» »

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

mrTwelveTrees ::


kupiti nameravam rableno plato za durona 1000 >:D
katero priporočate in katero ne ? :|
za katero ceno ?

KATERO ČIPOVJE SIS ali VIA ali drugo ? :)

krucymucy ::

Via seveda!

_Mortal_ ::

SiS!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bozicek ::

SIS.
Vis cipovje ni vredno pol pi### mate###( se oproscam za izraz ampak slabe izkusnje).
Kar naprej popravki Via4in1 ce hoces da ti kaksna stvar deluje.
Kar sem dosedaj videl ni niti ena plata normalno delal na Via cipovju(po vecini Abit). Ok razen ena...Quantium...pa se ta je imela neki probleme z Sony pecko.

Jaxx ::

VIAAAAAA!!!!!! in samo VIA KT266A ali KT 333! Ne poslušaj bedarij tlele zgoraj, edini VIA chipseti, ki niso bli vredni pol ku*ca so bli tisti z 686B southbridgom (KT133, KT133A)!! Novejši imajo V-link in KT8233(A) southbridge in delajo brez najmanjšega problema! In kar je še bolj pomembno naščijejo SiS da je veselje!

_Mortal_ ::

Brez gonilnikov sploh ne delajo>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Jaxx ::

ni res da ne delajo (no ja, agp ne dela na 4x - big deal) in a je tak problem 4in1 inštalirat al kaj??

_Mortal_ ::

No dela ampak ful hudo>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

sharp ::

Sam ne SIS-A JAJCA OD JAJC ,raj dej od iskre čipovje vzem!!!!;( ;( ;(
Drive fast as your guardian angel can fly.

Thanatos ::

Če misliš z DDRom potem kakšno KT266A ali pa KT333. Če pa SDR pa KT133A pomožnosti brez via southbridga (ASUSove plate majo svojega)

mrTwelveTrees ::




Ja zdej ste pa vse zakomliciral... ;((

zdej sem pa v dilemi !

ZAKAJ VIA NE, ZAKAJ SIS NE ?!"

povejte katero plato - proizvajalec + ime artikla
+ dobro ceno za rabljeno !

Thanatos ::

dej najprej povej a misliš navijat in kateri ram nucat, pa kolk misliš dat. To bo ZELO skrčilo izbiro.

mrTwelveTrees ::


eden mi ponuja :

Elite ECS K7S5A

za 15k sit ? se splača

kera plata je to - čipovje ?

mrTwelveTrees ::

Thanatos:

kaj pa vem za enkrat mislim met gor 128 DIMM 133

drurona navijat ?... če se bo dalo

Matek ::

igo1, tista plošča ima SiS735 čipset, stane pa nova 19000 pri mlacomu.

Drugače pa, zakaj mu nihče ne priporoča kakega čipseta od ALija?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mrTwelveTrees ::

pi**a !

dones de dobiš nič več poceni...

vsi neki hočejo... ma marš.. ;((

Elite ECS K7S5A .... sem sišal da je boljše SiS745 čipset..
pa to je spet denar....


pa še povrh mam najbrž zaklenenega Durona 1000
ma zakaj je to dobr ? prekleti kekci sam zaklepajo....

pa če ga bom hotu navit bom mogu eno drago plato kupit...

ma nej gre vse v tri p****

mrTwelveTrees ::

kaj pa plata : ABIT KT7-RAID
za 18.ooo sit ?

ali :

OSNOVNA plošča QDI Qudoz7, AMD, VIA-KT266A, 3xDDR
za 18.000 sit

kera je boljša ?

- z kero lazje navijem durona 1000 ?

Zgodovina sprememb…

Thanatos ::

ta prva je za navijat kar v redu vendar, vendar ne boš moral navijat PSBja ampak ga boš moral odkleniti in navijati množilnik. Druga je tudi v redu, sicer ni ABit se pa da navijat tudi preko FSBja, vendar boš moral kupiti DDRram če boš hotel kaj od nje. Elitka je tudi v redu (Sis 735 čipovje) in ima prostor tudi za SDR kot tudi DDR vendar je bolj slaba za navijat (samo FSB in nič voltaže za štelat).

cekr ::

Najprej si sam sebi razjasni zakaj rabiš računalnik.
Če ga rabiš samo za to, da ga boš navijal, je to čisto razmetavanje denarja. Če ga rabiš za to, da se boš pred sosedom bahal, da imaš 0,5 pike več kot on, je tudi čisto razmetavanje denarja.

_Mortal_ ::

V vsakem primerju je razmetavanje denarja.
>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

tha_man ::

Ali sucks, SiS ok, VIA rulz, ampak samo KT266A in novejša, če je starejše (KT266 brez A ali kak 133) vzemi raje nekaj s SiS 735 (po domače, Elitko :D ).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

para-site ::

jst sm včeraj kupu ecs k5s7a novo v italji za 62 evrov(+iva, ki sem jo potem dobil nazaj), kar znese 14000. in to z integrirano mrežno. Se mi zdi kar ugodno oz. folk prodaja te plate pri nas predrago.

jRk0 ::

Zakaj tocno pa kt133 sux? jaz mam qdi kientiz 7t na kt133 cipovju pa nimam nobenih problemov. Stabilno ko skala, nikol nic ne freezne, pa nic. Kaj je sploh narobe s tem cipovjem?
You fuck up once, you loose two teeth.

McHusch ::

jst sm meu QDI Kinetiz 7B (dok je nism sesu, dobesedno), isto tak na KT133, je pravtako delala cist OK, edina zamera temu cipovju je da FSB ne gre cez 112MHz ;(( ;((

globoko grlo ::

če se ne motim sm pr mlakomu vidu od asusa plato z via333 čipsetom za 22 čukov, pej pogledat

VASkO ::

potem ziher ni imela VIA333 cipseta, ampak SiS745 cipset. Ona z VIA KT333 je draga (samo Asusova) in kosta nad 40 jurjev. Ostale s KT333 cipsetom so pa zelo ugodne.

Cosmo ::

Obstaja tud Elitka K7VTA3 v3.0, ki ima KT333 chipset. Baje je super stabilna ampak se ne da nic navijat...
Cena pa tud mislim da mora bit v klasi k7s5a/6a, nevem pa ce se dobi ravno v Mlacomu.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Phil ::

tha-man: zakaj ali sucks? Argumentiraj.
Drugače imate tukaj test matičnih plošč z različnimi čipovji. Enkrat sem že dal ta link, pa vseeno.
LP

tha_man ::

Glede Alija osebno nimam izkušenj, ampak iz raznih testov se je nekako v redu obnesla edino plata od Iwilla z zadnjim Alijevim čipovjem. Pa še to je blo nekaj čudno, sploh ni blo jasno al uradno podpira DDR333 ali ne... ne vem no, jaz ne bi riskiral, ko je pa toliko preizkušenih a vseeno ugodnih variant na voljo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Pisk ::

cman ta tvoj link pelje na že skor antične zadevšne :D
Glej datum objave testa! >:D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pisk ()

krucymucy ::

Jest nisem mel problemov niti z KT133A .. pa je 686B south bridge gor!
Tko da navali na VIA-o :D

bozicek ::

Zakaj pa ne Asuske z ta novim SIS cipovjem.
Dobra firma, navijati se da, podpora 333 in pa USB 2.0, nima ATA 133(k da ga rabis), pa voltaze ne mores stimat.
Stane pa 25 jurjev.
Definitivno vredno ogleda

Tr0n ::

Vsak pac svoje hvali.

Imam ECS K7S5A, ki ima SIS 735 in sem vec kot zadovoljen. Ravno kar so izdali nove gonilnike za AGP port in 3Dmark je kar poskocil za 50 tock :).

Aja, pa problemov je s SIS definitivno manj. Vse, kar sem jaz moral naredit je, da sem instaliral SIS IDE patch za Windows XP, da mi je korektno prepoznalo UDMA za diske in pa AGP SIS gonilnike sem instaliral v Win98SE.

Verjetno novejse VIA plate nimajo vec problemov starejsih chipsetov, so pa zato tudi veliko drazje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

nodes ::

133 nam je ostal v slabem spominu po posebno slabih driverjih ob izidu. Res, to je bilo eno najbol šlampastih čipsetov v zgodovini. Veliko stvari so potem naknadno v gonilnikih uspeli popraviti tako da danes celo delujejo. :D

VASkO ::

meni je deloval in se deluje od vsega zacetka brez problemov na epoxovi plati... 8kta+ (kt133) in 8kta3+(kt133A)

jRk0 ::

jaz mam kt133 od lanskega februarja, pa mam navito pa od takrat mi vse dela:) pa nevm zakaj ne bi:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tr0n ::

Za tiste, ki se mi pisali na mail.

http://www.sis.com/support/driver/utili... [agp110.exe, 6 mb]

freejack ::

Ne rečem, da je SIS slabo čipovje, sam je pa men VIA definitivno boljš. Zdej mam sicer že oz. še prastaro KT7A z 133A, pa sn še zdej zadovoljn,.. Z 4in1 ni popolnoma res,.. zadeva sicer dela, recimo da solidno, sam ji pa 4in1 dajo taka krila ko Red Bul,.. Sicer je res mal krize s PCI prenosi, sam se da popravek dobit, pa dela kr v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392789 (2789) MrStein
»

Plata Matsonic MS8137C

Oddelek: Kaj kupiti
51267 (1192) Boky
»

AMD sistem - priporočila

Oddelek: Kaj kupiti
71391 (1148) dexterboy
»

Plato za 30k sit

Oddelek: Kaj kupiti
161337 (987) schurda
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
131443 (1122) giuseppe

Več podobnih tem