/1 in B/2. Na lokaciji B/1 so ostali gor podatki ki sem jih imel na lokacijo  B/2 pa sem hotel naložiti Windows 7 RC1 da jih sprobam. Vse je potekalo gladko do koraka kjer ti reče da je inštalacija zaključena in da se bo rač. ponovno zagnal. Ko se ponovno zažene se noče nikakor bootat iz diska in rač. obstane na začetku. Disk kjer je pa naložena Vista sem zaradi varnosti izklopil.

Mogoče veste zakaj se noče bootat? Ali probam potegnit še kako verzijo in s tisto probat?

Hvala za pomoc
Lp

Matjaž
Asus ROG G751JY

BaRtMaN ::

Izgleda, da je bootlader na disku A. Si imel med namestitvijo Win7 disk A priklopljen?

energetik ::

Očitno si imel med inštalacijo A disk vklopljen, na njem je WIn7 popravil mbr, potem si ga pa odklopil? Je res?

pecavar34 ::

Izgleda, da je bootlader na disku A. Si imel med namestitvijo Win7 disk A priklopljen?

Ne pred namestitvijo sem disk A izklopil, tako da pomoje ni mogel kaj motit. Priklopljen je bil prazen disk, kjer so bile datoteke gor ki sem jih downloadal, pa še te so bile na drugi particiji.

Hvala za pomoč
Asus ROG G751JY

butec ::

kake diske pa maš ATA ali SATA ?

Z ATA diski sem imel podoben primer, ta drugi disk je bil na slave, pa se ni hotel bootati (naložil se je bootat pa ni šel, sem nastavil jamperje pa je zadeva laufala )

pecavar34 ::

Ne, ne mam 2 sata II diska.
Asus ROG G751JY

Gapi ::

Si v biosu popravil boot sequence???

pecavar34 ::

Si v biosu popravil boot sequence???


ne nisem, sem pogledal v bios in nimam tega na voljo, samo boot priotrty ta je pa prav naštiman.
Asus ROG G751JY

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514254 (3420) MasterKiD
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181334 (1100) boris22
»

Linux start - pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
181289 (907) Zvezdica27
»

windows XP in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272501 (2199) Jebac18
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
181995 (1802) cekr

Več podobnih tem