» »

Wireless povezan, pretok prometa blokiran? Zakaj?

Wireless povezan, pretok prometa blokiran? Zakaj?

cucolino ::

Pozdravljeni.
Torej.... gre za en bedast problem, ki se mi ne pojavlja prvič. Ponavadi se mi je pojavljal [in se še dogaja, če dam v stand-by], ko sem laptopa nastimal, da mi pri nizkem stanju baterije vrze v stand-by. Ko se je ''obudil'', na polnilcu seveda, mi wireless normalno poveze, le pretoka prometa ni bilo. Nic. Internet explorer, mozzila, opera, torrent client, msn.. nic ni uspelo prit na internet, kot da povezave ni bilo. Sele po ponovnem zagonu sistema je stvar delovala.
[Govorim seveda o Wireless povezavi laptop-router].

Zdaj ko imam laptopa na hibernaciji, ni vec teh problemov-sem namrec sele pred kratkim prebral clanek o vecnih problemih stand-by-ja pri Windows XP, [specificno je bil omenjen problem dolgega obujanja, ali pa da se enostavno ne zbudi..]. Hibernacija deluje super.
Je pa zdaj prisel problem, ko mi na stricevem laptopu [HP], enostavno stvar ne zalaufa vec niti po ponovnem zagonu [probal veckrat], in zdaj ze 2 tedna internet ne deluje. WiFi je, adsl [rocna] tudi, interneta pa ne pretoci skoraj nic kbit. [kar pretoci, je pac njegovo privzeto stetje...˘˘].
Ce se komu sanja, kaj bi lahko bilo... se mocno priporocam.

[na stricevem]

Windows XP Home Edition
HP, DualCore, mrezna je Intelova, prav tako ChipSet.
Driverji so ok, [na novo instalirani, ne pomaga]
Winsock Catalog resetiran, vsi mozni ''fixi'' ki jih ponuja xp opravljeni, nic ne pomaga...
Dodatnih programov nimam ravno namena instalirati, ker je se Laik kar se tega tice, tako da mu vsaka dodatna zadeva lomi skatle...

P.s. Za rešitve like:''Instaliraj na novo XP-je'', nebom komentiral, kerto vem tud sam da bi (99,4%) reslo problem. Instalirani so bli pred 2 mesci, 2. odkar je kupljena masinca...[pred pou leta].

Za potrebne informacije pa kar pisite, jih takoj pripisem zraven. ;) Vnaprej hvala,

L.p. Marc

LoneWolf ::

Pod Power Settings opcijami preveri Wireless Adapter Settings, probaj z "Off" oz. "Maximum performance". Nekatere kombinacije routerjev/adapterjev ne prebavljajo prevec dobro izklapljanja radio oddajnika.

war-dog ::

poskusi od soseda (ali kolega) laptop, če njemu dela, torej se zbudi...
Object reference not set to an instance of an object.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: war-dog ()

cucolino ::

Pod Power Settings opcijami preveri Wireless Adapter Settings, probaj z "Off" oz. "Maximum performance". Nekatere kombinacije routerjev/adapterjev ne prebavljajo prevec dobro izklapljanja radio oddajnika.

To bom preveril, hvala, sporocim ce je kaj novega. Router je siolov, sinope568+ [pri stricu], njemu je namrec crknilo, jaz imam pa proteusa [ravno tako siolov], pa ravno tako ne dela. Problem je definitivno v racunalniku, software, mogoce celo hardware, definitivno pa dvomim da gre za nekompatibilnost, ker je ze veckrat bil tukaj z njegovim, pa je delalo, tako kot pri njemu.

poskusi od soseda (ali kolega) laptop, če njemu dela, torej se zbudi...


jaz imam svoj laptop, kateri dela brez blemov [razen pred casom pac, je s standbyji bil problem, kot sem ze napisal,], prav tako ima tudi oce laptopa, in sicer iste znamke kot jaz, imava realtek wifi adapter. Ne bom rekel da je router [&modem] brez tezav, ker ga moram na 3/4 dni resetirat.. Siol pač.. :@ ampak tule je tezava malce drugacna.


Hvala vama za pomoc... ;)

cucolino ::

Aloha.
Problem odpravljen. Tezava nic posebnega...
HP ima pac svoje driverje in dodatke, ki pac vcasih nimajo pravilnega delovanja. Vse gonilnike na novo naloziv, in ugotovil, da je pri Wireless kartici dvojni gonilnik, Wireless Lan Driver, in Wireless Broadband Conection Driver, pri slednjem je bila ena od nastavitev v registru deformirana-po mojem mnenju BitDefenderjevo maslo.
Zdaj je ok, hvala obema zgoraj za pomoc vseeno. ;))

L.p. Marc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

'Crknil' Wifi Adapter

Oddelek: Strojna oprema
182785 (2131) Likalnik
»

Msn messenger 7.5 ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
394520 (2085) amigo_no1
»

Internet explorer 7 briše zgodovino samodejno?

Oddelek: Programska oprema
61184 (1125) cucolino
»

Wireless dela samo na baterijah?

Oddelek: Strojna oprema
5794 (666) Pyr0Beast
»

Laptop: wireless problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5930 (846) bluefish

Več podobnih tem