» »

HW težave (blue screen)

HW težave (blue screen)

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

imam težave s PCjem (AMD XP2000+, 1.75GB DDR400, 80GB ATA) ki so se pojavile nenadoma.

PC je ob nameščeni Visti (da, je delovala normalno hitro) začel zmrzovati - artefakti na zaslonu, bluescreeni z različnimi errorji (od nv4...sys grafičnega driverja do IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL do page faultov).

Sumil sem na video RAM in zamenjal grafično. Prej imel GF2MX400, sedaj ATI7500.

Sedaj sem zerofillal disk in poskusil namestiti XPje (zihr je zihr, Vista je očitno za novejše PCje...), vendar mi je 2x med inštalacijo prišlo do bluescreena (page fault, irql_not_less_or_equal).

Trenutno poganjam Windows Memory Diagnostic že kakšni 2 uri pa kaže, da je vse OK.

Mi lahko kdo predlaga, kaj bi lahko bilo narobe? Gre za to, da nisem nikakor posegal v hardware, pa se je zadeva začela sesuvati sama od sebe. Napihnjenih kondlcov ni videti, tako da res ne vem več, kaj bi lahko bilo krivo.

Prosim za predloge.

Hvala za pomoč in LP,
D.

kriko1 ::

Ram?

20sdfj093f ::

Torej WMD ni referenca?

>> Trenutno poganjam Windows Memory Diagnostic že kakšni 2 uri pa kaže, da je vse OK.

LPd

ender ::

Poizkusi raje MemTest86+ (pusti ga da naredi vsaj dva prehoda).

Pa poglej, da se ti niso kakšni kondenzatorji napihnili.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

kriko1 ::

http://www.memtest.org/
Mislim da je skoraj na vsakem linux live cd-ju.

20sdfj093f ::

Našel na UBCDju, bom poskusil.

Morda sem slabo preletel čez kondiče in je res kakšen napihnjen, bom pogledal še enkrat ko konča

Hvala za pomoč
D.

20sdfj093f ::

MemTest86+ ne najde nobene okvare....
Elektroliti izgledajo vsi normalno....

:\

kriko1 ::

Si pustil da gre vsaj 2x skozi?

20sdfj093f ::

Priznam, ko sem objavil post je bilo na 80% drugega passa in petnajst minut po objavi je izpisal neke ogromne čudne errorje.

Očitno je šel RAM. Treba ugotovit, kateri izmed treh modulov.

Hvala za pomoč in trud vsem
D.

ender ::

Testiraj vsak modul posebej.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

20sdfj093f ::

Za znoret... vsak modul posebej z MemTest86+ je ok.

Ko se mi je zgodil tisti error v MemTestu dejansko ni pisalo, da je napaka v RAM-u, saj je bilo še vedno errors=0, ampak je prišlo do neke čudne napake, izpisalo mi je vse možne registre in tako naprej.

Sem pa poskusil z programom Mersenne Prime ki računa neke FFTje in dobim v vsakem primeru napako po določenem številu iteracij, ne glede na to kateri moduli RAM-a so v sistemu. Poskusil sem tudi odstraniti vse PCI kartice ki sem jih lahko, vendar pride še vedno do napake.

Error je pa tak, da pride do spurious interrupta (zahtevek IRQ7 z opisom 8259A) nato pa v naslednji iteraciji narobe izračuna vrednost.

Po nekoliko googleanja sem ugotovil, da je to lahko posledica parallel porta in slednjega izklopil. Sicer res ne prihaja več do tega interrupta, vendar mi vrednost še vedno narobe izračuna in zmagoslavno napiše "hardware failure".

Ima kdo kakšno idejo, ali se da kaj narediti preden se lotim menjati ploščo in procesor?

Hvala za pomoč in LP
D.

kriko1 ::

Očitno je tvoj HW broken - torej kot si sam ugotovil začni z menjavo CPUja ter matične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111977 (1767) SLO_Matej
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212624 (2287) 1309976
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182246 (2035) fictionel
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171482 (1186) Bager167
»

Problem pri vzpostavitvi delovanja Bartona 3000+ na plošči 8rda+

Oddelek: Pomoč in nasveti
191225 (810) Eleven

Več podobnih tem