» »

Prenosnik - CAD in 3D programi

Prenosnik - CAD in 3D programi

Jajčk ::

Živijo.

Torej, sem študentka arhitekture in počasi razmišljam o nakupu novega prenosnika (prej bi pa rada od ljudi ki majo o tem kaj pojma zbrala čimveč informacij kaj bi blo najbolj primerno. Da ne bom glih kr nečesa kupla in se potem tepla po glavi zard napačne odločitve). Gre za to da moj stari (HP 6830s) ne dela več tako kot naj bi (pa ga mam šele 2 leti in pol) in počas zbiram denar za novega. Moje finančne sposobnosti niso glih MAC razsežnosti, me pa zanima kaki so kaj predlogi za kvaliteten računalnik, ki ga ne bo treba spet po dveh letih menjat in bo mel mal daljšo žovljenjsko dobo in bo delal kot se reče. (pač MACa bi mela, sam si ga za zdaj še ne morem privoščit.)
Zahteve so to, da morajo normalno delat na njemu AutoCAD, 3ds Max, Ilustrator in Photoshop (tut če so vsi odprti hkrati - včas se zgodi da kaj iz enga programa prenašam v drugega in je treba naenkrat met odprtih več programov) in pa da je zaslon 17". Pa pač fajn bi blo če bi mel velik prostora na disku, sam za to lahk tut kak zunanji disk kupim tak da najbolj važno je da dela to, ker pri zdajšnjem se mi včasih zgodi da ko mam več teh programov odprtih naenkrat da stvar enostavno zamrzne in potem moram resetirat in zgubim vse podatke... Pač hvaležna bi bla za čimveč predlogov kaj bi blo pametno, če pač bo mal dražji bomo pa dlje šparal :)

Hvala vsem!

LP, Jajčk

opeter ::

Hmm... nisi napisala, koliko denarja lahko porabiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jajčk ::

Načeloma do 1000EUR (sj pravim da še šparam, tak da ne mislim to takoj zjle), če ne bom še pa kak mesec več delala če ne bo prehuda cena... Fajn bi blo da bi bil kr cenovno ugoden, sam ne računam pa da bo 500EUR, ker tist dvomim da bi dolg zdržal za tako ceno, glede na to kar rabim... ;)

dmk ::

Jaz priporočam rang 700eur ker se mi zdi da je to nek optimum. Ne splača se kupovat top tehnologije ker je taka roba čez par let ničvredna tako kot vse staro. Raje malo ceneje pa čez recimo dve leti spet nekaj za tako ceno samo da takrat dobiš že veliko boljši računalnik za ta denar.
Kaj ti pa pri omenjenem HPju ni všeč?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Leks ::

+1, pejd do 800EUR max. Poglej pa kakšne ASUSe, dobiš največ za svoj denar.

klinker ::

Leks je izjavil:

+1, pejd do 800EUR max. Poglej pa kakšne ASUSe, dobiš največ za svoj denar.


-1

Za resno delo al Maca (OSX) al Lenovo Thinkpad (Windows)...ostalo so samo skatle za vsakdanjo rabo. Niso pa poceni, ceprav je Lenovo se vedno dosti bol ugoden od Maca.
recimo kaj takega... Lenovo ThinkPad T510i 2,4 GHz (NTFAPZY). Dodas se 2Gb rama in mas odlicen prenosno masinco.

Leks ::

ampak ne vzdrži pogoju da je 17". Zato bo morala gledati za "consumer" grafikami in ne namenskimi. V tem primeru zgolj kakšen HP 8740w, ki so pa cenovno daaaleč na zastavljenim ciljem.

klinker ::

Mah...resolucije so tam tam, tako da se delovna povrsina ne zmanjsa kaj dosti. Za studij vsekakor super masinca in niti ne prevec draga, glede na kvaliteto. Za res konkretno delat je pa itak kista se vedno bestbuy.

grikos ::

Če misliš naenkrat laufati AutoCAD, 3ds Max, Ilustrator in Photoshop ti praktično noben prenosnik izpod 1500 EUR ne bo zadostoval. Minimum je nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/275025...
HP 6830s glede na specifikacije sploh ni tako slaba mašinca, to da zamrzne pa je najbrž posledica zabasanih winsov. Poskusi formatirati zadevo in še enkrat namestiti programe, zadeva bi potem morala laufati bistveno hitreje - dokler ne nasparas za mašino z zgornje povezave ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grikos ()

lambda ::

grikos je izjavil:

Če misliš naenkrat laufati AutoCAD, 3ds Max, Ilustrator in Photoshop ti praktično noben prenosnik izpod 1500 EUR ne bo zadostoval. Minimum je nekaj takega: http://www.mimovrste.com/artikel/275025...

Pretiravate. Že npr. HP 8540w je zver. IMO best buy za ta denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

svenica ::

@nubes: V tem cenovnem rangu se mi zdi tale Vaio boljša izbira.
Več rama, boljši procesor, večja resolucija.

http://www.notesniki.si/artikel/1146/So...

Priporočam ti tudi, da nehaš razmišljat o macu. Fasada je že lepa, pod pokrovom
pa je zastarel in podhranjen hardware. So boljše alternative za (dosti) manj denarja.

lambda ::

Ja, nekatere stvari so res boljše, tu ni kaj reči.
Ima:
-blu-ray
-več rama
-quad-core
-16.4" (prednost, razen če ciljaš na prenoljivost)
-win7 home premium ...

Na drugi strani pa prednosti HPja:
-meni osebno je full HD na taki velikosti zaslona že mučenje oči
-3 leta garancije
-precej boljša grafična
-100 EUR cenejši

Oba sta top, samo pretehtat moraš kaj ti več pomeni.

Pyr0Beast ::

Za grafiko ti bo zaslon z večjo resolucijo veliko pomenil. Glej dlje od 1600x900 proti 1920x1200 ali čemu podobnemu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

janezek67 ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Mislim, da če hočeš solidno lavfati tvoje CAD programe, je to to. Žal ne paše ravno v tvoj buđet, samo če ti obstoječi mlinček dela slabo, potem kaj drugega niti nimaš na voljo. Dobro, nekdo ti je predlagal ponovno namestitev Windows-ev, kar tudi lahko še probaš.

Aha, lahko se greš tudi stacionalno varianto, ki bo cenejša. Tu boš morala presoditi, ali si res tako mobilna, kot misliš.

Veliko sreče pri izbiri.

solatko ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Pri Lenovo škrtarijo s pomnilnikom, še 2GB ploščica in to je to.

Beži od HP računalnikov. Vzemi Lenovo ali Toshibo.

lambda ::

solatko je izjavil:

... Beži od HP računalnikov ...

Argumentiraj prosim. Poznam 5 lastnikov laptopov iz elitebook serije (85x0y/87x0y) in nihče nima pripomb, enemu so takoj po nakupu menjali grafiko, ker ni delalo ok, to je pa tudi vse.

WarpedGone ::

Zakaj točno mora to bit laptop? Da boš fensi in kul tko kot ostali bluzerji v prvem letniku?

17" laptopi so skrajni debilizem. Zaradi ogromnega zaslona so praktično neprenosni, zaradi "prenosne" zasnove so performančno podn, oberejo te pa do kosti.

Kupi raje en resn 24" ali še večji LCD monitor, ki ga maš doma na mizi in ornk kišto pod mizo, ki je vredna svojga imena.

Če pa čist res moraš občasno stvar okrog nosit pa nabavi laptop v rangu 15" in ga nabasaj z ramom na vsaj 4GB, raje 8GB in nek desktop proc. Doma maš priključen zunanji monitor in ornk tipkovinco, ko pa je treba je pa reč vseen še pogojno prenosna - baterija bo zdržala v rangu ene ure kar je pa dovolj za občasno delovanje brez zunanjega napajanja.

Sploh pa:
...gre za to da moj stari (HP 6830s) ne dela več tako kot naj bi (pa ga mam šele 2 leti in pol)

Kaj, a je splesnel da ne dela več OK?
Računalnik se z leti "ne znuca", kvečjemu ga zapacaš z programsko nesnago in je treba le mal čistilne akcije.

Edit: Če se ti gnusijo moderne ogromne klasične omare oz. ohišja (tko kot meni), lahko nabaviš tut kakšno mini zadevo, katero lahko obesiš zadaj monitorja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

dmk ::

+1
dobronamerno
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

janezek67 ::

Punca že ima 17 inčni laptop in vsaj verjetno tu ne bo šla na 15 col pri novem. Vsekakor ti pa ne uide okoli 1500EUR, če greš v nakup novega laptopa za te namene.

Pyr0Beast ::

Brezveze kupovati laptop ker ko kaj crkne se lahko samo je*.

Tudi proca ne moreš menjati.
Ram je sicer nekje tam tam s ceno.
Disk se lahko poškoduje pri prenašanju, pravtako ekran.

Tipkovnica pa neprimerna za resno delo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

lambda ::

Laptopa ne kupiš, da boš sam menjal proc. Ali ga servisiral, ko kaj crkne. Kupiš ga na dobo, za katero ga rabiš. Zato gledaš, da kupiš recimo VAIOta (2 leti + 2 leti dokupiš) ali EliteBooka (3 leta) ali karkoli, ki ti za sprejmljivo ceno ponudi kvaliteto in vsaj 3 leta garancije.

V povprečju bi tak računalnik lahko uporabljal 3-5 let brez težav.

Če nabaviš še SSD disk, si pa zmagal. Če si z računalnikom služiš kruh, pa taka cena na rok 3-5 let ne bi smela biti noben problem.

Da ti ga uspe razbiti (disk ali ekran), moraš biti že precej štorast. In tipkovnica na nekem laptopu za 500 EUR zagotovo ni enaka, kot na enem za 1500 EUR.

Brane2 ::

Notesnik je kompromis, s katerim se sprijazniš, glede na namen in oklje uporabe.

Meni 17" ni brezveze. Seveda ne kot edini stroj, ampak kot dopolnitev osnovnege stroja.

Namizna mašina ima 3 20" LCDje in vse kar je manj, se mi zdi utesnjeno.

1920x1200 na mojem prenosnem Dellu je zato še najmanj utesnjena varianta zame.

Je resda nekaj večji in težji in ima bolj bedno avtonomijo baterije, a tako in tako ga nikoli ne nosim dlje kot iz avta do najbližjih vrat in tam kjer ga rabim, je napajanje praviloma vedno na voljo. Všeč mi je tudi to, da ga lahko opremim z dvema ali celo tremi diski in se okrog sprehajam s kar nekaj podatki, ki bi jih drugače moral vleči dol z osnovne mašine po dokaj ozkih pipicah...

Mogoče bi se ozrl še za kakim kakovostnim 15" z vsaj 1600x1200 in kakovostnim zaslonom, a ti so bili v času mojega nakupa precej dragi.

17" ni vedno bedna izbira, vsaj zame, čeprav še vedno ne morem preboleti starih 15" Toshib ( Satellite) v strupenem ohišju in z noro dobrim non-reflectiove zaslonom, čeprav so imele samo unicore Pentium-4 mobile.

Inspiron 1720, ki ga imam sedaj, ni slab, čeprav ima samo dual-core Intla na 2.4GHz in 100M mrežno ter bleščeč zaslon.

Dobil sem ga svojčas za nekaj nad EUR1000.


Zdaj, če misliš to prenašat na fax in nazaj in uporabljat večji del predavanj, je pa najbrž druga zgodba...

Sicer pa svojo iskalno pot začel na www.idealo.de

Tam se da lepo iskati po nastavljenih parametrih, nato pa za "favorite" poiskati teste in reviewe...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Evo ti enega solidneg kandidata na osnovi treh parametrov: format 15", zaslon 1920x1200, tip non-glare:
Lenovo Thinkpad W500


Zdej, a te ostalo zadovoljuje, je pa druga stvar. Rezultati testov pa tudi. Ampak izbire je kljub temu očitno dovolj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dwinxp ::

Imam Lenovo Thinkpad W500 na delu...

Zadeva je ok, kar me moti je da zaslon ima premalo svetilnosti... je se kar temen, ter vsako minimalno premikanje le-tega spreminja lastnosti slike... zame dokaj moteče...

Tipkovnica se na levi strani rahlo udira... kar je zame nedopustno pri prenosniku za 1200EUR... nasplosno pa kar se hardware-ja tiče je zadeva na nivoju procesor serije 9xxx C2D ter 4GB rama in FireGL grafična je prava zadeva za grafično oblikovanje ter ostalo delo na grafičnem področju... Vseeno me zgornje 2 zadevi precej motita ter če bi si sam kupoval notesnik verjetno ga ne bi kupil... ter bi raje pogledal za kakšen Dell, osebno so mi bolj všeč...

Lp

solatko ::

nubes - problemi z matičnimi ploščami so pri HP-ju daleč nad povprečjem - prve težave nekaj mesecev po poteku garancije, večino se ne da popravit, samo kanta za smeti. Kvaliteta matičnih plošč daleč pod pričakovanji in ceno. Trenutno so po p/p daleč spredaj Lenovo in Toshiba.
Je pa res bedarija imeti prenosnik za edini računalnik, saj tudi slučajno niso narejeni za 24/7 delovanje.
Dobra kišta in prenosnik za občasno delo na terenu ali šolo, ne pa kot edina mašina za nekoga, ki se ukvarja z arhitekturo ali kakšnim drugim delom oblikovanja.
Vsekakor pa so mašine pod rangom EUR1500, za te dejavnosti neuporabne, saj jim performanse ne zadoščajo za kakšno resno delo.

klinker ::

Glej kaj lepega dobis za npr. 1700EUR :D

Dell Studio 1558

+

Procesor Intel Core i7 950, 3.06GHz 8MB LGA1366 BOX 270,90 EUR
Matična plošča Gigabyte EX58A-UD3R S1366 203,50 EUR
RAM Mushkin DDR3 6GB(2GBx3) 1600 CL9 (998659B) 79,78 EUR
Grafična kartica GIGABYTE NV Geforce GT430, 1 GB (GV-N430OC-1GL) 74,47 EUR
Trdi disk SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200 F3 (HD103SJ) 60,83 EUR
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE črn 19,18 EUR
Ohišje z napajalnikom LC PRO914BII LC600H-12 črn 47,70 EUR

Skupaj: 756,36 EUR www.funtech.si

= 1686,36 EUR

Jajčk ::

Uf! Hvala vam vsem za odgovore!
Pa ja prenosnik zato, ker sem med vikendi načeloma doma med tednom pa v LJ in je pametno da še med vikendi kaj nardim za faks, je pa prenosnik moj edini računalnik (ker domač je preslab trenutno za kake take programe. Pač kupljen je bil kake 10 let nazaj in je že mal zastarel:)), 17" pa zato, ker mi je lažje delat na 17" kot 15". Pač men osebno. Sj OK, ne pravim da se na 15" ne da, sam včasih še čez 17" pizdim da je premali. Opcija je, da si kupim večji monitor, ki ga mam v LJ in na ta način pršparam ker lahk mam prenosnik 15" (na manj ne bi šla).
Drugače kar se tiče pa tega mojega, formatiran je bil pred kratkim. Mislim da celo manj kot pol leta nazaj in je kmal po tistem začel spet štekat. Ne vem, zgleda da tut js ne znam z računalniki al kak, ker tak hitr je čudn da ti začne štekat... Drugač pa da js našparam 1700EUR kr tak, je mal težka, edino če šparam 3 leta (no mal pretiravam). :) Sj delam, sam pač rabim pa jest tut kaj :P
Bom pa upoštevala vse vaše nasvete! Res še enkrat hvala vsem. :) Ko se odločim in našparam sporočim kak bom zadovoljna z novo mašinco :)

Isotropic ::

za faks itak ne bos rabila kaksnega ekstra mocnega laptopa. zraven kupis se en 24" lcd (pri acadu in 3d je vsak mm zlata vreden, verjemi) pa je. pri laptopu (dragem) je pa se problem, ce ga pozabis na vlaku, ti ga ukradejo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V premislek pred nakupom novega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
417528 (5747) zmaugy
»

Prenosnik za študij arhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
366530 (4920) Gerapa
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
327935 (7056) koyotee
»

Macbook Pro Vs. Thinkpad T510

Oddelek: Kaj kupiti
131412 (1157) Naabo
»

MacBook Pro VS Lenovo Thinkpad T400s

Oddelek: Kaj kupiti
151963 (1708) darkolord

Več podobnih tem