» »

Zamrzovanje računalnika

Zamrzovanje računalnika

hellblazer ::

Lep pozdrav!

Stvar je sledeča, da mi PC naključno zamrzne v igrah pa parkrat je zamrznil ob gledanju youtube videa v fullscreen načinu.
Kadar zamrzne, ne pomaga ničesar drugega kot hard reset ali izklop iz napajnaja.
Ker sem mislil da se sistem pregreva, sem zamenjal cooler na grafični in procesorju, pregledal rame z memtestom tudi formatiral.
Nadgradil vse driverje z najnovejšimi itd... Vendar ni nič pomagalo.
Dvakrat pa se mi je zgodilo to, da se je po ponovnem vklopu pcja 1. sesuli windowsi ter 2. sesuli biosi, tako da sem jih moral resetirat.
Ko ponovno zaženem pc lahko dela normalno do konca dneva včasih pa po uri ali manj oz. naključno seveda v igrah.

Sistem: Windows Xp SP3 32-bit plus vsi updejti
plata: Asus P5N-E sli
proc: Intel core 2 duo e6850
ram: 2GB
graf: nvidia 8800 gtx
zvočna: X-Fi XtremeMusic
napajalnik: enermax liberty 620W

Hvala za odgovore.

solatko ::

Najverjetneje je en od RAM-ov problematičen, vzemi ven eno palčko in poizkusi. Lahko je problem tudi v samem OS, kakšen virus, trojanc... Glede na to, da si pregrevanje izključil, poglej še, da ti slučajno ne nihajo napetosti. Če imaš OC, morda imaš slabo uštimano, drugače pa skoraj sigurno RAM, v najslabšem primeru matična plošča, ki pa je verjetno še v garanciji.

hellblazer ::

Računalnik je čist kar se tiče trojancev, virusov ter spywera. Tudi ni OC. Bom pa probal samo z eno palčko pa da vidim kaj bo.
Še nekaj me zanima in sicer, če je problem v eni od palčk RAM-a zakaj memetest ni tega zaznal?

ModriN96 ::

Si že kdaj pomislu da je možno da se ti proc pregreva in se ti zarad previsoke temperature sam resetira?

hellblazer ::

Računalnik se ni nikoli "sam" resetiral ampak je zamrznil, resetiral sem ga potem jaz. Kot že napisano zgoraj je bil zamenjan tudi hladilnik.
Čeprav ga ne bi bilo treba ker so bile temperature tudi z originalnim v mejah normale po menjave pa še nižje.

ModriN96 ::

torej temperature odpadejo in ostane res al ram al pa loh bi bla tut plata oz napajalc...

bol ko boš probavu, prej boš vidu u čem je res problem...

hellblazer ::

Evo probu samo z eno palčko pa je spet zamrznil;((

Spike Edin ::

Gonilnike za grafično kartico si posodobil? Stare odstranil s pomočjo Driver cleanerja in naložil nove? Preveril temp komponent?
The PC Doctor

hellblazer ::

Gonilnike sm posodobil, temperaturo sem tudi preveril in je v mejah normale, le driver cleanerja nisem uporabil.
Bom še to probal in sporočim kaj bo.

Tudi to ni bil vzrok, še naprej prihaja do zamrznitve :(

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
386411 (5944) ST-777
»

Blue screen problem / windows crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
10790 (702) Xserces
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353545 (2612) Bostjan99
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402362 (1906) amigo_no1
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421858 (1221) Mirč

Več podobnih tem