» »

Kateri netbook?!

Kateri netbook?!

««
39 / 45
»»

rdecaluc ::

Ne vem.. odkar mam x121e ne gledam drugega.

Ravnokar vse updejtu preko lenovo programa.. kok v izi :D.
Est modus in rebus. ,typos

DMX ::

rdecaluc je izjavil:

Ne vem.. odkar mam x121e ne gledam drugega.


ta Lenovo ima isti CPU, isto grafo in manjši disk, pa je več kot 100€ dražji??? WTF???

v čem je fora, da stane tisti 1215B le 339€?

rdecaluc ::

Višji kakovostni razred.
Est modus in rebus. ,typos

bajsibajsi ::

IMO x121e poje vecino netbookov, ki so danes na trziscu (visoka resolucija, mat zaslon, 7200 rpm HDD, free ram slot, USB power on, itd..itd..). Ceprav ASUS 1215B tudi ni slab. :)

Zgodovina sprememb…

DMX ::

ok hvala....ampak za 3 PC (en stacionarc, en notebook) bi bil tale 1215B čisto ok :)

pedalo ::

Jaz imam Asus 1215b pa sem zadovoljen, kupil pa sem ga na Amazonu za 299 evrov + poštnina. Moja verzija ima 2gb rama in brez OS in je tako 40 eurov cenejša kot tista, ki si jo omenil ti DMX (4gb + linux). Vseeno se ti bolj splača vzeti to z 2gb in dokupiti ram, jaz sem dokupil 4gb za 20 evrov. Preverjeno pa lahko uveljavljaš garancijo tudi v Slo. Če rabiš še kakšno info kar vprašaj.

DMX ::

@pedalo....hvala za info in 1215b 2gb je že naročen :D, saj mi zadeva brez WIN še bolj ustreza....kak pa je s tipkovnico? A je nemška? (ë,ä,ü,...)?

PS: a je problem namestiti WIN s USBja? Sprašujem zato, ker še nisem nikoli tega delal

kmetek ::

simple ko pasulj.

pedalo ::

Tipkovnica je nemška, točno tako kot si napisal. Nekateri se odločijo za nalepke, nekateri za gravuro, jaz pa sem pustil tako kot je, ker vem kje kateri znak oz. tipka stoji in mi to posledično ne predstavlja problema. Win-se sem brez problema naložil preko USB, imaš kar nekaj uporabnih posnetkov na youtubu.
Mogoče edina slabost tega netbooka je material na katerega se lepijo prstni odtisi, a mene to ne moti.

FiDeK ::

@pedalo, koliko pa te je prišla poštnina? In kako lahko uveljavljaš garancijo v SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FiDeK ()

MI5Ek- ::

FiDeK: 8,48EUR

pedalo ::

Poštnina pride toliko kot je napisal MI5Ek. Za garancijo sem se obrnil na slovenskega pooblaščenega serviserja (Sistem ena) in so mi potrdili, da garancijo za prenosnike kupljene v Nemčiji, lahko uveljavljamo pri njih brez problema.

FiDeK ::

Kul, hvala

zassx ::

cau
da ne bom nove teme odpiral napišem oz. vprašam za mnenje kar tukaj..
Iščem namreč laptop, do nekje 900€. Zanima me, kaj bi vi priporočali. Seveda, za ta denar, ki ga bom dal, hočem dobiti res kar se da kul zadevo.
V mislih sem imel kaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/275036...
Testiral sem ga že, s specifikacijami lahko rečem, da je kar ok. Seveda sem našel tudi za manjši denar dosti več: recimo 750GB 7200rpm diskovje pa 6GB DDR3. Dopade se mi alu ohišje, zgleda kar trpežno.
No gaming scena mi ni pomembna, tako da neka huda grafikulja ni pomembna. Če je že pač zraven, še boljše.

najlepša hvala za pomoč! ;)

FiDeK ::

Tole bo bolj spadalo sem: kateri laptop kupiti

madmaxx ::

vsi zadovoljni lastniki Lenovo x121e - kateri model imate - Intel i3 ali enega od AMDjev?
Se bojim da je AMD malo šibek, po drugi strani pa pri Intelu baterija zdrzi dosti manj kar mi pa tudi ni vseč...

rdecaluc ::

Sam sem vzel AMD že zaradi grafične. Žal intelu tu še manjka.
Est modus in rebus. ,typos

bajsibajsi ::

Sam bi vsekakor imel precej raje AMD verzijo x121e. Povsem zadovoljiv CPU (APU) za vsa opravila, ki se "obicajno" opravljajo na netbooku. Netbook z i3, in precej krajso avtonomijo, nekako izgubi smisel netbooka. Tudi ce bi bila razlika v ceni manj opazna, bi najverjetneje vseeno raje imel E350/450 z 8 ur energije.

madmaxx ::

hvala za nasvete, naročil AMD verzijo, v Avstriji seveda :)

Daniel ::

Lahko prosim za točno povezavo? Ima ta AMD verzija x121e prostor za GPS/UMTS modul?

lopov ::

Ima vendar preveri, če piše da je "UMTS ready" kar pomeni, da ima SIM slot. Brez tega ti samo modem (predvidevam, da imaš v mislih naknadno vgradnjo) ne pomaga.

Pazi -- Lenovo ima "white listed" bios, tako da brez problemov vgradiš le "lenovo branded" dodatke pa še to točno določene modele, ki so predvideni za vgradnjo v dotični model. Če vgradiš "neavtoriziran" modul dobiš ob zagonu napako in računalo se ne zažene, dokler ne odstraniš neustreznega modula.

V takšnem primeru je rešitev je uporaba modificiranega biosa oziroma vgradnja certificiranega modula.

Daniel ::

Kje pa kupujete to originalno dodatno opremo in kje je trenutno najbolje kupiti x121e z AMD procesorjem?

lopov ::

Za dodatno opremo Ebay, jaz ponavadi kar na nemškem, roba povečini itak prihaja iz Azije.

Za X121e je ustrezen "Ericsson F5521gw" (išči "Lenovo F5521gw" da pokaže samo Lenovo branded), ampak razen enega za 63€ z dostavo po Nemčiji so vsi ostali čez 150€.

Lahko pa pogledaš za starejšimi modeli za katere pa skoraj zagotovo rabiš modificiran bios -- to sta F3607GW in še starejši F3507G, je pa cena ugodna.

In še to -- če razmišljaš o nadgradnji diska lahko vstaviš le tanjše, 7mm v višino. Običajni laptop diski so drugače 9,2mm.

Edit: z modificiranim biosom lahko seveda vstaviš tudi module drugih proizvajalcev, če dobiš kakšen Gobi je tudi OK, le za drajveje treba preveriti. IMO je to okoli Lenovo računal in trikov glede biosa & drajverjev lahko samostojna tema :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Daniel ::

"Ima vendar preveri, če piše da je "UMTS ready" kar pomeni, da ima SIM slot. Brez tega ti samo modem (predvidevam, da imaš v mislih naknadno vgradnjo) ne pomaga."

Pri nobenem na zasledim ,da bi bil UMTS ready, vsi pa imajo prosto mesto za tale modul. Kakšen je sploh smisel tega modula, če nimaš potem kam vtakniti SIM kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

lopov ::

Morda piše drugače, na nemškem letaku je navedeno "WWAN optional" kar je isto -- ima SIM slot, modem je opcija.

Daniel ::

Nekako se mi zdi malo verjetno, da bi prodajali netbook-e, ki bi naj imeli vsi opcijo WWAN-a a nekatere brez SIM slota.

@madmaxx prosim sporoči ali ima tvoj režo za SIM kartico.

lopov ::

To maš pa prav, IIRC imajo res vsi netbooki, s katerimi sem se srečal SIM slot.

madmaxx ::

x121e sem narocil tule: http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...
ga bom pa sel osebno iskat v Celovec.
tale je brez UMTS modula, kolikor pa razumem nemško se ga da dokupit in ga tudi nameravam kasneje, verjetno rabljenega - nekaj takega: http://www.salecom.si/umts-hsdpa-gps-mo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmaxx ()

Karen ::

AMD-jev je verjetno nad Intelovim (x121e). Tisto WWAN ready ni čisto tako da ti zablokira (sem imel Dellovo 5330 wwan kartico notri), enostavno ti pač zadeve ne najde, pa še drajverjev ne moreš naložit. SIM slot imajo po mojem vsi pod baterijo, mislim da tudi že vgrajene antene, edino slot wwan (mini pci slot) je prazen. Inštalacija fizično je simpl, sam če dela. Če boš poguglal za service manual za x121e imaš na koncu seznam kompatibilnega HW-ja s serijskimi številkami in modeli, med njimi imaš tudi tegale (nima pa GPS-a vgrajenega):
http://www.dealextreme.com/p/genuine-hu...
To je najceneje kar sem našel in naj bi bilo na whitelisti, ampak ga nisem naročil. Nimam svoje kartice samo za to, tako da pri meni laufa BT povezava z mobitelom za to.
Tile "mod" firmware-i za x121e ki bi naredili whitelisto so bolj tako-tako. Veliko strani prebral, pa nobenega custom firmware-a dejansko videl (se pa piše na ful po spletu o njih, ampak v glanem kot requesti) - če ima kdo kaj pa pod privat, sem zainteresiran za kak link.

noraguta ::

bajsibajsi je izjavil:

Sam bi vsekakor imel precej raje AMD verzijo x121e. Povsem zadovoljiv CPU (APU) za vsa opravila, ki se "obicajno" opravljajo na netbooku. Netbook z i3, in precej krajso avtonomijo, nekako izgubi smisel netbooka. Tudi ce bi bila razlika v ceni manj opazna, bi najverjetneje vseeno raje imel E350/450 z 8 ur energije.

sej v večini primerov imaš prav ampak niti i3 ni slaba izbira če nučaš cpu. je pa res da je v tem price rangu že precej več izbire.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

lopov ::

Karen je izjavil:

AMD-jev je verjetno nad Intelovim (x121e). Tisto WWAN ready ni čisto tako da ti zablokira (sem imel Dellovo 5330 wwan kartico notri), enostavno ti pač zadeve ne najde, pa še drajverjev ne moreš naložit. SIM slot imajo po mojem vsi pod baterijo, mislim da tudi že vgrajene antene, edino slot wwan (mini pci slot) je prazen. Inštalacija fizično je simpl, sam če dela. Če boš poguglal za service manual za x121e imaš na koncu seznam kompatibilnega HW-ja s serijskimi številkami in modeli, med njimi imaš tudi tegale (nima pa GPS-a vgrajenega):
http://www.dealextreme.com/p/genuine-hu...
To je najceneje kar sem našel in naj bi bilo na whitelisti, ampak ga nisem naročil. Nimam svoje kartice samo za to, tako da pri meni laufa BT povezava z mobitelom za to.
Tile "mod" firmware-i za x121e ki bi naredili whitelisto so bolj tako-tako. Veliko strani prebral, pa nobenega custom firmware-a dejansko videl (se pa piše na ful po spletu o njih, ampak v glanem kot requesti) - če ima kdo kaj pa pod privat, sem zainteresiran za kak link.


Obstajata 2 verziji -- 8QET26WW in 8RET30WW -- sporoči.

IMO whitelist ni nekaj nelegalnega, proizvajalec pač garantira 100% kompatibilnost in delovanje samo s svojimi zadevami + jaz mam v svojem lenovo T500 intel 4965AGN iz starejšega T61, lenovo branded pa vseeno brez "posega" nisem uspel pripravit do delovanja.

GPS je zame pogojno uporaben -- čeprav imam 3Gb data paket mi ni všeč, da se za pozicioniranje rabi povezavo. Edino najnovejši Ericsson F5521gw nudi GPS funkcionalnost brez povezave (= uporaben tudi v tujini).

In še -- na x121e (in ostalih ThinkPad modelih) z lenovo drajverji (in s patchanim biosom na modelih, kjer modem ni zvirno podprt) brez problema pod windows delujejo: Ericsson F3507g, Ericsson F3607gw, Ericsson F5521gw, Qualcomm Gobi 2000 HS-USB Modem 9205, Qualcomm Gobi 3000 HS-USB Modem 9013 in Sierra Wireless MC8355-Gobi 3000.

Edit: tale modem z dealextreme je pravzaprav drag -- bolje vzeti F3607gw z linka ki ga je podal madmaxx-- 50EUR z davkom vred, 100% dela, pa še iz kokoške :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Daniel ::

@madmaxx A pri e-tec na spletu zapisana cena velja tudi ce prides direktno v trgovino?

madmaxx ::

Daniel je izjavil:

@madmaxx A pri e-tec na spletu zapisana cena velja tudi ce prides direktno v trgovino?


jp. oziroma par evrov vec, odvisno od nacina placila. V soboto sem ga dvignil, zaenkrat zelo zadovoljen, je kar hiter :)

RejZoR ::

No ja, mojega nesrečnega Lenovo S205 ni več, so pa mi ga zamenjali za povsem novega, ki ga sedaj prodajam, ker sem vmes vzel drug prenosnik z večjim ekranom:


Če slučajno koga zanima.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Aja si končno dobil novega? Kaj si pa ti vzel vmes?

borča ::

Pozdravljeni. Odločamse za nakup Asusovega Zenbooka. Zanima me koliko bi bila razlika v avtonomiji baterije med procesorjema i5 in i7. Ima sploh smisel v takšnem prenosniku uporabljat i7!?

http://www.e-tec.at/frame1/details.php?...

RejZoR ::

kmetek je izjavil:

Aja si končno dobil novega? Kaj si pa ti vzel vmes?


Ja, tle moram pohvalit Alterno Intertrade in IBM Slovenia, da so mi zrihtali novega. Tud sicer imam z Alterno še od prej z Acerji super izkušnje.

Vmes sem pri nas kupil Compaq CQ57-381E ki se je vmes pocenil na smešno nizko ceno.
Je pa po vseh specifikacijah enak temu Lenovo S205 E-450, samo da ima Broadcomov WiFi in BT. Pa zadeva ni netbook ampak full size notebook, kar me zdej vbistvu niti ne moti kej dost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Karen ::

A ima kdo X121e z AMD-jem ki mu je naknadno vgradil kak SSD namesto HDD-ja? Zanima me samo koliko daljšo avtonomijo pokaže, pa koliko se v praksi pozna? Kako uro več pri enakih obremenitvah?

rdecaluc ::

Bi znalo bit kaj takega.. ampak 30 minut skoraj zagotovo profitiraš na življenju baterije,
Est modus in rebus. ,typos

levaky ::

Kolikor sem bral po internetu, se z SSDjem avtonomija zmanjša in ne podaljša, kot bi človek pričakoval. Nekaj v zvezi s tem, da disk non stop lavfa, da nima spin-downa in da imajo kontrolerji , še posebno SandForce, kar "velko" porabo.

Matej

RejZoR ::

Ne vem, men se je pri vseh prenisnikih v katere sem vtaknil SSD čas delovanja povišal za par minut.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

genesiss ::

Kolegica kupuje netbook, nezahtevna raba, rabi nekaj povrpečnega. Kateri netbook priporočate?

levaky ::

Thinkpad 121e, če ni predrag...

genesiss ::

Bom vprašal. Kaj pa v rangu do 400€?

levaky ::

Verjetno kak asus eee.

bircaboy ::

lopov je izjavil:

Za dodatno opremo Ebay, jaz ponavadi kar na nemškem, roba povečini itak prihaja iz Azije.

Za X121e je ustrezen "Ericsson F5521gw" (išči "Lenovo F5521gw" da pokaže samo Lenovo branded), ampak razen enega za 63€ z dostavo po Nemčiji so vsi ostali čez 150€.

Lahko pa pogledaš za starejšimi modeli za katere pa skoraj zagotovo rabiš modificiran bios -- to sta F3607GW in še starejši F3507G, je pa cena ugodna.

In še to -- če razmišljaš o nadgradnji diska lahko vstaviš le tanjše, 7mm v višino. Običajni laptop diski so drugače 9,2mm.

Edit: z modificiranim biosom lahko seveda vstaviš tudi module drugih proizvajalcev, če dobiš kakšen Gobi je tudi OK, le za drajveje treba preveriti. IMO je to okoli Lenovo računal in trikov glede biosa & drajverjev lahko samostojna tema :)


Če bo slučajno kdo rabil v prihodnosti.
Danes sem uspešno vgradil WWAN modem, ki sem ga naročil iz ebay-a na Lenovo x121e.
Je pa model Gobi 2000 FRU 60Y3183.
Na srečo ni bilo potrebe po nobeni modifikaciji biosa.

bircaboy ::

Aja še to. Omenjeni WWAN modul ima integrirani GPS, ki deluje brez SIM kartice.
Zalaufan mora biti le Thinkpadov GPS Enabler. Zelo lepo deluje tudi Garminov MobilePC.

lopov ::

Uf, to je pa dobra novica glede sim-free gps! Sem mislil, da je v tem trenutku edini kompatibilen F5521gw. Koliko si dal, če ni skrivnost? Točno v ta namen bi tudi jaz rabil in sem se ravno danes namenil raziskat, kako deluje Garmin v povezavi s sim-free wwan karticami :)

bircaboy ::

Kartica me je prišla 52 evrov s poštnino iz Anglije, naročil sem jo pred par meseci.
Malce me je bilo strah glede nedelovanja, ker sem gledal po lenovo forumih in imajo uporabniki kar nekaj problemov, da o Garminu sploh ne govorim.
Če maš x121e in boš rabil kakšno pomoč okoli tega,rade volje pomagam.

eddy22 ::

Pozdravljeni!

Zanima me nekaj kaj mi bolj priporočate netbook ali pa notebook uporabljal bi ga za gledanje filmov in poslušanje glasbe ter dostopa do interneta.

Odločam se med tema dvema modeloma za netbook: http://www.nbwn.com/products/16477/leno...

Za notebook pa tale: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Hvala za odgovor

Lahko pa mi priporočate tudi kakšen drug model samo cena naj bo tja do 400 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eddy22 ()
««
39 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tablet PC ali netbook?

Oddelek: Kaj kupiti
242931 (2760) SLO_Matej
»

Najbolj vzdržljiv laptop

Oddelek: Kaj kupiti
255541 (4863) pegasus
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254146 (3637) lmorgh
»

Izbiram netbook, Thinkpad Edge E11 vs Asus Eee PC 1215B vs ?? ?

Oddelek: Kaj kupiti
164124 (3657) 69charger
»

Netbook za HD prezentacije

Oddelek: Kaj kupiti
194429 (3783) MK99

Več podobnih tem