» »

garmin-rabim pomoč

garmin-rabim pomoč

BioTech ::

1. vem da če imam na garminu eno mapo ima ta ime gmapsupp. zanima me kakšno mora biti ime če imam na njem več map oz img fajlov?
2. mapo sem naložil preko programa mapsource. ko pogledam kaj je na memory sticku, vidim da je samo img datoteka, nekje na internetu pa sem zasledil da mora biti tudi unlock(.unl) datoteka. kako je s tem?
hvala za pomoč
sori bula!

JOKER ::

Zakaj .unl datoteka !?
Če imaš napravo Garmin potem ne rabiš .unl datoteke, datoteka .unl se pač uporablja ko si nezakonito verzijo nameščaš recimo na dlančnik ali telefon, tako da ne mešaj jabolka z hruškami.

gmapsupp.img se imenuje datoteka, ki jo boš imel na SD kartici. Tista, ki je v internem spominu (2GB) same naprave se imenuje spet drugače.
gmapsup2.img poimenuješ drugo mapo na isti kartici. Tako lahko imaš dve karti na SD kartici, s tem da je vsaka posebej in jih tako poimenuješ kot sem ti napisa.
Na SD kartici pa lahko celo z določenim poimenovanjem .img fajla določiš prioriteto karti.
Ponavadi ima to prioriteto BASEMAP karta ........ to pa je že naslednja stopnja.
________________________________________________________
Ka te češ ....

LuGi ::

Gmapbmap.img -->base map (1. mapa)
Gmapsupp.img -->your map (2. mapa)
Gmapsup2.img -->another map (3. mapa)
Gmapprom.img -->another map (4. mapa)

BioTech ::

še eno vprašanje imam. na svoj garmin sem preko mapsource naložil mape, ki so na garminu shranjene v img fajlu. zanima me če lahko te img datoteke prenesem preko kompa na drug garmin, in če bo delalo? mape sem namreč odklenil tako da sem vpisal serijsko kodo moje naprave-bodo img mape kljub temu delale na drugem garminu?
sori bula!

LuGi ::

Ne ker so vezane na UnitID razen ce bos dodal UNL filet z kodo enote ;)

JOKER ::

Koda tvoje naprave je generirana v .img fajlu.
Da se jo prebrat z določenim program MapTool, ampak brezveze.

Praviš na drug Garmin !?
Hja simpl, pogledaš v napravi ID kodo naprave, deinštaliraš na kompu vse karte in jih naložiš ponovno in odklepaš z ID kodo od drugega Garmin-a.
Nisem vedel, da se .unl nalaga tudi na gramina. Imam doma Garmina, ampak mi to nikoli ni bilo potrebno.
Ko sem pa zadevo inst. na dlančnik, tam pa je zadeva pomembna ... tam celo potrebuješ dva fajla, da ti GPS dela in da ti karto odklene, tam pa je potreben .unl, kot unlock.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AdriaRoute 4.10 za Garmin navigacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
57316 (7081) helsing
»

Nokia 5800 XpressMusic (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4041358869 (99525) WaterBoy
»

Garmin in Nokia 7230

Oddelek: Mobilne tehnologije
81934 (1792) OVID
»

Samsung Omnia Pro in navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
82495 (2025) uporabnikwm
»

garmin 250w rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
71651 (1449) pravnik

Več podobnih tem