» »

Vdori cimrov iz sosednje sobe

Vdori cimrov iz sosednje sobe

_XWing__ ::

Zdravo, skrbi me moja zasebnost na svojem racunalniku in imam na sumu cimre, zato imam vprasanje. Internet imamo pri Amisu in imamo amisov modem, v katerega je prikljucen navaden netgear switch, takle:

netgear switch


potem pa smo vsi prikljuceni v ta switch. jaz sem prikljucen posebej, ostali cimri pa so vsi prikljuceni na router in potem iz tega routerja v switch. iz switcha pa gre kabel potem v amisov modem.

torej moj racunalnik je prikljucen v internet takole:

moj racunalnik --> nas skupni netgear switch --> nas skupni amis modem

skozi isti switch se prikljucujejo tudi cimri, ki pa imajo svoje racunalnike povezane v ta skupni switch skozi svoj router:

trije racunalniki od cimrov --> netgear router --> nas skupni netgear switch --> nas skupni amis modem

obcutek imam da mi cimri vdirajo v racunalnik, oziroma da mi blokirajo dostop do nekaterih spletnih strani. obcutek imam tudi da mi omejujejo hitrost downloada. oni pravijo da to sploh ni mogoce, ker pravijo da se tega na tem switchu in modemu ne da naredit in pravijo da imam virus, vendar mislim da mi lazejo, ker se jaz ne zanimam toliko za te stvari in se ne spoznam dovolj. Ali lahko nasteto pocnejo ali ne, ali je njim to tezko narediti, kako se to naredi?

prosim za nasvete in hvala
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pyr0Beast ::

Imaš virust/trojanca ali kakšno podobno nesnago. Lahko ima tudi kdo drug.
Nenalaganje strani je lahko preobremenitev modema (torrent ali škart modem) ali povezave (zoper torrent ali download)

FW imaš ?


Prvo poišči napako pri sebi !!!! Obtoževati druge je najlažje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

_XWing__ ::

ok PyrOBeast hvala za mnenje. Morda imam res jaz virus. Ampak zanima me ali je vsaj teoreticno mozno da mi vdirajov moj racunalnik skozi switch ali skozi amisov modem? nekateri izmed njih so racunalnikarski geeki in se spoznajo na te stvari

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _XWing__ ()

imallears ::

Dejte se zment pr torrentih, da se da upload/download limit.

_XWing__ ::

to imamo ze dogovorjeno da si vsak pri sebi na svojem racunalniku omeji download in upload. Ampak mene skrbi da mi oni lahko omejuejo kar skozi switch ali amisov modem tako da jaz nimam nadzora nad tem. Ali pa da mi preprecijo vstop na dolocene strani in gledajo kaj pocnem na racunalniku. to me zanima, ali je mozno, ker oni pravijo da ni, ker kao sploh ne vedo mojega ipja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _XWing__ ()

zee ::

Dobil si virus/crva. Sformatiraj in bo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Pyr0Beast ::

Poleg omejitve pretoka naj nastavijo še max. število povezav. 100 bo še preveč.

Drugače pa, čisto verjetno je, da imaš črva. Vrzi notri CD od live linuxa in probaj če dela enako, ali pa ti strani odpira hitreje/ti odpre vse.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

srus ::

Zdravo!

Po moje je majhna verjetnost, da bi ti omejevali pasovno širino. Dvomim, do to omogočata switch na sliki in amisov modem. Pač fantje uporabljajo mule pa torente, downloadajo videe, pa imate vsi počasen dostop.

Glede vdiranja v tvoj računalnik - to je ob omenjenih napravah in mreži zelo enostavno - če imajo cimri fizični dostop do switcha in mreže ali celo do tvojega PC, ter se kot praviš spoznajo na računalnike, ti brez težav posnamejo tvoja gesla s katerimi se prijavljaš na različne serverje v internetu in so verjetno enaka geslu za tvoj PC in hkrati še opazujejo tvoj promet v internet. Tukaj boš težko kaj naredil ob omenjeni zgradbi mreže. Vsekakor imej za svoj PC geslo, ki ga tipkaš samo ob logiranju nanj in absolutno nikjer drugje. Preveri še, da se ni kdo igral s tvojim PC in mu dodal kakšen key logger.

Če imaš kakšno nesnago na računalniku pa najlažje preveriš na http://onecare.live.com/ poleg pa ne bo odveč, da si kakšno zaščito instaliraš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152864 (2431) Invictus
»

2 Routerja in omejena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
172488 (2029) DeeCoy
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378982 (5092) Bakunin
»

Modem/router Sinope 568 in domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71000 (937) DeeCoy
»

Razpoloviti povezavo,pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
191765 (1254) xjan1989

Več podobnih tem