» »

Izšel drugi servisni paket popravkov za Office 2007

Izšel drugi servisni paket popravkov za Office 2007

CNet - Včeraj je Microsoft izdal drugi servisni paket popravkov za Office 2007, ki je že na voljo za prenos na pričakovanem mestu. Poleg kopice varnostnih in drugih popravkov je Microsoft vanj dodal še eno pomembno stvar, zaradi katere je vredno namestiti nov paket. Podprli so formata ODF (Open Document Format) in PDF (Portable Document Format), v katera je sedaj mogoče shranjevati direktno iz Officeovih programov. Med manjšimi izboljšavami (vseh popravkov je več kot 2000) omenimo popravljeno stabilnost Outlooka, boljše risanje diagramov v Excelu in več nadzora nad SmartArtovimi grafikami, navaja Microsoft. Klik!

19 komentarjev

l0g1t3ch ::

Super :)
Upam da bo zadeva še pdf-je delala tako dobro kot Open Office 3, potem pa nasvidenje OO in hvala za vse ribe.

Matevžk ::

Sklepam, da govoriš o osebni uporabi, zato si ne morem kaj, da te ne bi vprašal: pa boš Microsoftov produkt kupil (plačal)?
lp, Matevžk

Mavrik ::

Office 2007 seveda že lep čas zna delati PDFje. Le uradni dodatek je bilo potrebno inštalirati.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

A niso za delati PDF programe že zastojnske rešitve kjer preprosto "sprintaš" PDF dokument v datoteko? Mislim da sem to že počel?

ender ::

Ko tiskaš v PDF, se izgubijo povezave znotraj dokumenta (npr. kazala). Pri izvozu se vse to ohrani.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

l0g1t3ch ::

Bom kupil Home and Student verzijo, ki je cca 75€ in jo imam lahko na 3h sistemih.
Seveda office 2007 zna delat pdf-je samo so v primerjavi z tistimi ki jih naredi OO nekajkrat večji, pa še postavitev elementov me je nekajkrat hecala.

joebanana ::

Predrago za moj študentski žep. :)

TOP ::

Mene nekaj zanima.Nemestil sem tale dodatek sam mi noče še vedno odprt PDF file.Vpraša me da v katerem jeziku hočem odkodirat sam mi neke sam številke ven vrže.KAj je narobe oziroma kako se to naredi.

Mavrik ::

Dodatek je za shranjevanje, ne odpiranje PDF fajlov. PDF fajli itak niso namenjeni za urejanje... za kaj takega rabiš Acrobata.
The truth is rarely pure and never simple.

Jurcko18 ::

Neka novost bi bila, če bi Office znal urejati pdf-je, shranjevati jih je znal že 2003 med tiskanjem v dokument.

Mavrik ::

Kot je že bilo omenjeno, med tiskanjem v dokument se določene stvari izgubijo (povezave, hyperlinki, anotacije), ki se pri pravem izvozu ne. Pa tiskanje je zahtevalo inštalacijo PDF printerja, kar sedaj več ni potrebno.
The truth is rarely pure and never simple.

jeronimus ::

No zdej bom končno lahko prejemal od ostalih ods datoteke :D
Je bil že skrajni čas od M$-ja za podporo odf-ja.

AmokRun ::

A se še komu, po inštalaciji sp2, ne zažene outlook?

Mavrik ::

Men dela normalno. Ponovno je "zgradil" Exchange mape, dela pa normalno.
The truth is rarely pure and never simple.

Music Man ::

Kako se sedaj obnese to exportanje v pdf, predvsem v primerjavi z Open Office? Namreč sedaj resno razmišljam o nakupu Office 2007 Home and Student verzije + Outlook 2007, kar bi skupaj naneslo okrog 150€ - to se mi zdi relativno ugodna cena za to, kar dobiš. Pri Open Officu sem do sedaj vztrajal ravno zaradi te možnosti exportanja v PDF, sicer pa se mi zdi, da ima MS Office določene malenkosti dosti bolje poštimane kot Open Office zato bi z veseljem prešel na MS.

frudi ::

A, zato mi za Word 2007 Viewer, ki je originalno 25MB download, zdaj hoče naložiti za 100MB popravkov... (pa okrog 50MB mi jih je že takoj po inštalaciji).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OmegaBlue ::

Sej nevem kaj napisat, tole je že komično
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Poldi112 ::

Ni komično, to je standardna MS praksa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ender ::

Jaz večjih problemov pri odpiranju ODF datotek nisem opazil - stolpci so izginili, reference v kazalu tudi niso delovale, in v nekaterih dokumentih mi vse slike nameče na prvo stran. Zabavno, ko sem .odf datoteko odprl s Sunovim ODF pluginom (ki prej omenjenih težav nima), in jo potem želel v Wordu shranit z vgrajeno funkcijo za shranjevanje ODF, me je Word opozoril, da datoteka vsebuje funkcije, ki z izbrano obliko zapisa niso združljive. Datoteka se je vseeno shranila, in ko jo odprem v OpenOffice.org Writerju, v njej ni več stolpcev in slik (razen na prvi strani), ostalo pa je (vključno z referencami v kazalu).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720354 (17816) darkolord
»

Oracle umika brezplačni ODF vtičnik za MS Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7215836 (13315) noraguta
»

Office 2010 zdaj zdaj tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7416431 (13740) Icematxyz
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487834 (6386) JayKay
»

Microsoft + MTV, novi popravki, Office XML (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
638564 (6909) OwcA

Več podobnih tem