» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
40 / 45
»»

kmetek ::

To ni Pentium ampak Celeron procesor. ;)

levaky ::

Za gledanje filmov je bolje imeti večji ekran, po drugi strani je x121 mega prenosen:) Mogoče x121 in 1 dodatn ekran,tipkovnico,miško za uporabo doma glede na to, da ne omogoča docking stationa...

Matej

eddy22 ::

Jah rabil bi ga izključno v tujini ali nekje drugje kot pa doma, namreč doma imam tv in pa namizni računalnik za te potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eddy22 ()

levaky ::

Mislim da zna biti potem x121 boljša izbira. Lažji, manjši in bolj prenosen(mal večja knjiga) pa še baterija drži relativno dolgo.

Matej

mareee89 ::

Kupujem netbook in se še odločam nekje do 300eur, poprej sem razmišljal o tabličnem računalniku vendar za brskanje in take reči se mi zdi bolj priročen netbook in več ponuja, sicer sem gledal tega: ASUS 1015BX-BLK093S C-50/1GB/ 320GB/ HD6250/ WIN7, a bi se dobilo kaj boljšega za ta denar?
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

lp.

darkkk ::

bli so asus 1215b (e-350 / e-450 proc, 12.1" 1366x788 zaslon) za ~300€ + poštnina. Pomoje je tole najboljši deal, podobne stvari so v slo (krepko) čez 400.

oz. pravzaprav tole: http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Problem je edino, ker ne pošiljajo fizičnim osebam v kuro.

Po drugi strani pa uni asus, ki si ga linkal nima nategunske cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkkk ()

carota ::

@mareee89, ta 1015BX ima samo 3-celično baterijo. S 6-celično ima kakšnih 6 h avtonomije, odvisno kaj počneš. Poleg tega za laufat W7 je 1 GB hitro premalo (šera ga z grafično) in se začne zelo počasi odzivati. Zaradi tega sem dal punci gor linux in sedaj šiba.

levaky ::

Obvezno nekaj z E350/450 procom in po možnosti 8GB rama. Sam sem par dni nazaj na cyberport.at vzel Thinkpada x121e z E450+8gb rama in je špica... Malo se moram navaditi le na počasnost zaradi običnega diska. JBG, SSD razvajenec:)

Matej

kmetek ::

cyberport pošilja baje samo firmam?

darkkk ::

Ja, vsaj novembra so pošiljali le pravnim osebam.

levaky ::

Jap. Jaz imam srečo in imam možnost pošiljat v austrijo in mi potem iz tam pripeljejo... Vem pa, da so nekateri pošiljali tudi nekam v bližino Beljaka kot poštno ležeče in šli iskat...

FiDeK ::

Kakšno stran se je tega omenjalo precej: Asus 1215B

Mislim da ni točno tista ponudba kot takrat, ampak jaz sem ga vzel in sem zadovoljen. Edino kar me moti je slab ekran (resolucija sicer ok), ne vem pa kakšni so ekrani pri ostalih netbookih.

Wisor ::

@Par strani nazaj:

Lastim si Acerja Aspire One model AOA150 in sicer sledečega:
http://support.acer.com/acerpanam/netbo...


OS na njemu je Windows XP, ker Win7 poganja z zelo veliko težavo. Ob nameščenem Avastu in Adwaru, mi na 1GB pomnilnika, priblizno 32MB rama za "uporabo". VLC deluje z zelo veliko težavo in nalaganje menijev, med gledanjem filmov poteka zelo netekoče. Ob uporabi Win XP zadeva deluje gladko tekoče (gledano za Netbooka). Youtube.... maksimalno 2 odprta videa... Na špile lahko kar gladko pozabim. Sam ga uporabljam za poganjanje programov, ki jih potrebujem za svoj hobi (in niso kaj preveč požrešni)

Skratka, netbook je netbook in za afnarijo, mislim da je boljše odšteti se tistih 100€ in si umisliti iPad oz. ajPad in preostalih 200€ nameniš za plačilo instant interneta, ali pa kaj podobnega ;)

Če pa računalnik potrebuješ za šolo, pa dobiš "dokaj močne zverine" za 500€. Samo je pa vprašanje za kaj ga potrebuješ.... Internet...Word....?

bajsibajsi ::

Se pravi winner je Asus 1215B ali Lenovo x121e. Po moznosti iz tujine za ~400 evrov.

Bi bil ze cas, da na trg pride kaj "novega in boljsega", saj je x121e ze kr nekaj casa pri vrhu P/P.

Zgodovina sprememb…

jakadujc ::

Živjo

Imam čisto nov Asus 1015BX bele barve z 6 celično baterijo, škatla, papirji, garancija 2 leti...
Dobil sem ga za poročno darilo, pa ne veva kaj z njim, ker imam že MacBooka Pro in HPja :-)
Ženi je sicer ful všeč, samo sva pogruntala, da je neuporaben za 'resno' delo :-)
Edino je pa res da zna Full HD filme predvajat brez težav in še celo HDMI priklop za na TV ima. Pa baterija tudi kaže skoraj 7 ur :-)
Tako da če koga zanima, prodam ugodno. Predlagajte ceno, če je morda kakšen kandidat :-)

lp,Jaka

Zorro ::

jakadujc je izjavil:

Živjo

Imam čisto nov Asus 1015BX bele barve z 6 celično baterijo, škatla, papirji, garancija 2 leti...


Imaš rubriko mali oglasi. Če boš dal dobro ponudbo, se bo zagotovo našel kak interesent. Orientir ti je lahko ta ponudba.

jakadujc ::

Se oproščam, hvala za opozorilo. Bom premaknil med oglase.
Se pravi cena 200EUR bi morali biti čisto fer :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakadujc ()

Zorro ::

Pa v oglas napiši malo več podatkov, ker so različne verzije Asusa 1015BX. Kakšen disk ima, koliko rama, kateri operacijski sistem (W7 starter, home...), kater procesor (C50, C60..).

fraising ::

Lep pozdrav,

Obračam se na vas, ker po pravici povedano nimam pojma kaj naj kupim, ker nisem spremljal trga okoli netbooka.


Rabil ga bom za filme, net, word, polar pro trainer ter muzko.
Na bolhi sem si izbral nekaj oglasov, ki so se mi zdeli najbolj zanimivi, bi pa želel da predlagate katerega uzet.

http://www.bolha.com/netbooki/mini-pren... (baje je 1gb rama zlo malo?)

http://www.bolha.com/netbooki/lenovo-s1...
http://www.bolha.com/notebook-acer/netb...
http://www.bolha.com/netbooki/asus-eee-...
http://www.bolha.com/netbooki/netbook-c...

levaky ::

Nekaj z dual core(kar mislim da Atom n4XX so) in čim več rama... 2gb minimum, bolje 4 ali 8.

Matej

darkkk ::

fraising je izjavil:

Lep pozdrav,
...


Dokler ne napišeš vsaj okvirno koliko financ imaš namen vložit, težko karkoli rečemo.

Kakorkoli, par postov više se prodaja nek asus 1015b??, ki bi verjetno moral zadoščati tvojim potrebam, pa cena je dokaj solidna.

fraising ::

Mislim dat max 250€, zatorej pride v račun samo rabljen...

miller31 ::

HP PV DM1-4000 E450/4/500/W7H (QJ499EA#ABB)

AMD Fusion Dual Core procesor E450 (1,65 GHz)
29,4 cm (11,6") HD LED (1366x768) svetleč
ram 4 GB DDR3, trdi disk 500 GB
priložena zunanja USB 2.0 DVD+RW enota
grafična kartica AMD Radeon HD 6320M do 1,92 GB
HDMI, Bluetooth, Wlan, spletna kamera
Microsoft(R) Windows™ 7 Home Premium 32-bit ANG
nabor vezja: AMD A50M FCH
RAM DDR3 1333 MHz
hitrost vrtenja trdega diska: 5400 obr/min
spletna kamera VGA, stereo mikrofon
Beats Audio zvočni sistem
multi-touch drsna ploščica
LAN 1000 Mbit, SD/MMC čitalec kartic
vmesniki:
1xHDMI, 1xVGA, 3x USB 2.0, 1x RJ45
1x stereo avdio izhod/ mikrofon vhod
6 celična baterija Li-Ion

Kaj pravite se splača to nabavit 450€? Ali ima kdo kakšne izkušnje?

kmetek ::

Kje 450€, če je MPC krepko preko 500 ?

RejZoR ::

Edino glupo je ker so gor Win7 32bit. S 4GB RAMa... kar mi je mal čudno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IgorM ::

Nakup mora biti v slo?

kmetek ::

omfg pa res 32bitni W7 lol kaj je HP mislil?

miller31 ::

Gre za kompenzacijo, zato je ocenenjena vrednost 450€

IgorM ::

Škoda ker v tujini imaš za ta denar že 13" z i3 itd.

bajsibajsi ::

To je ze res, ampak ce kupujes netbook, najverjetneje ne zelis 13".

Ali ze kdo zagotovo ve, kako je z uveljavljanjem garancije v SLO s kupljenim Lenovo x121e v tujini?

IgorM ::

Zakaj pa ne Lenovo x121e z i3 za ceno (ali še nižjo) hp-ja?

bajsibajsi ::

Zato ker nekateri (npr. jaz^^) ne zelimo imeti i3 netbooka (visja cena, slabsa grafika, slabsa avtonomija baterije...), ravno tako ne bi imeli 12", ampak 10 oz. max 11.6 z resolucijo 1366x768. Ravnotako bos za enako ceno tistega HPja komaj lahko dobil x121e, ki ima notri i3. V tujini so najnizje cene i3 x121e od nekje 470 evrov naprej, pa tudi 700 evrov; pac odvisno od konfiguracije. S tem, da imajo v nizjem rangu ti x121e zgolj 320GB disk, grafiko HD 3000... placas se kakih 15 ali vec evrov postnine, imas tujo tipkovnico, eventuelno sranje v primeru uveljavljanja garancije.. itd itd.

Tale je primerljiv, vendar pise premalo podatkov. http://www.demise-pc.si/product_info.ph... Koliko rpm je disk in koliko celicna baterija. Poleg tega ima Lenovo x121 par bombonckov na kupu, ki jih vecina netbookov nima (mat zaslon, 7200 rpm disk, 1 USB napaja tudi ko je ugasnjen..itd).

Ali ze kdo zagotovo ve, kako je z uveljavljanjem garancije v SLO s kupljenim Lenovo x121e v tujini?

IgorM ::

Slabša grafika, ker nima dx11 podpore ali kakšno drugačno merilo?
Vsak se sam odloči, z moje strani je bil samo predlog za debato ;)

miller31 ::

Ne vem asus netbook varianta so me kar malo razočarali. Imel sem 1015b z dodatno vgrajenim 2gb rama in je hd štekal na polno (negledljivo). Čeprav ma tam nalepko hd internet ready pa ne vem kaj, sicer baterija zdrži nenormalno dolgo ampak kaj ko v dobi hd filmov in serij si obsojen na avi - dvdrip.

p.s. potem naj bi bil ta zgoraj omenjeni hp soliden - grajate samo Windows 32bit ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miller31 ()

RejZoR ::

To si ti neki zajebal če sem jezst gledal HD filme na GMA950, pa sploh nima strojnega pospeševanja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Taksi primeri so smesni ze s strani proizvajalca. Na 1015b gledati HD z 10.1" 1024x600 resolucijo. :)

@IgorM
Saj saj, samo debatiramo. Ravnotako so z moje strani zgolj predlogi za debato. Zato pogosto tudi pisem z vidika osebne preference. Nekdo si v omenjenih netbookih zeli i3, sam bi pac raje imel E450 fjuzna, ki bi bil za moje delo na netbooku povsem ali vsaj v zadostni meri uporaben.^^

Zgodovina sprememb…

IgorM ::

Saj za to pa bi naj bili forumi, da lahko debatiramo.
Sam sem gledal s stališča max price/performace. Sam se nikakor ne morem navaditi na bleščeče zaslone, zato sem gledal lenovo mat matriko.
Vsekakor je pa za potrebe netbooka fjužn dovolj.

carota ::

Taksi primeri so smesni ze s strani proizvajalca. Na 1015b gledati HD z 10.1" 1024x600 resolucijo. :)

Za filme v HD ima HDMI output, meni se to ne zdi smešno, temveč resno. ;)

bajsibajsi ::

carota je izjavil:

Taksi primeri so smesni ze s strani proizvajalca. Na 1015b gledati HD z 10.1" 1024x600 resolucijo. :)

Za filme v HD ima HDMI output, meni se to ne zdi smešno, temveč resno. ;)


Na to pa nisem pomislil. :)

RejZoR ::

In kaj je tle smešnega? Med 480p in 720p tud na tako majhnem ekranu je ogromna razlika. Sploh ker se običajno gleda zaslon iz precej majhne razdalje... na 8,9 inčnem Aspire One sem redno gledal 720p videote. Isto kasneje na ~12 palčnem in sedaj na 15...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Ne vem, mogoce ker 720p posnetek na omenjenih napravah ne mores gledati z dejansko vertikalno resolucijo 720? Saj ima fizicno omejitev 600. :)

RejZoR ::

A na TV-jih ti pa kaj preprečuje poganjat Full HD video na samo HD Ready ekranih?

Stvar je v tem, da z downscalingom ne izgubiš kakovosti as is. Medtem ko obratno pač ne gre (upscaling iz 720 na 1080p), da bi kar od nikjer pridobil detajle.

Torej bo 720p vseeno lepše izpadlo na ekranu z vertikalo 600 pik kot pa 480p, kljub temu, da se sliko downscala na 600p.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

Nemara je vse kar si napisal ze res, ampak se vedno ne razumes, da na Aspire One nisi gledal v HD nacinu. Pa lahko nickolikokrat poudarjas, da si gledal HD na 8,9" 1024x600. Imel si HD datoteko, gledal pa nisi HD. Lahko imas ti posnetek zapisan v HD formatu, ampak na omenjenih masinah ne mores prikazovati HD. Saj je logicno mar ne? Obstajala je sicer resitev, ki so/smo jo svoj cas nazaj uporabljali za vecje formate (predvsem slik, ker takrat HD video se ni bil razsirjen), in sicer s panningom, kjer smo z misko prestavljali sliko ali film v nativni resoluciji, ki je bila visja od fizicne resolucije nasih zaslonov. Stvar je bila podobna, kot bi igrali AOE ali kaksno podobno igro. Za dobro izkusnjo pri zabavi skoraj neuporabna, a pogosto nujna pri delu z grafiko.

Skratka, imel si HD posnetek, gledal pa nisi v HD nacinu, ker se 600p (naceloma) na pristeva v high definition. Strojno lahko imas masino, ki resnicno ima tak output, dovolj zmogljivo za poganjanje extra high definition, npr. 4320p, pa vendar bos HD na taki masini dejansko gledal zgolj v primeru, kot ga je omenil Carota - na vecjem zunanjem zaslonu. Vse ostalo je HD zgolj v tvoji glavi. :P

RejZoR ::

Max, da za nekaj rečeš, da je še vedno SD je 720x567. Vse nad tem je HD. Jezst sem imel 1024x600. Kaj je pol to eh? SD? Al pa plazme s 1024x768. Vse to se smatra pod HD.
Zarad mene se lahko postaviš na glavo, razlika v sliki je bila astronomska med DVD kakovostjo in 720p.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajsibajsi ::

OK, OK :)

Je kdo, ki je kupil Lenovo x121e v tujini in poskusal uveljavljati garancijo pri nas?

In pa, kdaj bo kaksen novejsi (in zmogljivejsi) netbook na trziscu, ki bo porusil P/P, kot ga imata np.r x121e in pa Asus 1215B? Pred casom sem bral o novem modelu Lenova, ki naj bi nasledil x121e, vendar se sedaj ne spomnim oznake (cekirati se mi pa ne da).

levaky ::

Mislim da sem nekje na netu bral o nekem x122 oz x123, a tisto je bil samo touch x121 in verjetno ni mišljen kot naslednik...

Glede garancije pa ne vem kako je, moj zaenkrat še dela. Razmišljam pa, da bi dokupil podaljšano garancijo.

Matej

lopov ::

x130, v ZDA že napreodaj in reklamiran kot strašno fina stvar za študente zaradi gumiranega ohišja. No, pol so se pojavili neki problemi in je zadeva poniknila.



Če bo tko kot ponavadi bi evropski model nosil oznako x131.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Dodatek ... IMO je zadeva evropski x121e, prepakiran za ameriški trg, tako da nič ne zamujamo. Prava stvar šele prihaja :)

kmetek ::

kakšni so kaj edge e125?

BigFoot ::

^ Tega imam jaz pa sem zadovoljen.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12
««
40 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242917 (2746) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255517 (4839) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254119 (3610) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164114 (3647) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194413 (3767) MK99

Več podobnih tem