» »

matrox parhelia...

matrox parhelia...

nazz78 ::

...me je kar mal razocarala... mislu sm jo kupt, zdj pa po testih sodec nism vec preprican... kaj menite vi?

drugac ne rabim kartice za igre ampak za 3d delo (maya, obcasno 3ds max)... ima sicer podporo openGL sam ne wem a je to to kar rabim al se vseen bol nvidia al pa ati. nimam pa kesha za cist pro kartco...

ce ma kdo kksn test za poganjanje programov s parhelio bom hvalezen za link:)

testi parhelie:
extremetech
tech-report
hothardware

Malecky ::

1. Iz kartice bojo stisnili še 50%
2. Igrc se ne igra v 640*480 kjer carujejo GF4 gartice ampak z 4X AA in 1280*1024 kjer potlej caruje Parhelia
3. vse na Parheliji je zakon
4. Iz vsega se da stisnit še ogromno
5. V programih se obnese 100000% bolje kot karkoli drugega
6. počakaj 3mesce

Alec999 ::

Edino kar me mot je da GPU dela na 220 ... sy ce se ga navije na 250 je say tko k GPU pr Radeon 8500

Malecky ma prou ... po tehnicnih podatkih bi mogl iz te kartice izstisnt say se 50% ... zgleda, da so driverji se v povojih, bomo vild.

lp,
Alec999

_Mortal_ ::

Malecky: folk ne bo čaku 3 mesce za drajverje od parhelie ampak bojo čakal 1-3 mesce za R300 in NV30.

Malecky: Da bojo iztisnili 50% v treh mesecih močno dvomim. Še Ati je je rabu 3-4mesce in Nvidia je rabla tok časa da je izdala detonatorje ki so dobro izkoristli GF3

Na TH so rekl da to ni igračarska karta kjer se šteje FPS ampak kvaliteti in tudi tuki je pošteno popušila. Samo 2D je fantastičen. Vsaj tehnično. Od parhelie se nevem kaj pričakovat.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Alec999: Pri orginalnem RAdeon-u je GPU 275/550 na TH-ju je bla LE verzija uporabljena
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

JLP ::

Ja za 2D, DVD in TV out je Matrox zakon. Kvaliteta slike rula. Daš zrabn še en zadovoljiv hitr 3D pa je zame čez glavo.
Live long and prosper!

tha_man ::

Jaz sem tud kar razočaran. Od zadeve sem pričakoval predvsem zakon 3D, v 2D zmogljivosti nisem nikoli dvomil, a tudi ne vidim razloga za nakup če delaš vglavnem v 2D.

Če ne bodo Parhelie pošteno pohitrili ali pa ji pošteno zmanjšali ceno bo propadla. Nihče ne bo kupil tako drage kartice za delo v 2D, ker je za to tud poceni G450 popolnoma dovolj dober (triple head je itak usmerjen predvsem igričarsko). Za OpenGL ni Matrox nikoli imel ne vem kako dobrih gonilnikov, in le upamo lahko da bodo zadevo na Parheliji zrihtali. Če bodo, bo postala zelo zanimiva zadeva za 3D oblikovalce.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

nazz78 ::

mene zanima predvsem ce se bo v 3d programih obnesla bol kukr ostale v tem rangu... ker v testih opneGLja tud zaostaja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716130 (4226) cryptozaver
»

Parhelia

Oddelek: Novice / Grafične kartice
181974 (1974) _Mortal_
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472892 (2062) kuglvinkl

Več podobnih tem