» »

Nvidia izdala CUDA 2.2

Nvidia izdala CUDA 2.2

E-week - Nvidia je izdala verzijo 2.2 toolkita in SDK-ja za arhitekturo CUDA, ki omogoča programerjem, da spišejo večnitne aplikacije GPGPU, ki se izvajajo na grafičnih čipih GeForce in Tesla. Najnovejša verzija že podpira prihajajoči operacijski sistem Windows 7, tako da je s tega vidika Nvidia pripravljena na prihodnost. Poleg tega nova inačica vsebuje CUDA Visual Profiler za profiliranje C-jevskih aplikacij (iskanje ozkih grl pri dostopu do pomnilnika), izboljšano delovanje aplikacij OpenGL in še nekaj dodelav. Vse potrebne datoteke si lahko prenesete z njihovih spletnih strani.

26 komentarjev

Tr0n ::

CUDA 2.2 driver je tudi del zadnje verzije WHQL gonilnikov za Windows 7 v185.85.

zee ::

Upam, da se bo zdaj dalo uporabit dve graficni kartici hkrati za racunanje...paralelno takorekoc >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

filip007 ::

Kaj se ne da...sam imajo to neke univerze prihranijo nekaj mil. pa kupijo 6 grafičnih pa je...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

black ice ::

Upam, da se bo zdaj dalo uporabit dve graficni kartici hkrati za racunanje...paralelno takorekoc >:D

Do zdaj se ni dalo hkrati uporabiti dveh kartic?

Senitel ::

Seveda lahko uporabljaš več kartic hkrati (v bistvu čisto poljubno število kartic) ampak je treba to naredit ročno. Ni tako kot SLI/CF ko dve fizični grafični združi v eno virtualno in potem dela vse transparentno (podvaja podatke na vse grafične, kopira vmesne rezultate,...).

zee ::

To sem hotel povedati. Verjetno bo potrebno se kaj popraviti naso kodo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

misek ::

A je že kdo med vami napisal kakšne aplikacije za CUDA arhitekturo?

netanyahu ::

Da, in lepo te priklenejo na njihov hardware. Naj se zmigajo še z OpenCL.

misek ::

Lahko kratek opis, kaj program dela?

zee ::

Racuna molekulsko dinamiko s pomocjo graficne kartice - faktor pohitritve je oz. naj bi bil po besedah nasega razvijalca nekje 10-12x glede na dinamiko, ki bi jo pognal na osemprocesorski (dual Xeon) masini.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Senitel ::

netanyahu: OpenCL driver je v kinda v beti, če rabiš povej in te usmerim na ustrezne ljudi, da te spustijo zraven. ;) Sicer pa med C for CUDA in OpenCL niti ni nekih ogromnih razlik klik.

driver_x ::

Jaz sem CUDA-o uporabljal v navezi za Matlabom na Linuxu (simulacija proizvodnje). Pri določenih zadevah je bila pohitritev do 14x, določenih stvari pa ni imelo smisla spreminjati. Predvsem zaradi izvedbe (razširitve) v Matlabu, ki kodo najprej prevede za GPU. Na koncu sem zadevo opustil, ker je bilo potrebno v Matlabu eksplicitno določati, kaj bo uporabljalo CUDA-o, jaz pa sem izračune izvajal tudi na računalniku brez ustreznega hardvera.

Senitel ::

CUDA ima tudi software fallback. Torej če imaš CUDA runtime bo stvar delala tudi brez ustreznega hardware-a preko CPU.

M-XXXX ::

Racuna molekulsko dinamiko s pomocjo graficne kartice - faktor pohitritve je oz. naj bi bil po besedah nasega razvijalca nekje 10-12x glede na dinamiko, ki bi jo pognal na osemprocesorski (dual Xeon) masini.

Na eno grafo ali več?

Brane2 ::

V čem je fora s tanovo CUDA, da dela deklarirano samo s gcc-3.4 in v4.0-4.2 ?

Je to kaj v zvezi s kojekakvim internim razporedom spremenljivk znotraj strukture, zlaganjem bitnih spremenljivk v wordu ali čem sedemnajstim ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

1024 ::

Naj mi nekdo sporoči, ko bodo zrihtal support za LAME kodek.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

zee ::

@M-XXXX: na eno graficno kartico razreda Geforce GTX270
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brane2 ::

Kul. To delaš za kak inštitut ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

zee ::

Ja, sodelavec, ki se spozna na paralelizacijo se zdaj ukvarja s tem - jaz bom njegovo kodo samo preizkusal (ko dobim nazaj maticno plosco).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Person ::

CUDA 2.2 driver je tudi del zadnje verzije WHQL gonilnikov za Windows 7 v185.85.

A s temi driverji že deluje normalno COD2 in COD4 v D3D 9 načinu?
Ker sem s temi novejšimi driverji imel probleme ... ta zadnji normalno delujoči so pri meni ForceWare 175.19

LP A
Let's make something useful!

Tr0n ::

Uff, 175 = old. :)

Tomay ::

Obstaja kaka aplikacija za stikanje datotek s cuda podporo? Nekaj sem slišal, da bi jo kgb imel.
Voodoo 4Ever

Person ::

Uff, 175 = old. :)

Vem da je stara ampak proti ForceWare 182.08 na moji Visti x64 ni nobene primerjave, saj so z novejšo in različicami vmes sami problemi zgoraj opisano zadevo ... bo treba še te nove preizkusit, pa morebiti še kakšne popravke od COD dat gor, če bo kaj drugače.
Let's make something useful!

bluefish ::

in kaj ti bo CUDA pri COD?

Person ::

Nč, sam mam z novimi driverji probleme, pa me zanima, če se bodo tokrat tudi pojavili ...
Let's make something useful!

root987 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

580 gtx 1.5 GB dovolj zmogljiva?

Oddelek: Kaj kupiti
151810 (1453) stock
»

Napovedan prevajalnik CUDA C za x86

Oddelek: Novice / Procesorji
154532 (3453) noraguta
»

Grafična za GPGPU

Oddelek: Kaj kupiti
194680 (4174) morbo
»

Larrabee s približno 1,7 milijarde tranzistorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
394950 (3567) PrimozR
»

GPU kot CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
5766 (766) Romčy

Več podobnih tem