» »

Ce mam not 512 ram se mi sesuva...

Ce mam not 512 ram se mi sesuva...

vezalke ::

Hm mam en blem, in sicer ce mam v sistemu 512 rama mi se computer sesuva oz. resetera!Rami delajo ker sm probal oba kosa!Ce mam 256 rama not dela vse brez blema, ce mam pa 512 pa ne!Nekje sm bral da se da nekje da nekaj spremenit da pol to vec ne jebe...neki u zvezi s kernelom pa nism cist sure...A mi lahko kdo pri tem pomaga?

LP Andrej

HardwareMaster ::

Posnami tanov BIOS, pa upi da bo bolš:D!

perci ::

Po mojem sta rama nekompatibilna. Dobro je dati v računalo dva enaka modula, iste firme in isti CL.

Highlag ::

Kateri OS pa uporabljaš?

stromar ::

Če imaš win 98 se ne čudim, ker delajo samo ko imajo do 512Mb rama.

Thanatos ::

jaz sem z 512MB lepo fural Slovenske win98 tako da verjetno to ni problem. Bili so pa v eni palici.

vezalke ::

Hm mam winse XP rama sta pa popolnoma identicna!Ista ferma vse enako!Fora je v tem ker je to zacelo delat sele par mescov nazaj, jz mam pa tale comp od lanskega septembra :)) Ne da se mi pa nazaj pelat k bom cakal comp 1 mesec pa ne bodo nc postimal! Bom zaenkrat mel pac 256 rama not, dokler ne zgruntam kaj bi lahko blo :)

HardwareMaster ::

Mam 512Mb rama v dveh tablicah popolnoma identična in mi pod WIN98SE SLO vse lepo lavfa. Edino, kar me moti je to, da ko se ram "nafila", tako da mi v sistemskih sredstvih javi samo 20-30% prostega pomnilnika, ne morm nardit drugega, kot resitirat mašino.

mangaldar ::

probi jih jih vtikat u različne solte, menjat...
morde bo pomagalo

Tr0n ::

kero plato mas sploh?

perci ::

stromar: win98 naj bi izkoristili 512MB, dela pa tut na več, samo uporabljat ne zna

servo ::

Imam enak problem - probal sem že vse živo: rame različnih proizvajalcev, ta slot, drug slot.... če sta noter 2 modula ali več se zadeva resetira, če pa je samo eden pa dela kot je treba (sem po netu iskal kaj in kako in nekako prišel do zaključka da je problem verjetno v chipsetu) Plata pa je Transcend asl3 - intel815 chipset. Zdaj pac furam na 256MB rama, drugih 256MB pa počiva v predalu>:D

vezalke ::

Hm jz mam pa abit kg7 pa 2 x micron 256 ddr ram!Zanimivo je to, da sm mal prej dal not se drug ram po dolgem cajtu, pa da zadeva zaenkrat deluje brez blema!Nimam pojma kaj je, sam pol ce bo delalo pol so zihr ker winsi krivi, ker nism nobenih nastavitev spreminjal!Je pa res da sm dal tm uno opcijo v winsih, da ce mu kej ni prov da naj se ne resetira sam!Mogoce bo to to...Zaenkrat lepo deluje!Je pa se fora da mi je sistem pol leta brez blema delal, pol se je pa zacelo...Do zdej se nism pogruntal kaj mu ni prov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351438 (909) patriot10
»

A se splaca 1gb rama?

Oddelek: Strojna oprema
292214 (1571) San
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371980 (1201) frenk
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382317 (1567) R33D3M33R
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017166 (6039) Doc

Več podobnih tem