» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
45 / 45
»
»»

bajsibajsi ::

P/P zamenjava za "starega" Lenovo ThinkPad X121e? Z E130 se ne splaca menjavati...

Nisem na tekocen in preden se spravim preverjati, je kaj novega na trgu za (budget) netbook?

MrStein ::

Zate mogoče ni, ampak po novem je zunaj Lenovo IdeaPad Flex 10.

Razstavljen model v Big Bangu stane 350 EUR (se v svetu najde tudi ceneje), sicer pa ima naslednje pluse v primerjavi s "klasiko" (Acerjevi in Asusovi EEE):
- večja ločjivost !!! končno! : 1366x768
- touch display + možnost zasuka ekrana nazaj za 225 stopinj, da se PC postavi na tipkovnico + Windows 8 (če je komu touch všeč, načeloma to niti ni slabo, ker s touchpadom manevrirati ni tako priročno)
- Celeron namesto Atom procesorja, sicer bolj kot ne "preimenovan Atom", ampak vseeno malenkost bolj zmogljiv
- USB 3.0 (sicer počasi že vsepovsod, ampak bom vseeno omenil)

Minus: nima LAN priključka
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

guljox ::

Kaj je novega na trgu netbookov? Pred leti sem kupil acer aspire 1810tz in sem izredno zadovoljen z njim.

Za prijateljico pa iščem nekaj podobnega, ampak v tem trenutku najboljše razmerje med ceno in kvaliteto.

mirancar ::

poglej si Asus T100TA

drgač je pa trg tega zamrl

bajsibajsi ::

mirancar je izjavil:

drgač je pa trg tega zamrl


Se tudi meni tako zdi. Sploh ni nicesar omembe (cenovno) vrednega v zadnjih 2-3 letih od Lenovo 120/x121e naprej.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Kako ne?
Kar nekaj novosti je, ki so dejansko novosti, ne pa ista stvar z drugo nalepko.

Recimo višja ločljivost ekrana, pa hitrejši procesor.

Sem pred tedni pisal o enem Lenovo iz Big Banga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

guljox ::

A daš link do tega Lenovota prosim.

Namen za nakup so pa pogosta potovanja in se za te namene rabi lahek a vseeno zmogljiv netbook oz. neka alternativa.
Pa zaželjeno bi bilo ssd disk, vsaj 3gb rama, zmogljiv procesor.

Jest sm z mojim acerjem res zadovoljen, a kej temu podobnega ne izdelujejo več? Sem ga kupil pred več kot 5 leti pa ima notri 3gb rama...

bajsibajsi ::

MrStein je izjavil:

Kako ne?
Kar nekaj novosti je, ki so dejansko novosti, ne pa ista stvar z drugo nalepko.

Recimo višja ločljivost ekrana, pa hitrejši procesor.

Sem pred tedni pisal o enem Lenovo iz Big Banga.


Se tudi dobi za 280-400 evrov, kot sta bila cca. 3 leta nazaj modela, ki sem ju omenil?
Ker drugace ni fora... saj lahko kupis soliden ultrabook, ampak bo cena 700+ evrov.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Seveda je rang 300 EUR. Če ne bi bil, ne bi bil netbook.

Tega sicer verjetno ni več za dobit, ampak za občutek: http://aldi.medion.com/md99410/at_owin/...

Tisti Lenovo pa je IdeaPad Flex 10.

Zanimiv je tudi Acer E3, sicer malenkost večji (11,6 colski ekran).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

guljox ::

Hvala za odgovore.

12" ekran je čist super, glavno je da je lahek, do cca 1,5kg in da je zmogljiv. Omejimo se lahko do cca 1000€ tako da tudi solidni ultrabooki pridejo v poštev.

Najbolj pomoembna je zmobilnost in zmogljivost, neki touch screeni nisi nujni.

RejZoR ::

guljox je izjavil:

Kaj je novega na trgu netbookov? Pred leti sem kupil acer aspire 1810tz in sem izredno zadovoljen z njim.

Za prijateljico pa iščem nekaj podobnega, ampak v tem trenutku najboljše razmerje med ceno in kvaliteto.


Najbolj šokantno je, da sta izginila tud najbolj ikonična ACER Aspire One in ASUS EeePC. Oba proizvajalca sploh nimata več popolnoma ničesar iz tega segmenta. Pa dobr, ASUS se nekako ven vleče s transformerjem T100 ampak vseeno je bolj meh zadeva kar se tiče tipkovniške izkušnje. Tablica sama je bljša če že...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Asus je predstavu x205, ki je nekako reborn starega netbooka...
od 199$ naprej

http://fudzilla.com/home/item/35662-asu...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Fajn da je z Atom Z3700 serijo. Tile procesorčki so presenetljivo hitri. Že res da je quad core ampak kakorkoli obrnem je hitrejši od recimo AMD E-450, ki ga imam v drugem laptopu. Sploh ne vem zakaj točno je tolk počasen, sploh pri nekaterih flash videotih kjer goni CPU Fan kot fukjen in rab celo večnost pa še deluje vse lagasto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Zakaj je poniknilo se sprašuješ? Tablice?

RejZoR ::

Imam tablico in je na njej dost mučno tipkat. A folk res samo še bulji vsebine al kdo celo kaj tipka?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

Ej ti povem prodaja netbookov, je dejansko NI....Tudi prodaja prenosnikov je močno upadla. TABLICA.

MrStein ::

Tablice vsekakor pokrijejo veliko trga, ki so jo prej *booki, ampak nekaj je še vedno ostalo za njih.
V službi imam recimo laptop, ne pa tablice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

RejZoR je izjavil:

Fajn da je z Atom Z3700 serijo. Tile procesorčki so presenetljivo hitri. Že res da je quad core ampak kakorkoli obrnem je hitrejši od recimo AMD E-450, ki ga imam v drugem laptopu. Sploh ne vem zakaj točno je tolk počasen, sploh pri nekaterih flash videotih kjer goni CPU Fan kot fukjen in rab celo večnost pa še deluje vse lagasto.

Ne razumem ravno najbolje -- kateri proc je glasen, AMD al Atom? Ker omenjeni Asus x205 zgleda mamljivo, a če je glasen me ne zanima :/

bajsibajsi ::

Mislil je E-450.

rdecaluc ::

Še vedno niso porihtal gonilnikov za E-350 in E-450. Grafični del proca bi moral furat flash pa ga žal ne, in youtube je muka vsake toliko. :/
Est modus in rebus. ,typos

hojnikb ::

medenko je izjavil:

Ej ti povem prodaja netbookov, je dejansko NI....Tudi prodaja prenosnikov je močno upadla. TABLICA.

Ni čudno, če so pa tablice veliko cenejše, nekih novih netbookov pa do zdaj ni blo.
Če spet tak velik push netbookov, kot je bil včasih in če bojo mel agresivn pricing, znajo pridit nazaj.
#brezpodpisa

guljox ::

youPlonker ::

guljox je izjavil:

Kdaj pa mislite da pride x205 v evropo?

Kakšno je vaše mnenje o:

http://www.engadget.com/products/asus/c...
http://www.computeruniverse.net/product...
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/th...
http://laptops-and-notebooks.findthebes...

Še vedno ga ni na spregled in sodeč po amazon uk ter nemških trgovinah, ga tudi še nekaj časa ne bo.:(
Izmed teh štirih izstopa Chromebook C200 zaradi cenovne ugodnosti. C200 je tudi edini fanless in ima najšvohnejši procesor. Glede na to, da imajo novejši krombuki Bay Trail cpuje, se baje da, z milijon komplikacijami, na njih inštalirat windowse.

Meni osebno so v interesu predvsem ti novi prerojeni cheap win8.1 netbooki za rajo, poleg Asus X205TA sta tu še:

HP Stream 11
Acer Aspire E 11

Vsem trem je skupno: fanless, samo! 32gb diska + nek dodeljen storage v cloudu, 2gb rama, ni touch screena in cena za nas 200-220eur (v Ameriki $200).
Za Acerja obstajajo tudi modeli s quad core Celeronom N2930/več rama/več diska, a z dobavljivostjo v k...

Glavna prednost Asusa X205TA je masa pod 1kg in avtonomija baterije, to pa gre na račun drugačnega procesorja.
HP in ACER imata dual core Celeron N2840 (improvan burst frequency napram N2830), Asus ima Atoma quad core Z3735F (isti proc kot v zloglasni win8.1 Hoferjevi tablici za 250eur).
Opazil sem, da je Intel posodobil dvojedrnike N2830/štirijedrnike N2930 v N2840/N2940. Omenjenih novejših dveh sploh ne najdeš v wikijevi tabeli Silvermont procesorčkov.

Kako tekmuje Z3735F proti N2840? Nekih dobrih reviewov na netu ni, so samo sintetični testi. Kako sploh meriti performance brskanja? Se pozna preskok iz 2-4 jedra pri nalaganju spletnih vsebin? S starim netbookom (Atom N270, 2gb ram) se imo danes ne da več gladko brskati. Primer: prvi tab odprt facebook s chatom, drugi tab yt 480p video, tretji tab slotech forum -> in Atom N270 tega danes ne zmore več gladko prebaviti.

medenko ::

Pa to so vsi 15,6'' variante ali je kakšen 12-13,3''?

Pride kaj na trg novembra/decembra?

Aja X205 je dobavljiv v Nemčiji seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

Kristina22 ::

Zdravo

Potrebujem pomoč. Trenutno kupujem notebook (tablica ne pride v poštev), ker bi ga potrebovala za predavanja. Ni pomembno, če je rabljen. Pomembno je, da baterija zdrži vsaj dve uri (še raje več), ima operacijski sistem Windows, WiFi možnost povezave in je z njim dobro delati. Potrebovala bi ga samo za pisanje. Nadaljnje urejanje dokumentov, predstavitev itd. pa bi še naprej opravljala na domačem namiznem računalniku in/ali prenosniku. Prenosnik že imam vendar je prevelik, da bi ga nosila s predavanja na predavanje.
Spodaj sem prilepila 7 povezav do netbookov, ki me zanimajo. Sama nisem "doma" na tem področju, zato res potrebujem pomoč.64 povezav je sicer z vsem dobro znanega spletnega portala, kjer je zaradi obilice prodajalcev veliko možnosti, da kupim mačka v žaklju. Moj proračun ni velik - do 300 EUR.
Pri prvi povezavi pa sem zasledila, da ima zaslon na dotik - a je to danes nekaj vsakdanjega oz . pogostega pri katerihkoli prenosnikih? Kako pa se obnese takšen prenosnik?
Prav tako me še zanima: ko je prenosnik na polnilcu (delo doma) ali je res bolje, da baterijo odstranim in tako prenosnik dela na omrežje?
Preden kontaktiram kateregakoli izmed teh prodajalcev me najprej zanima, kateri so vredni mojega povpraševanja ter na katere lahko kar pozabim.

Najlepša hvala za pomoč,
Sara Kristina

http://pocenipc.com/prenosniki/hp-pavil...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pren...

CyberPunk ::

Do 300 EUR se da tudi marsikaj novega dobiti. Hofer bo npr. ta teden prodajal za 299 EUR hibrida, samo ni 10-inčen, ampak 11.6, kar je verjetno preveliko? Od Lenovo Miix 300 hibrid je 10", cena je pa nekaj čez 300 EUR. Pa kakšni Asus Transformerji ali Acer Aspire Switch bi znali tudi biti v tem rangu. Sicer vsi ti niso netbooki, ampak hibridi - torej da lahko uporabljaš pritrjeno na tipkovnici kot laptop/netbook ali pa samostojno kot tablico. Edino če rabiš VGA priključek - npr. za na projektor - je potem treba dokupovati adapter iz (micro)HDMI na VGA in je to dodaten strošek.

Sam sem netbooka pred časom prodal, pa mi je zdaj žal, ker je bil za "terenske" zadeve najbolj primerna kombinacija - komot sem ga imel na bateriji ves dan na faksu. Tipkovnica je bila zelo udobna tudi za daljše in hitro tipkanje, kar je pri novejših lahko že loterija.

Pri rabljenih je poleg splošne ohranjenosti :D dobro videti, v kakšnem dejanskem stanju je baterija (fino je, če lahko prodajalec pokaže s kakšnim softwareom kot npr. Everest tisto stran, kjer so izpisani podatki o bateriji: npr. wear level v procentih, koliko je sedaj max. capacity glede na designed capacity), sicer je to potem spet dodaten strošek, če se izkaže za preveč izrabljeno in je treba kasneje kupiti novo.

RAM naj bo vsaj 2 GB (velja tudi za nove).

Zaslonov na dotik se pri netbookih ne spomnim. Mogoče je bila prej izjema kot pravilo in imajo to narejeno zadnji modeli, preden so začeli izdelovati tablice in hibride. Škodi ne. :)

Glede baterije in omrežja... Jaz imam prenosnik vedno na elektriki, razen ko te ni pri roki. Baterija se itak neha polniti, ko je dovolj napolnjena. Pa če uporabljaš vsak dan ali vsaj vsake nekaj dni, ne bi smelo biti problemov - problematično naj bi bilo, če 100% napolnjeno hraniš nekaj tednov/mesecev brez uporabe.

Kristina22 ::

Najlepša hvala za tako izčrpen odgovor :)
Sestra ima hibrid (Lenovo Miix 300 - kupljen pred en teden nazaj) vendar meni ne ustreza najbolje. Več let sem imela Acer Aspire One (mini prenosnik, točnega modela se ne spomnim več) in sem bila zdelo zadovoljna z njim. Žal pa so mi ga ukradli dva meseca nazaj. Mini prenosnik vsekakor potrebujem zato ga bom v roku enega meseca kupila. Ne grem z danes na jutri, ker se mi ne mudi. Počakala bom še na kakšen odgovor ter se še pozanimala okoli.
S Hoferjem sem zadovoljna. Prenosnik, ki ga imam sedaj sem dve ali tri leta kupila pri njih in zame je več kot dovolj. Za predavanja je pa žal prevelik in zato potrebujem manjšega. Vseeno pa bom šla tudi tega pogledat.
Še enkrat hvala za informacije :)

CyberPunk ::

Kar sem jih se v zivo uspel videti, se mi je tale zdel perspektiven (je pa malo nad tvojim budgetom):
http://us.acer.com/ac/en/US/content/ser...
Po velikosti je kot netbook, le da je hibrid. Tipkovnica se mi je zdela dokaj sprejemljiva. Imas razlicne barve na voljo, pa en model je s 64 GB prostora, drug pa je z 32 GB in 500 GB diskom v tipkovnici.

Boobiz ::

Obujam staro temo, ker potrebujem netbooka ampak sm kar konkretno šokiran da se prodajajo samo še neka hibridna jajca, katerih se nočem pipkat.

Torej, kje se danes še da kupit kak netbook z 10.1" ekranom, HDDjem, ki ni eMMC, ni hibrid in ima baterije za cel šiht dela?
I'm drunk, what's your excuse?

stara mama ::

Tud mene zanima, če se najde kaj pametnega za ugodno ceno ga morebiti nabavim, ker tablice brez fizičnih klofal so premalo uporabne. Nemogoče je pisat spise na njih :)

MrStein ::

spisek na geizhals
Dosti jih ni za videt.
Mogoče poskusiš za colo večje? Kaki model s tanjšim okvirjem bi imel komaj kaki cm večje ohišje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
45 / 45
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242929 (2758) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255540 (4862) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254143 (3634) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164122 (3655) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194427 (3781) MK99

Več podobnih tem