» »

Blue screen problem / windows crash

Blue screen problem / windows crash

Elleshar ::

Lep pozdrav

Pred kratkim sem kupil novi računalnik (po komponentah)in ga sestavil. Ko sem naložil windows 7 64 bit (računalnik ima podporo za 64 bit) je po prvem zagonu delovalo vse normalno. Ko pa sem ga naslednji dan ponovno prižgal, so se začeli programi sesuvati in nakoncu tudi celotni windowsi (po maksimalno 15 minutah mi je računalnik zamrznil) Preveril sem 3 različne verzije windowsow (tudi xp) ampak vedno se dogaja enako. Po prvem zagonu dela normalno, ko naslednjič prizgem, pa se pojavijo težave. Preverjal sem ali je vse priklopljeno pravilno in vse je na svojem mestu. Zamenjal sem tudi disk iz SATA3 na SATA2 ampak še zmeraj isto. Naložil sem vse priložene driverje, po spletu pobrskal za druge grafične driverje, pa še zmeraj isto...

Specifikacije:

MB: Asus P7P55D-E lX
Intel Core i5 760
Ati Radeon HD 5850
WD SATA 3 1TB
Mushkin 4GB DDR3

Hvala za pomoč

bluefish ::

Če ti prikazuje BSOD, potem ga slikaj in objavi sem.

Elleshar ::

Se opravičujem ker je tako dolgo trajalo, sem poskušal še nekaj stvari ampak še vedno brez napredka...ne morem niti naložiti windows 7 (nobene verzije) ker se vsakič pojavi tale blue screen:

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

MEMORY_MANAGEMENT

If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer.
If this screen appears again, follow this steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any windows update you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software.
Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use Safe mode to remove or disable components, restart your computer,
press F8 to select Advanced startup options, and then select Safe mode.

Technical information:

*** STOP: 0x0000001A (0x0000000000041284, 0x0000000006487001, 0x00000000000037E6,0xFFFFF70001080000)

Sledil sem malo temperaturam komponent, in so povsod zelo nizke temperature tako da pregrevanje ni problem...vedno bolj sumim da je nekaj narobe z diskom. Če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe, bi lepo prosil za nasvet :)

Hvala.

denial ::

MEMORY_MANAGEMENT. Preveri RAM.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Elleshar ::

Sem zagnal Memtest, vendar se mi vsakič resetira računalnik po 15 sekundah testa :/

amigo_no1 ::

Ena palčka -> Memtest, potem druga...

Elleshar ::

Sem poskusil samo z eno palčko, pa potem še samo z drugo...sistem se sploh ne zažene, ne pridem niti do biosa. RAM: Mushkin Blackline 2x2GB 1333Mhz

amigo_no1 ::

Si se kaj igral v biosu ? Daj ga na default nastavitve (jumper ali/in baterija na MB, RTFM če nič drugega ne pomaga) čeprav se mi zdi da so očitno rami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Elleshar ::

Pa še to, na matični mi sveti rdeča lučka ki kaže da je nekaj narobe z pomnilnikom...vendar samo kadar nista priključeni obe palčki. Je to zaradi tega ker sta namenjeni delovanju v paru ali pa je res nekaj narobe z pomnilnikom?

Elleshar ::

Sem resetiral bios, in preverjam prvo palčko z memtestom...hvala za pomoč, bom javil kakšni bodo rezultati :)

Xserces ::

za vsako posebi nared 1 ali 2 passa ... :/ da ne bos caku celo noc potem pa dual channel
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD intel 330 win7 instalacija

Oddelek: Strojna oprema
8882 (761) klemen1972
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192569 (1960) Cold1
»

Sesuvanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101282 (1078) Mitch
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121717 (1546) vander
»

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141829 (1622) jat2406

Več podobnih tem