» »

Usposobiti raid

Usposobiti raid

Yohan del Sud ::

Našparov za še en disk, tako da imam zdaj 2x30 GB IBM-ja. Oba delata normalno, oba master oba fat32. Prvi je na treh particijah drugi na eni in povsem prazen. Plata Abit kt7-raid. Hočem raid stripping narest. Berem navodila. Naštimam bios, kot piše. Piše nato: resetiraj in pritisni da prideš v raid menu. Ne uboga. Zdej, a sem blentav ali kaj, ampak enostavno ne znam pridt v ta meni. Help!

BTW, a je nujno da sta OBA sformatirana na čisto, ali se da še kako drugače ohranit podatke na prvem kot z backupom na tretjega?

OrlyTM ::

Bios od raid kontrolerja je posebej ni isti kot od MB .. tko da ko se ti računalo zbuta, počak da naloži bios od plate in šele na naslednjem screenu ti pokaže kombinacijo tipk za vstop v bios kontrolerja ...

Diska boš pa mogu oba na novo formatirat, ker pač kreiraš raid polje in pol se ti to obnaša kot en disk velikosti 60GB ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Yohan del Sud ::

napiše ja in pol se ne zgodi nič ko zadevo prtisnem. Thanx anywey.

Kovax ::

Pocakaj da se bios nalozi... potem pa zacni nabijat ctrl+h kombinacijo... Pa bi moral prit v bios od raida...
Mal veckrat prtisni... po navadi zaleze :)

Igor ::

hmm
prvo moras v biosu (od plate) vklopit dodatni kontroler
pol resetiras pocakas da odlavfa post in zacnes prbijat ctrl-h in pol brides v bios za kontroler in tam nastavis raid po zelji ..

Yohan del Sud ::

Ne pridem not pa basta!

Še kšna ideja?

Dodaten kontroler? Urg?

miranpozar ::

Si siguren, da je kombinacija CTRL+H?
Imaš oba diska priklopljena? Na pravilne konektorje? Baje imajo nekateri RAID kontrolerji težave, če nista nanj priklopljena dva diska.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

pramarko ::

Poglej, ce imas priklopljeno tipkovnico:P:P. Itak bos moral formatirati, zato probaj kar sedaj, mogoce bo to pomagalo? Sicer mors pa res s FUUUL vlko frekvenco prbijat tisti + H.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti RAID1 ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71945 (1857) t3hn0
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414157 (9761) matrix2
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131456 (1300) nazz78
»

RAID vprasanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101377 (1241) whatson
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272055 (1856) Igor

Več podobnih tem