» »

Windows 7 beta in RC le pogojno uporabna do izteka licence

Windows 7 beta in RC le pogojno uporabna do izteka licence

bit-tech.net - Kot je znano, bo Windows 7 RC mogoče uporabljati do 1. junija 2010, oz. še kako leto. Sprva se je predvidevalo, da se bo obdobje dvournih ponovnih zagonov, ki so že znani iz beta in RC različic Viste, začelo po izteku licence, zdaj pa je Microsoft razjasnil, da bo do tega prišlo že prej. Nezaželjeno rebootanje se bo začelo že 1. marca 2010, takoj po opozorilih, da se licenca izteka, in končalo 1. junija, ko sistem enostavno ne bo več deloval. Slednje velja za RC različico, saj bo beti odklenkljalo že veliko prej. Ponovno se bo začela zaganjati že 1. julija in to počela do 1. avgusta, ko poteče licenca.

S to novico je razvidno, da napovedanih 13 mesecev uporabe ne bo, temveč so ti skrajšani na le 10 mesecev zastonjkarstva pri uporabi Release Candidate različice.

35 komentarjev

BoLhCa ::

Eh cel hudič, že 10 mesecev me čudi, sem u bistvu mislil, da bo RC off na dan izida final releasa :))

filip007 ::

Saj piše da je uporaben samo do...2.3.2010 1:59



Lahko samo povem vsem ki imajo gor naloženo OEM hack da to ni to, M$ še vedno ve da je P verzija...zato pa je toliko pripomb žez Visto, Vista je čisto OK samo uporabniki imajo naloženo P verzjo, ki pa ne dala enako kot Licenčna.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

nekikr ::

Bismark, a lahko svojo izjavo podkrepiš s kakšnim linkom ali ti moram verjeti na besedo? Glede tega da P verzija deluje slabše.

ender ::

To, da se bo RC začel izklapljati od 1. marca je znano že najmanj od 5. maja, če ne še prej (je bilo lepo pojasnjeno v vrstici, ki se začne z "Watch the calendar").
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

filip007 ::

To je dejstvo, link ne obstaja samo moja lastna objava...na opera blogu in še na digg sem poslal...

http://my.opera.com/Filip007/blog/user-...

Na prenosniku sem sesul licenco od Viste prej je delalo vse super...sem naložil svojo in so se skoraj takoj pokazali problemi. Na Windows 7 je pa vse OK spet in jih mislim kupiti.

Prvi znaki da OEM hack aktivacija ne dela kot je treba:
Monitor se ne ugaša za sabo kot je določeno in se prižiga+ugaša vsakih 15-20min
Time zone za uro se prestavlja nazaj kot je določen in prikaže napačno uro
Windows Update doda mrežnim driverjem trojanca

MGAdiag ima dodatne online kode za dodatno preverjanje...
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=...

Verjamite kakor hočete...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

toro69 ::

@bismark: ha, ha ..

Obe (OEM in P) delata enako slabo, preverjeno na en kup PC-jih :)

MacQ ::

Bismarck, ne trosi buče. Raje napiši kake probleme si imel ob sesutju licence.

(Pa angleščina ti ni glih močnejša stran.)
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacQ ()

filip007 ::

No saj meni je vseeno obstajajo pa stvari izven splošnega razumevanja...in če hočem, da prenosnik ugaša zaslon ga pač bo to pa ne počne P verzija.

Doma je še en pc z XP in tam je enak problem...

Sploh pa mletje diska na Visti je zelo popularno to počne samo P verzija.

Licenco sem sesul, ko sem hotel samo probati Ubuntu Remix (linux za netbook) in se je kar sam namestil preko črnega zaslona brez install opcije...

Windows 7 RC priporočam vsem, ki še niso sprobali licenčne opreme...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MacQ ::

Buče. P verzije prav lepo ugašujejo monitorje.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

nekikr ::

Bismark: torej hočeš reči, da so vsi ti problemi zelo jasni, splošno znani in sugurno in definitivno obstajajo.....po drugi strani pa na vsem širnem vsemrežju samo ti objaviš ta problem s svojima dvema objavama? In mi naj ti verjamemo?!? Da ljudje podležejo veram mi je jasno, ker je ogromno ljudi, ki te v to prepričujejo, ti si pa še večji optimist, sam proti vsem :)

Torej, čakam na verodostojen link, če ne bom ustvaril svoj blog in napisal da si z Marsa. In raja mora verjet, ker piše na mojem blogu :)

blackbfm ::

Bismark ti imaš neko čudno verzijo ali imaš pa okužen "crack".

filip007 ::

Počasi gre vse pod "black listed", če je več kot tisočkrat registriran oporabljate vsi XP...?

Za Mars nevem mogoče je kdo za luno...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MacQ ::

In zakaj nas potem Windows update vsakih toliko časa gnjavi z Windows Genuine Advantage Tool (tako na licenčnih, kot na P Windowsih), če pa dobro ve, kateri so kateri?
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Ales ::

Počasi gre vse pod "black listed", če je več kot tisočkrat registriran oporabljate vsi XP...?


A ti razumeš sam sebe?

bluefish ::

@Bismark: bolj je verjetno problem v sami konkretni rešitvi, ki so jo uporabil, ne pa na splošno. Meni je ob izidu delalo povsem brez težav, pozneje pa sem namestil MSDNAA varianto.

Glede 7 pa je po eni strani logično, da zadeva ne bo delovala v nedogled.

KoKi ::

> Sploh pa mletje diska na Visti je zelo popularno to počne samo P verzija.

A to bi naj bila kakšna neslana šala? Moj oče je kupil enega izmed prvih računalnikov (Medion), ki je prišel z Visto (OEM). Disk je tako zelo mlel, da sem moral namestiti piratske XPje. O tem sem tudi pisal na tem forumu. Poišči.
# hackable

matjash ::

Tud jaz sem na željo uporabnikov zamenjal vsaj že 5im računalnikom licenčno visto z P. XP.
Vsi so več kot zadovoljni z obnašanjem računalnika, še najbolj tisti ki so več časa trpeli na visti, pa čeprav ne na slabih notesnikih.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

techfreak :) ::

Imel P Visto, kupil tudi licenčno Visto in pri obeh je disk enako "mlel". Čeprav pri licenčni Visti so bile še težave zaradi jezika ... ker vsi programi/gonilniki očitno niso kompatibilni s tujimi jeziki.

Isto pri XPjih, imel P in licenčno verzijo in obe enako delovale. In ja, WGA mi tudi na licenčnih Windowsih teži, poleg tega pa še nisem slišal primera (vsaj od kolegov ne), da jim P XP/Vista ne bi prišla skozi WGA. (In tudi sam uporabljam na enem laptopu P XP, čeprav z originalno licenco (CD za obnovitev je bil uničen)) - tudi nobenih težav.

blackbfm ::

Tok je že napisanega okoli tega mletja diska in porabe rama..samo očitno (določeni) ljudje ne poštekajo da gre za defragmentacijo, windows defender, superfetch, kaj jz vem kaj je še vse v Visti.

No važno, da je potem Vista kriva in da XP ne melje in ne žre rama.

techfreak :) ::

No saj tukaj se niso pogovarjali o Vista versus XP ampak o Vista P versus licenčna Vista. Tema je pa na splošno o Windows 7 RC in o njenem delovanju.

ender ::

in če hočem, da prenosnik ugaša zaslon ga pač bo to pa ne počne P verzija.
Pokliči na MS tehnično podporo - aja, nimaš licence? Potem se pa ne pritožuj, in bodi srečen da sploh kaj dela.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

>> Pokliči na MS tehnično podporo - aja, nimaš licence? Potem se pa ne pritožuj, in bodi srečen da sploh kaj dela.
Kdo bo pa plačal 400€+ za to, da dobi podporo? Nobeden. Vsi so zadovoljni s P ali pa OEM verzijo.

bluefish ::

400€? Od kje ta cifra?

ender ::

Kdo bo pa plačal 400€+ za to, da dobi podporo? Nobeden. Vsi so zadovoljni s P ali pa OEM verzijo.
Če so zadovoljni, zakaj se pa potem pritožujejo?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

techfreak :) ::

Cena Windows Vista Ultimate je 297,60 €. Vseeno veliko več, kot je večina pripravljena plačati.

bluefish ::

in čemu za domačo rabo Ultimate, ko pa je Home Premium povsem dovolj?

techfreak :) ::

Ker se mi ne ljubi spet iskati cene za Home Premium, bi ocenil, da je okoli 200€.

In kdo, ki kupi prenosnik z prednaloženim Windowsom bi sploh želel kupiti Windows še enkrat, in dati 200€ samo zaradi MS supporta?

bluefish ::

čakaj, podpora ne velja za OEM verzije?

techfreak :) ::

Ne. Za OEM verzije ti podporo nudi proizvajalec računalnika.

WamPIRe- ::

Hmm a je to normalno da tale RC verzija (64 bitna) ne zna delovat z več kot 3GB rama?? Na prenosniku mi sicer napiše za ram: 4GB instaled (3GB usable).
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

ender ::

WamPIRe-: če ti čipset na prenosniku ne podpira več kot 4GB RAMa, ti ga tudi OS ne more (če imaš prenosnik z Intelovim čipovjem, rabiš 965 ali novejše - 945 podpira do 4GB, vendar je v to vključena še vsa ostala strojna oprema, tako da je 3GB uporabnega kar realna številka).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

WamPIRe- ::

Na 64 bitni Visti je normalno delovalo 4GB rama... zato me malo čudi...

EDIT:
Prenosnik ima chipset: Intel 945PM za katerega pa lepo na Intel-ovi strani piše: Dual-channel DDR2 667MHz Memory Support - Up to 10.7GB/s of bandwith and up to 4GB memory addressability, for faster system responsiveness.

Chipset ni problem, saj je zadeva normalno delovala na Visti.

Mogoče je le to neko stikalo v RC verziji...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

MrStein ::

"up to 4GB memory addressability"
Torej 3 giga sistemskega RAM-a , pol giga grafičnega RAM-a, malu to malo tam, in je že porabljenega 4 GB.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kolko RAM-a javi MemTest86+ ? Ali kaki Linux (cat /proc/meminfo)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ender ::

Na 945PM ne boš videl vseh 4GB. Imam isti chipset v prenosniku, sistem (tako Vista x64, kot Linux x64) lahko naslavlja 3071MB (koliko točno lahko sistem vidi je sicer odvisno od ostalih naprav na matični plošči in delno od BIOSa, ampak vseh 4GB ne bo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916449 (13843) jest10
»

windows 7 activated key

Oddelek: Pomoč in nasveti
61657 (1473) sloxl8
»

Veljavnost garancije laptopa ob piratskem OS-ju.

Oddelek: Operacijski sistemi
131614 (1291) GoldRakun
»

Windows 7 RC 5. maja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610487 (5748) Tr0n
»

Novice o Windows 7 in XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5410840 (8009) Tr0n

Več podobnih tem