» »

Podatki ki jih ponujajo web hosti ( razlaga )

Podatki ki jih ponujajo web hosti ( razlaga )

JožeHorvat ::

Pozdravljeni,

zadnje čase se nekako poigravam z mislijo da bi odprl svojo, lastno spletno stran ( :D ). Na strani bi imel predvsem članke, povezave do drugih člankov, pa mogoče tudi kakšno povezavo do rapidshare / torrent strani... Zato sem se krepko vrgel v iskanje primernega hosta. Vendar ko gledam te ponudbe, postajam zmeden, ker :

Večina hostov ima na prvi strani napisano KAJ točno ponujajo : pri tem vidim izjemne razlike v ponudbah kot naprimer :

- en host ima pod Disk Space 16 GB, drugi pa unlimited. Ja kako unlimited :O Saj ne moreš nalagat v neskončnost... Prebral sem tudi da se takšnim reče "overseller" in da čim začneš polnit prostor te ali prisilijo v doplačila ali pa kar takoj suspendajo account.

- Bandwidth. Kako je to mišljeno ? Recimor 200 GB mesečnega bandwidtha... Ali to pomeni da se tukaj štejejo samo prenosi IZ strani ( če bi imel kaj naloženo na zakupljenem prostoru, FTP pa te stvari ), ali se pod ta bandwidth štejejo kar vsi kliki obiskovalcev na stran... ?

- Je 20 GB prostora na disku dovolj, če mislim hostat samo skripto gor ? Brez kakšnih svojih datotek, samo skripto za stran ( vBulletin sem nekaj bral da je v redu, vzemimo kot primer )

- Kako je to mišljeno Sub-domain in Add-on domains ? Parked domains ?

- Unlimited email accounts. Ja kako unlimited ? In zakaj jih sploh potrebujem ? Saj ima vsak izmed par email accountov, gmail, ymail pa te stvari

................................................

Ne razumite me narobe, ne iščem hostov, rad bi samo razumel ponudbe

...............................................


Upam, da mi lahko kakšen bolj izkušen webmaster / administrator( ali pač nekdo ki se spozna ) malce pojasni te stvari.

Res se ne bi rad odločil narobe.

Lp, Jože

IceIceBaby ::

- en host ima pod Disk Space 16 GB, drugi pa unlimited. Ja kako unlimited :O Saj ne moreš nalagat v neskončnost... Prebral sem tudi da se takšnim reče "overseller" in da čim začneš polnit prostor te ali prisilijo v doplačila ali pa kar takoj suspendajo account.


Ta unlimited je bolj marketinška fora. Dejansko imaš praktično neomejen prostor, oz. je prostora toliko, da ga večina uporabnikov nikoli ne bo presegla.

To kar si omenil se tudi dogaja pri nekaterih hostingih. Če si preveč zahteven ti lahko ukinejo account. Izberi kvaliteten in priznan hosting, pa se to načeloma nebi smelo dogajati.

- Bandwidth. Kako je to mišljeno ? Recimor 200 GB mesečnega bandwidtha... Ali to pomeni da se tukaj štejejo samo prenosi IZ strani ( če bi imel kaj naloženo na zakupljenem prostoru, FTP pa te stvari ), ali se pod ta bandwidth štejejo kar vsi kliki obiskovalcev na stran... ?


VSI podatki štejejo. Tudi ogledi strani.


- Je 20 GB prostora na disku dovolj, če mislim hostat samo skripto gor ? Brez kakšnih svojih datotek, samo skripto za stran ( vBulletin sem nekaj bral da je v redu, vzemimo kot primer )


Malo premisli. Nek Wordpress je velik par megabajtov. Ko naložiš sistem ti torej ostane še...praktično celih 20GB :)

S tem kar nameravaš imeti na strani boš zelo težko zapolnil 500MB, tudi, če boš imel na strani veliko slik.

- Kako je to mišljeno Sub-domain in Add-on domains ? Parked domains ?


kaj je sub domain (oz. poddomena po naše) ti že ime pove. Če imaš domeno domena.com je poddomena forum.domena.com Teh poddomen imaš že v vseh paketig dovolj na razpolago.

Predlagam, da izbereš hosting, ki omogoča gostovanje več domen. Če boš želel čez čas registrirati še eno domeno za obstoječo stran ali postaviti še kakšno drugo stran ne boš imel težav. Nekateri imajo število domen kar precej omejeno.

- Unlimited email accounts. Ja kako unlimited ? In zakaj jih sploh potrebujem ? Saj ima vsak izmed par email accountov, gmail, ymail pa te stvari


Verjetno jih ne potrebuješ, imaš jih pa na izbiro. Te unlimited e-maili seveda vsi spadajo pod tvojo domeno, se pravi: ime@domena.com, info@domena.com itd.

JožeHorvat ::

Aha...

Zdaj pa mi je že malo bolj jasno :D Hvala za res izčrpen in natančen odgovor, zelo si mi pomagal.

Imel bi samo še eno vprašanje, če lahko...

Teh 200 GB, ki mi jih je na voljo na mesec... Recimor da na strani ne hostam nič ( torej brez prenosov / downloadov ), ampak zdaj štejejo samo kliki na stran ( pageview, hits ali kako se že to imenuje )... Tako na oko : koliko sto / tisoč ogledov na mesec bi stran lahko imela, da se teh 200 GB ne bi preseglo ?

Lp, Jože

blackbfm ::

Če imaš "navadno" spletno stran potem teh 200gb sigurno ne boš porabu. Če misliš pa HD filmčke nalagat potem je pa malo za razmislit ja, odvisno kok imaš odjemalcev:P

JayKay ::

recimo da ima vsaka tvoja stran 500kb materiala (slike,...) imaš pa 20 strani...torej 10mb.
če preračunaš 204.000 mb /10mb = 20.000 obiskov mesečno

JožeHorvat ::

Aha, no to so potem pa čisto sprejemljivi podatki, stran bi večinoma imela članke ( tekstovne ), par slik tu in tam... Mislim da bi bilo kar ok.

Najlepša hvala vsem za pomoč, že znam nekaj več in če me bo kdo kdaj vprašal, lahko samo še posredujem znanje :D

Lp, Jože

popster ::

ulimited bandwidt- dobiš malo spambotov na kommentih priblizno 2-3 obiska na dan-stran skoraj brez slik pa ti host blokira dostop do strani na kateri je bil spam- krsenje licence

schtr4jh ::

za tiste, ki jih zanima prenos določenih strani: http://schtr4jh.net/novica.php?zap_st=34


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286989 (10281) hariscorale
»

Gostovanje PHP, MySQL

Oddelek: Izdelava spletišč
348151 (7483) _Dejan_
»

Gostovanje 200Gb

Oddelek: Izdelava spletišč
312138 (1498) Vice
»

phpmyadmin problem.

Oddelek: Izdelava spletišč
341415 (1137) Tody
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252615 (2313) Jackass

Več podobnih tem