» »

HP serija S - zakaj taka slaba mnenja

HP serija S - zakaj taka slaba mnenja

rytmonorm ::

Kupujem nov prenosnik in sem se nekako odločila za HP-ja, pa bi lepo prosla, če mi kdo pove, zakaj za vraga vsi "šimfajo" serojo S in jo strogo odsvetujejo? Kaj je narobe s temi računalniki?



lp
Jelena

Zheegec ::

Nič splošnega, se pa po mojem vseeno dobi boljšo stvar za podobno ceno od HP 6730S/6735S. Recimo Lenovo N500, Asus X50SL...
Večino sploh muči pomanjkanje priključkov, sploh DVI/HDMI.

6830S pa sploh ni tako slab prenosnik, ga imam doma in lepo deluje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rytmonorm ::

no, jaz gledam tega:
http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

že en mesec raziskujem, najprej sem gledala Toshibo, pa so mi rekli, da jo preplačaš, so mi svetovali Acer, Asus, ti pa baje niso tolk kvalitetni kot tisti bolj znani (kao), zdaj gledam HP, pa tudi baje niso v redu...
in zdaj sem spet na začetku

Rada bi, da bi prenosnik imel Intelov procesor, 4 GB pomnilnika, trdi disk 320 GB, ločeno grafično kartico, LS, WLAN, pa dopade se mi tipkovnica z ločeno številčnico, samo take so samo na 17" zaslonih, ne vem pa, kolk je to praktično.
Lahko dobim računalnik z zgoraj navedenimi lastnostmi za okrog 700€?


lp
jelena

Pyr0Beast ::

Po kakšnih 50-h urah delovanja je enemu izmed 21 prenosnikov 6735s že odpovedal optični pogon, pod garancijo seveda. Ostali delujejo normalno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Meni osebno so še vedno najbolj všeč IBMji. Najmanj plastično ohišje. Sicer so zdajšnji Thinkpadi (Lenovo) slabši kot starejši, ampak tisto črno mat ohišje je še vedno meni najbolj všeč.

Ostali imajo neka gladka, svetleča plastična ohišja, ki jih ne upaš niti konkretno prijeti.

Ampak to je le moje mnenje ...

LP I.

Hardstyle ::

Pyr0Beast: pa po pol leta se je enemu (mojemu) 6735s zrušla baterija, pod garancijo seveda (ima eno leto).

Drugače kot to z baterijo nimam pripomb in deluje tako kot sem pričakoval, čeprav včasih res razmišljam zakaj sem vzel gloss ekran.

jelena: drugač pa si poglej tega http://www.in-sert.si/product_info.php?...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Tisti prenosniki so ali stalno v omari ali pa stalno na napajalniku. Baterija če se je do sedaj spraznila enkrat ali dvakrat mogoče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Vsak prenosnik se loh pokvari. To neko predalčkanje po proizvajalcih in serijah je brez veze. Asus za 400eur se ravno tako loh pokvari kot macbook pro za 4000.

Pyr0Beast ::

Seveda se lahko ampak pokvarljivost (% glede na prodane izdelke) je pa nekaj popolnoma drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

blackclw: pokvari se lahko čist vsaka stvar neglede na firmo/ceno ampak pač povedal sem težavo, ki sem jo imel sam in pa še trije drugi kolegi na faxu. Pravtako HP ampak različne serije, vsem je odpovedala baterija v garancijskem roku. Se lepo sliši, da je še v garanciji ampak, če nima vez potem boš brez laptopa 45dni kar pa si študent, ki laptop dnevno uporablja na faxu ne more privoščiti.

zee ::

pa si študent, ki laptop dnevno uporablja na faxu ne more privoščiti.


Malo pretiravas (razen ce si na FRIju). Studij sem naredil brez (svojega) prenosnega racunalnika in tudi navadnega (racunalnik je bil namrec doma, med tednom pa sem bil vseskozi v LJ). Prenosnik sem si kupil sam sele, ko sem bil absolvent.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

... kar pa si študent, ki laptop dnevno uporablja na faxu ne more privoščiti.


Od kdaj pa rabiš laptop za študij?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Dejan_ ::

... kar pa si študent, ki laptop dnevno uporablja na faxu ne more privoščiti.


Od kdaj pa rabiš laptop za študij?


Ti nimaš pojma kako je sedaj :) More biti na facebooku online da se meni z študentkami o temi ki pravkar poteka na predavanjih...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Hardstyle ::

Kaj pa te z vami je? Sem na FERI-ju in vsaki dan imam vaje iz takšnih in drugačnih predmetov, kjer nonstop uporabljam laptop za takšne in drugačne aplikacije. Sploh pa imam zaradi laptopa takšne in drugačne prednosti,termin vaj si lahko sam izbiram saj ne zasedam PCja, med luknjami (2-3ure) lahko delam vaje ali pa chatam na facebooku, glavno da mi čas mine.

Če pa ste vi sprefurali fax brez laptopa oz. ga furate pa vse lepo in prav ampak jaz ne morem oz. lahko ampak zakaj bi se mantral na nekih starih kištah in gledal v CRT ekrane?

Invictus ::

Računalniški faks se da brez problemov narediti brez laptopa.

Saj tam ni pi*k, da bi jih s tem impresioniral ...

LP I.

Hardstyle ::

Kje pa si videl, da bi se računalničarji s pičkami ukvarjali? :D

Zheegec ::

Rada bi, da bi prenosnik imel Intelov procesor, 4 GB pomnilnika, trdi disk 320 GB, ločeno grafično kartico, LS, WLAN, pa dopade se mi tipkovnica z ločeno številčnico, samo take so samo na 17" zaslonih, ne vem pa, kolk je to praktično.
Lahko dobim računalnik z zgoraj navedenimi lastnostmi za okrog 700€?

Asus X50SL za 600€ recimo? Lenovo N500 za podobno ceno, ima osnovno ločeno Geforce 9300 (če se še da dobiti ta model), potem pa že počasi zmanjka :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

e tu ALIEn3001? A je še kater slabši prenosnik kot pa asus x50sl?!

simonas ::

...tle berem razpravo o HP-jih. Sem si ga nabavla pred kratkim. Priznam nimam pojma o notebookih in ga kr mam. Kupla sem ravno ta model: 6830s, k je povsod akcija 650 s free dos-om. Zdj mam XP-je gor sem se odločla k pravjo kok je vista še slaba...? Mašina dela, ampak če gledam kkšen film al pa oddajo tle z neta...pa kr nonstop dela ventilator? Drgač je tih in dela kot urca...do sedaj

Drgač mam 6830s T4200 itd.

A KDO ve kaj je najbolj pametno pri tej mašini, da se naredi. Kako jo ugašati? Sedaj dajem v mirovanje ampak ne vem če je dobro to mašino tko pustit pol dneva al pa clo celi dan?...

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...

Hmm...mogoče še kaj ugotovim...to je to do sedaj...sicer pa je od modela do modela odvisno...res

KandazaR ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


To verjetno misliš zaslon?

_Dejan_ ::

JA sej to je znano da zaslon na 6830s ni nevem kaj...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zheegec ::

e tu ALIEn3001? A je še kater slabši prenosnik kot pa asus x50sl?!

a?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

blackbfm ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


Mogoče te moti "power saving":P

blackbfm ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


Mogoče misliš "power saving"?:P
Se da prilagodit da vedno "sveti" na polno, nekje v nastavitvah.

_Dejan_ ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


Mogoče misliš "power saving"?:P
Se da prilagodit da vedno "sveti" na polno, nekje v nastavitvah.


Prvo izklopi ambient senzor(če ga imaš) nato imaš verjetno kombinacijo tipk FN + f10 za povečanje svetilnosti...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

Prenosniku manj škodi da je v pripravljenosti kot pa da deluje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

simonas ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


To verjetno misliš zaslon?


jp.

simonas ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


Mogoče te moti "power saving":P


ne sam power saving se mi pržge ko sem sam na baterijo prklučena. Enkran je temenjši, ni bright zaslona ampak je bolj temen...drgač sedaj ko sem na štromu pa svet skor preveč. No odvisen kako premaknem zaslon...tko je temnej al pa svetlej:) to me mal mot, sam se bom mogla navadt ni kj...

simonas ::

Pa mal sem tud nad grafiko razočarana, sem mislila, da bo bojša, svetlejša, izrazitejša...


Mogoče misliš "power saving"?:P
Se da prilagodit da vedno "sveti" na polno, nekje v nastavitvah.


Prvo izklopi ambient senzor(če ga imaš) nato imaš verjetno kombinacijo tipk FN + f10 za povečanje svetilnosti...


ambient senzorja ne najdem-oz.kje se nahaja?

simonas ::

aja...kaj je najboljša variata ugašanja notebooka...stand by al mirovanje? Rabm računalnik na vsake tok časa in da ga ne ugašam skoz ( izklop rač.) kaj je bolje - pa tud a je bolje da je zaslon pokrit al odprt v mirovanju? Če ga pokrijem se sam ugasne...

Hvala

tony1 ::

Načeloma ni velike razlike med stand by in turn off (v stand byju še vedno papca nekaj malega štroma). No, če se spraviš z laptopom na avion, ga le ugasni :D

Za daljše trajanje baterije priporočam, da je laptop ves čas, kjer je to mogoče (npr. za domačo mizo) priklopljen na 220V (ker laptop, ko je enkrat baterija polna, dela direktno na 220V in se tako baterija ne prazne ves čas).

Poleg tega prižgan laptop iz 220V odklapljaj direktno iz stenskega štekarja, ne pa tako, da pri delujočem laptopu kabel za štrom potegneš ven iz zadnje strani laptopa. Tako prihraniš nekaj življenjske dobe napajalniku v laptopu.

Pyr0Beast ::

Stand by (S3) žre malenkostno več štroma ko je ugasnjen. Prednost je da je takoj pripravljen na delo.
Na leto, če bi bil komp stalno na stand-by-u bi te poraba elektrike prišla pod 1€ :)

Izklapljanje in vklapljanje se izvaja z kablom ki je priklopljen v vtičnico in ne v prenosnik. Seveda mu ne škodi veliko ča ga izklapljaš/vklapljaš s konektorjem na prenosniku a se ima elektronika čas pripraviti in preklopiti na drug vir napajanja (baterijo).

Izkapljanje prenosnika z zapiranjem ekrana ni najboljše početje, tečaji na žalost niso večni in dobijo 'luft' skozi čas, tako da vse skupaj opleta.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::


Izklapljanje in vklapljanje se izvaja z kablom ki je priklopljen v vtičnico in ne v prenosnik. Seveda mu ne škodi veliko ča ga izklapljaš/vklapljaš s konektorjem na prenosniku a se ima elektronika čas pripraviti in preklopiti na drug vir napajanja (baterijo).


Kaj pa v primeru docking stationa?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

Enako iz vtičnice po možnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_Dejan_ ::

Samo potem izgubiš vso funkcionalnost docking stationa(Hiter priklop periferije)...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

Po možnosti. Nič od zgoraj naštetega ni obvezno, je pa priporočljivo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosniki na faksu (Feri) - uporabnost

Oddelek: Šola
153457 (3032) Pyr0Beast
»

V premislek pred nakupom novega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
417761 (5980) zmaugy
»

Prenosnik - CAD in 3D programi

Oddelek: Kaj kupiti
274273 (3841) Isotropic
»

Kateri Sony Vaio ? pomoč..

Oddelek: Kaj kupiti
182237 (1824) luka_top
»

Kateri prenosnik - želje so take: (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638199 (6884) billy

Več podobnih tem