» »

USB ključ NE dela !

USB ključ NE dela !

Lukael ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem inštaliral WIndows 7 iz USB ključa, zato sem naredil USB bootable ključ z Rufus programom, drugače ni šlo. Isti ključ mi je nato normalno delal na računalniku, v avtoradiu - kjer se je uporabljal pred tem pa NE VEČ. Problem je bil verjetno v tem ker ga je Rufus program formatiral v NTFS (bootable) format, zato sem probal USB sformatirat v FAT32, običajno so v tem formatu ključi, tako sem prebral na internetu.

Med formatiranjem v FAT32 je prišlo do napake, in od tedaj mi ključ več NE dela ! Windows mi javlja "this device cannot start (code 10)", sicer ga pa zazna ko ga vključim v USB porte, vendar ga ne pokaže v Windowsih, tako da ne morem narediti nič. V device managerju mi celo piše da naprava deluje.

Probal sem že nešteto stvari, NEUSPEŠNO: - ponovno inštaliral Bus controllerje in driverje USB ključa(device manager);
- šel na stran proizvajalca ključa po driverje ;
- v "cmd" probal sformatirat USB;
- probal vse kar sem našel v zvezi Code error 10;


USB ključ je nov, rad bi ga povrnil v prejšnje stanje, prosim za nasvete. Gre za Sillicon Power USB 3.0 16gb !

Hvala za pomoč !
  • spremenilo: Lukael ()

popster ::

bootaj gparted live cd(ali usb) in formatiraj ključek v fat32.

andromedar ::

Pojdi v Disk Management in pobriši vse morebitne particije in ustvari novo. Potem pa formatiraj (v Disk Managementu).
Eh?

Lukael ::

Hvala obema, posebej andromedar-ju, zadevo sem rešil.

Ni pa šlo ravno na tak način: Problem je bil v Windowsih ker mi niso zaznali USB ključa, v Device Managerju mi je USB ključ pod "Portable devices" zaznal kot wpd filesystem volume driver. V disk managementu sem moral samo sformatirat USB na FAT32, in zamenjat črko diska - potem je Windows zaznal USB kjuč in wpd filesystem volume driver skupaj s "Portable devices" je izginil :)

Sem pa čisto pozabil na disk management, brez tega bi še zmeraj izgubljal živce :)

Hvala !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

Hayabusa ::

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
Hi Blair the kiwi,
Thank you for choosing Windows Vista Answers Forums.
WPD stands for Windows Portable Device. It's the driver that allows the USB devices for Media Syncing. It is also required for ReadyBoost to work. The driver is not installed and hence you are getting this error.
I would suggest you to first try uninstall the current corrupted driver and reboot computer to reinstall it. Please see similar issue at:
Uninstall the drivers from the Device manager
1. Click start
2. Type devmgmt.msc in Start Search and press Enter
3. In Device Manager locate the USB device, right click on it and select the option uninstall.
4. Restart the computer and check.
You may also contact the manufacturer and get the latest driver for your Windows Vista.
For more information you may refer the following link and run the Fixit for resolving USB Device issues:
http://windows.microsoft.com/en-US/wind...
Hope this information is helpful.

Rufus pomoje tega ni povzročil, ga dokaj redno uporabljam in se mi tvoja situacija še ni zgodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Engineer_ ::

ali gre za kak drag usb ključek, da se ga splača reševat?

za v avtoradio si tako ali tako kupil povsem neprimeren USB. Moral bi kupiti majhnega, da ti ne štrli 1 meter ven iz armatune plošče.
Kaj takšnega recimo: http://www.mimovrste.com/artikel/587000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

boogie_xlr ::

Engineer_ je izjavil:

ali gre za kak drag usb ključek, da se ga splača reševat?
32GB ni kar tako za stran vreč. Je pa zadeva že rešena.

Engineer_ ::

napisal je 16 gb, to je 15 eur.

Nisem pa opazil da je problem že rešen. Moja napaka.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Lukael ::

Ja, problem je že rešen.

Dejansko ni moj USB, od punce je. Vem da štrli, zato sem ji že kupil takega ki ne štrli :D

Hayabusa, hvala za članek, ampak to sem že probal pa ni šlo. Rešitev je taka (+ formatirat sem moral na FAT32):





Rufus pa tudi sam uporabljam, ampak tokrat se mi je med formatiranjem bootable NTFS formata v non-bootable FAT32 format enostavno nekje vmes sesul, in od takrat mi USB-ja Windows ni zaznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

Hayabusa ::

Verjetno bi šlo tudi s tem:
najdeš problematični usb, uninstall selected device
http://www.nirsoft.net/utils/usb_device...

Engineer_ ::

to, da moraš imet majhen usb sem omenil samo zato, ker sem nekoč imel nek velik usb ključ, mislm da je bil 16 ali 32 gb...fizično pa je bil povsem normalne velikosti. Dokler ga ni neka prijateljica zahaklala ko je nekaj mahala z roko....po tem je bil precej manjši :D

Lukael ::

Verjetno, je pa definitivno lažje pogledat 3-minutni filmček kot pa celo stran navodil enega programa :)

Mogoče kdaj drugič probam na tak način da se bom spet kaj novega naučil !!

Lukael ::

Engineer_ je izjavil:

to, da moraš imet majhen usb sem omenil samo zato, ker sem nekoč imel nek velik usb ključ, mislm da je bil 16 ali 32 gb...fizično pa je bil povsem normalne velikosti. Dokler ga ni neka prijateljica zahaklala ko je nekaj mahala z roko....po tem je bil precej manjši :D


To pa verjamem, ženske že tako ali tako preveč govorijo, če pa še medtem mahajo...hitro pride do nesreče :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454081 (3464) Mare3
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567773 (6513) Pithlit
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406216 (5537) s6c-gEL
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215484 (14823) s6c-gEL
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217028 (4265) deninho1989

Več podobnih tem