» »

Pokvarjen USB?

Pokvarjen USB?

duimstra ::

Pred nekaj meseci sem v Šparu kupil 8 GB Kingston USB. Včeraj je prenehal delovati in ga ne morem več obuditi.
Računa ne najdem več, da bi ga nesel v garancijo.

Lahko karkoli naredim, da ga obudim ali ga lahko samo še vržem v smeti?

Riff ::

probaj še na drugem računalniku

duimstra ::

Sem poizkusil tudi z linuxom in na 2 ostalih mašinah ... ampak se sploh ne odziva.
Če uspem priti do okenčka, kjer zaženem formatiranje, pa obstane na sredini :\

MIHAc27 ::

Probaj še z hp usb disk storage format tool. Sem že parkrat obudil USB.
Ampak tak USB je vseeno pod vprašajem in ne shranjuj več gor kaj življensko pomembnega.

pegasus ::

To je danes potrošen material. Prinesel pest tega iz trgovine, trije ne delajo out of the box, še dva ckrneta, ko zapišeš nanje par 100mb. Sem tolk preklinjal, da sem že skor naredil "usb key reliability review" site. Fsckin kitajska jajca ...

keitai ::

Niso ravno kitajci krivi, ampak to da se pričakuje, da bodo usb ključi poceni in potem dobiš, kar pač dobiš.

moat ::

Zdaj, če imaš podatke, ki bi jih moral rešiti včasih pomaga, da USB ključek zagreješ. Lahko tudi z navadnim vžigalnikom. Seveda pazi, da se ne bo začel topiti! Malo zagreješ in ga vtakneš v režo. Če ga računalnik zazna pričneš z reševanjem podatkov. Nasvet sem dobil tukaj na Slo-tech-u že pred časom in pri meni je deloval. Mogoče bo tudi pri tebi. Seveda, pa takšen USB ključek, tudi če nekaj časa deluje, ni več zaupanja vredna naprava za hrambo podatkov!
LP, moat.

duimstra ::

@pegasus,@keitai: je Kingston, ne ravno nek no-name brand, tako da sem pričakoval več, tudi če je bil iz Špara :)

@MIHAc27: Hvala za predlog, bom poizkusil.

@moat: Ni življenjsko pomembno, samo na iMac si moram namestit Windows in sem ravno zato kupil ključek :)

Bi bilo pa zanimivo na takem USB shraniti svoj Bitcoint wallet ... Pa ravno to priporočajo, da ne shranjuješ na svojem računalniku :)

Hvala vsem!

TEDY ::

v ključkih pogosto crkne quartz oscilator

seba-beba ::

Zdravo!

Imam težavo z USB ključem TakeMS 32GB. Pri vstavitvi ključa v PC se izpiše, da je prišlo do napake pogona ter ali naj preveri pogon. Na ključu ne moram dostopati do zadnje naloženih datotek (jih ne odpre), pravtako jih ni mogoče kopirati, nekatere starejše datoteke imajo ime napisano z "hieroglifi".
Zanima me, ali lahko kaj sam storim, da se ključ popravi (podatki na njem niso pomembni in se jih lahko zbriše) ali naj uveljavljam grancijo oz. stvarno napako. Ključ je bil kupljen konec novembra 2013 in ima 2 leti grancije.

Hvala

darkolord ::

Garancija.

seba-beba ::

OK.

Kaj pa če dam tam možnost popravi USB...

Duhec ::

Če podatki niso pomembni ga prej formatiraj, ampak tam odstrani kljukico pri (hitri/quick) format, da naredi popolnega.
http://blackbird.si/

solatko ::

Nekateri USB 3.0 ključki se ne ujemajo z gonilniki Microsofta za USB3. Poizkusi na USB 2 reži, če ti vseeno ne bo prepoznalo ključka, je verjetno zanič.
Delo krepa človeka

seba-beba ::

Pa se po formatiranju, ce bo vse ok, se da s kaksnim programom preveriti ali je kljuc 100% delujoc...ker ce ni, je zame potem neuporaben...k sreci sem imel sedaj vse kar je bilo na kljucu se nekje drugje arhivirano...

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Sedaj imam s ključkom težave tudi jaz (Transcend USB 3.0 32Gb). Včeraj je še deloval in sem nanj želel kopirati datoteko večjo od 4Gb. Takrat sem opazil, da je v FAT32 sistemu. Ker sem na njem imel podatke sem ga spremenil v NTFS sistem samo z ukazom v CMD-ju. Ključek je normalno deloval, naj pa sem lahko skopiral datoteko večjo od 4Gb. Danes sem ga spet dal v režo, pojavi pa se samo zvok, v raziskovalcu pa pogona ni videti. V computer management se vidi, ampak nič ne morem storiti z njim. Če ga probam na računalniku z WinXP se pogon pojavi v raziskovalcu, vendar mi potem ob kliku na njega napiše, da pogon ni v reži, tako da spet ne morem storiti ničesar z njim. Ali se da kaj storiti ali je ključek šel po gobe?

Hvala.

 Slika

Slika

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Ključek ni v redu formatiran. Vzemi HP-jevo orodje za ključke in s tem formatiraj ponovno na NTFS.
Delo krepa človeka

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Vseeno ne gre. Ta program mi vsaj zazna USB ključek (druga še tega niso), vendar ko pritisnem na format napiše, da ključek ni vstavljen.

 Slika

Slika



LP

hojnikb ::

firmware je curruptan..
#brezpodpisa

Freakylion ::

A lahko to kako rešim sam?
Sicer je ključek še v garanciji in ga bom najverjetneje odnesel nazaj.

Enron x86 ::

Poskusi še s programom DBAN.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Han ::

Transcend podpora za USB ključke - na voljo imaš "online recovery".

Baltazar-x ::

Gre za z97 chipset in usb 3.0: ko naložim driverje za usb 3.0 z original CD mi miška ne deluje več, oprična usb enota pa normalno kot da se ni nič zgodilo. Kaj naj naredim oz kako prevrerim če imam tudi brez driverju delujoč usb 3.0?
Hvala

Han ::

Pogledaš v Upravitelja naprav (Device manager)... Če ni USB 3.0 oziroma je tam klicaj, zadeva ne deluje.

Sicer pa pot pod noge na proizvajalčevo spletno stran in DOWNLOAD novejši USB 3.0 driver... Ali pa jim piši, da imaš specifičen problem. V končni fazi menjaj miško. Upam, da imaš slednjo priklopljeno na USB 2.0, ker 3.0 ni mišljen za tovrstne naprave (tipkovnice, miške).

solatko ::

Posodobi gonilnik za miško, katera je predvidena za USB 2.0.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714507 (12082) knap
»

Snemanje TV programa na USB ključ

Oddelek: Zvok in slika
148656 (6095) refosk
»

POZOR! - prodaja ponarejenih usb ključev na slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612724 (10257) hojnikb
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225815 (5305) WyattEarp

Več podobnih tem