» »

Testiranje RAMa

Testiranje RAMa

Rokomah ::

Na kakšen način se lahko ugotovi, da je vstavljeni RAM v računalniku OK in, da ni na RAMu kakšne napake. Pred kratkim sem imel namreč hud virus in obstaja možnost, da so kakšne posledice na RAMU. Skratka, kako ugotovim, da je z RAMom vse vredu???

jype ::

Rokomah> Pred kratkim sem imel namreč hud virus in obstaja možnost, da so kakšne posledice na RAMU.

To ne drži.

RAM lahko testiraš s programom memtest86, ki ga najdeš na internetu (v obliki iso slike, ki jo zapečeš na CD in potem z njega zaženeš računalnik).

Če napak ne najde, so dobre možnosti, da je z RAMom vse OK - garancije pa seveda ni nobene, saj se napake v RAMu lahko pojavijo le ob določenih pogojih.

misek ::

Zelo dober program je tudi Windows Memory Diagnostic, ki mi je že odkril napake, ki jih memtest ni. Zato uporabljam kar oba.

k4vz0024 ::

Zelo dober program je tudi Windows Memory Diagnostic, ki mi je že odkril napake, ki jih memtest ni. Zato uporabljam kar oba.


Ok. Kaj si pa potem naredu?

Fave ::

Zamenjal RAM?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

k4vz0024 ::

Uveljavljal garancijo?

misek ::

Moj je romal v koš :D potem pa po novega.

k4vz0024 ::

Ma jaz sem ga nesel na servis testirat, pa so rekli, da je ok, Vista memory test pa kaže na napake pri navijanju. Komu torej verjeti?

bluefish ::

če imaš navit računalnik, potem je razlog morda v tem.

misek ::

k4vz0024, to so ti samo "rekli" ali si videl delovanje oz. rezultat testa v živo?

k4vz0024 ::

Super talent rami so predvideni za navijanje.

Servis je izdal potrdilo. Ne vem če je kje praksa, da stranki kažejo potek testiranja?

k4vz0024 ::

Mem test je kljub 12 urnemu testiranju pokazal vse bp, medtem ko vista memory test kmalu najde napake, pri navijanju seveda, drugače pa ne.

bluefish ::

če memtest ne kaže napak, potem ne skrbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
181540 (1014) SlyCrespo
»

Downlovdam in vsakič drugačen checksum - fenomenalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
675846 (4375) StarMafijec
»

Blue screen - zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111592 (1292) mihastopar
»

Laptop toshiba L500 se noče več prižgati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
6817 (709) #000000
»

HW težave (blue screen)

Oddelek: Strojna oprema
111194 (1090) kriko1

Več podobnih tem