» »

Kateri prenosnik - želje so take:

Kateri prenosnik - želje so take:

1
2
»

AaBoy ::

Hehe, kaj če bi pa hoto "svoje" gor dat :). Saj tolk denarja zopet ni. Amm saj grafa je lahko druga znamka ali so samo HP z takimi lastnostmi. LP

billy ::

More or less so samo HPji ja, če želiš anti-glare.

AaBoy ::

Pa saj to je vredi ne? Mislim je to proti bleščanju:D? Ali narobe mislim. LP

Edit:

Pa lahko je GF grafa, pa kaj vem. Pač prenosnik, ki zmogljiv približno tak, kot sem tam napisal, seveda če se da več. Pa ekran da je kolko tolko kvaliteten. LP hvala v naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AaBoy ()

billy ::

Ne vem, nekateri ful kurcajo glare zaslone, ker se vse blešči, jaz jih hvalim.

Je pa res, da še nisem imel opravka z poceni glare zaslonom, kjer pa zna biti problem prisoten.

Drugo, kot da greš v trgovino, pa na lastne oči pogledat, ti ne moremo svetovati, ker vsak ima svoje potrebe in vsake oči lastnega malarja. Če ne veš točno kaj iščeš, tako kot ti, jaz na tvojem mestu preko interneta ne bi kupil, to naj tisti, ki točno vedo kaj iščejo. Ti pa v big banga, harveya...pa si v živo oglej.

AaBoy ::

Itak, mam namen jutri dat v mb vse trgovine po dolgem in po čez. Da sploh vidim kakšen občutek je pa to. Potem, pa glede na to odločo, kak pa kaj.

No me za zanima a so ti rami:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Vredi za ta prenosnik:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

billy ::

V MB je vprašanje kakšna ponudba je. Svetujem obisk Ljubljane. Zdaj, ko so vinjete, pa tudi to ni tako drago.

Recimo Harvey norman ima največjo izbiro prenosnikov, katero sem opazil pri slovenskih trgovcih, tisti big bang v MB pa jih ima le nekaj.

Rami bi morali biti "vredi", ampak rame lahko dokupiš kar tam, kje boš kupil prenosnik in jim še rečeš naj kar testirajo, če delajo.

misek ::

Sam bom v kratkem kupil prenosnik 8530p. Ker je na njem nameščen Free DOS, bom torej sam namestil Visto Ultimate (legalno MSDNAA). Zanima pa me, ali je pomemben vrstni red instalacije driverjev? Po brskanju sem naletel na različne odgovore - eni pišejo da ni pomembno, drugi da je. Kakšne so vaše izkušnje? Sicer nisem računalniški začetnik, ampak na to nisem nikoli dajal pozornosti.

Joze_K ::

@misek
pri HPju je zadeva taka, v kolikor boš instaliral kaki driver, ki bo zahteval pred tem drugi driver, ti ne bo pustil instalacije, tako, da ne more iti kaj narobe....
sem že kar nekajkrat instaliral HPje in je bilo pri vseh enako....

@VSI
ali se kaj sliši, kdaj pridejo kaj nove serije prenosnikov na trg, verjetno po novem letu, novoletno se zdaj še zaloge praznijo teh, ki so, a ne?

quartz ::

ali se kaj sliši, kdaj pridejo kaj nove serije prenosnikov na trg, verjetno po novem letu, novoletno se zdaj še zaloge praznijo teh, ki so, a ne?


Po mojem začetek drugega leta, čeprav če malo pogledaš naše sosede - imajo že nove modele + boljšo ponudbo + 30% nižje cene (nekje na forumu imaš link iTrgovin v It,Au,De...)!

alfasud ::

Včeraj sem kupil tistega Mediona v Hoferju za 799 evrov.
Tukaj so prvi vtisi:

HW:
- presenetljivo trdno ohišje na katerem se prstni odtisi ne poznajo
- zelo dobra tipkovnica z ločenim numeričnim delom
- baterija je zdržala cca 4 ure (12 celic)
- zaslon je glosy, čeprav v reklami piše da je nesvetleč (ni moteče)
- ostalo je tako kot v reklami

SW:
- prednaložena Vista 32 Home Premium
- cel kup preiskusnega sw (Office 2007,Nero 8 ...)

Priloge:

Torbica,miška, Vista 32 Home Premium, Vista 64 Home Premium
In kar je najbolj pomembno, na disku v posebni FAT32 particiji so vsi gonilniki za Win XP in Visto32,64.

Link: http://www.hofer.si/si/html/offers/2827...

Stowaway ::

Živjo!
bom napisala kar sem, da nebom smetila z novo temo:

nameravam kupit prenosnik, ki bi imel približno take lastnosti:

-procesor intel core 2 duo 2,26 oz. 2,4
-ram 3gb
-grafična NE integrirana ampak po možnosti kakšen ATI radeon 256
-velikost zaslona 15,4.
-cena pa do 1000€

V bigbangu sem skoraj našla pravega, me pa precej moti, ker je velikost zaslona 17.

Kar me zanima je ali je bolje, da ima prenosnik boljši procesor ali več rama? Ogromno je namreč kombinacij z 2,4 procesorjem in 2GB rama, ki so dražji od kombinacije 2,0 procesorja in 3GB rama.

Pa željena znamka je hp, če le ni preko mimovrste. Grozno slabe izkušnje.

Ve kdo?

misek ::

Stowaway, recimo TOSHIBA Tecra S10-10E 1.039,00 € http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist.... Ampak pri enaa očitno ni dobavljivo. Pa še polno je podobnih modelov. Podrobneje ne vem, ker sem gledal malce dražje modele in sem te izpustil. Glede RAMa: jaz mislim da je bolje kupiti računalnik z boljšim procesorjem in RAM posebej dokupiti (2 GB za kakšnih 30 €).

marnit ::

alfasud: brez zamere, ampak si sure, da je glossy zaslon? Mislim, da ravno v testu v computerbildu, kjer testirajo prov ta konkreten prenosnik od Hoferja, piše, da je zaslon mat (in na nek način tako hvalijo Medionu "da se ne vklanja modernemu trentu glossy zaslonov").

billy ::

Stowaway, kakšnega sonya bi si lahko privoščila za tak budget.

FW21E zna biti pravjšnji:

http://www.vshop.si/148/podrobnosti/Son...

Glede kombinacij rama in CPU, pa je dandanes že vsak najnovejši model z 4GB, z 2G so kvečjemu kakšni stari. Ram je dandanes tako smešno poceni da kr vsi mečejo 4GB not, ali pa vsaj 3GB
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162115 (77548) Alamar
»

Prenosnik MEDION AKOYA E6220 - Hofer

Oddelek: Kaj kupiti
177729 (7041) Alamar
»

Prenosnik za 500 eurov

Oddelek: Kaj kupiti
92380 (1838) ToJo
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411419 (9543) trek@s

Več podobnih tem