» »

Laptop: wireless problem

Laptop: wireless problem

Ljubljančan ::

Imam nekoliko vsaj meni nedojemljiv problem. Ko imam dlje časa ugasnjen svoj laptop (toshiba a300 14p) mi ta ne najde wireless omrežja. Ko pa potem 2x ali 3x resetiram ta laptop mi najdem wireless omrežje brez problema in ta omrežje tudi potem odlično deluje. Uporabljam windows vista, in pa linksysov ruter wrt110. Imam vgrajeno wirelles kartico Realtek rtl 8781B, za katero sem ze večkrat posodobil driver.
Prosim za pomoč in se že vnaprej zahvaljujem.

DustWolf ::

Mogoče je kontakt med WLAN kartico in slotom slab, pa dobi kontakt šele ko se vse skupaj ogreje.

Poglej na zadnji strani laptopa (nisem preveril z specifikacijo), navadno je en panelček za odšravfat, vzami kartico ven in jo še 1x vstavi (ko je laptop ugasnjen in baterija zunaj seveda).

Ljubljančan ::

Am evo sem to naredil...pa bilo spet isto...potem pa le en reset laptopa in omrežje takoj najdeno. Za znoret...

lali12 ::

Ima isti laptop, pa mi dela vse normalno. Res pa je, da imam naložene XP-je. Je super laptop, edino malo me moti ventilator, ki se kar pogosto vklaplja.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Ljubljančan ::

am...a je mogoce da če naložim xp-je da bi bilo bolje? čeprav dvomim v to...vendar mi preostane le še to...A imaš isto wireless kartico?...

bluefish ::

Poskusi še Control Panel\System and Maintenance\Power Options > Change plan settings > Change advanced power settings > Wireless Adapter Settings > Power Saving Mode > Maximum Performance.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless program

Oddelek: Programska oprema
163921 (1986) zan5
»

povezava dveh računalnikov v wireless omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
61549 (1134) Gbr227
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577417 (6763) ArchNem
»

laptop ne najde wireless omrezja

Oddelek: Omrežja in internet
102127 (1904) DonMatejo
»

domače omrežje in bitdefender požarni zid

Oddelek: Omrežja in internet
71407 (1300) luky

Več podobnih tem