» »

IR oddajnik/sprejemnik problem

IR oddajnik/sprejemnik problem

gp90 ::

Pozdravljeni!
Naredil sem IR oddajnik in sprejemnik po tem načrtu. Vezje je narejeno in deluje brezhibno, zdaj imam pa sledeči problem. Nameravam ga priklopiti na računalnik preko USB vmesnika tako, da ko bi prekinil žarek, bi potem rele poslal signal na računalniški software excel. Rele je pa verzije BS-115C, torej ima NC, NO in C izhode.
Zanima me če je to sploh mogoče na tem vezju, ali bi ga mogel dodelati da bi dobil korekten signal na izhodu za USB?
Slišal sem da obstajajo tudi pretvorniki COM to excel in me zanima če kdo pozna kakšnega?
Fotocelico bi pa rabil za merjenje krogov posameznika. (kros, krožne dirke ipd.)
Hvala in lep pozdrav!

Azrael ::

Na USB-RS232 pretvornik pozabi, USB je tako gnilo zasnovan, da ne zmore zanesljivo voziti takih enostavnih zahtev za RS 232, ki bi jih želel.izvesti.

Kupi najcenejši USB joystick in en kontakt krmili z relejem. Starejša tema za pomoč, bolj proti koncu.
Nekoč je bil Slo-tech.

vatts ::

heh, glede usb se strinjam, rs232 je pa zakon, in ja, mal bolj "švoh" 24VDC rele bi znal gnat, morda naredim tut program da ti ispise "signal!" ko ga dobi, ampak da bi pa dal v EXcell? Roko dam v ogenj, da se ne znam =)

gp90 ::

Torej bi bilo dobro uporabiti RS232 brez usb.
Za excel sem pa zbrskal sledeče na netu:
http://dev.emcelettronica.com/serial-po...
Tukaj je nekdo sprogramiral COM to excel v VBA, vendar neznam tega sprogramirati tako, da bi vstavil ta program v moj macro za štoparico. Torej ko bi rele dal signal s fotocelice, bi excel začel štopati. Bi mi kdo mogoče znal pomagati tukaj?
P.S. lahko tudi pošljem program štoparice v excel formatu.
Hvala in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gp90 ()

Azrael ::

Prestavljam v oddelek Programska oprema, saj je problem iz HW postal SW.
Nekoč je bil Slo-tech.

int47 ::

Z USB bo malo težje. Pri RS232, lahko vežeš rele tako, da ti spremeni stanje kontrolnih linij, ali med RX in TX.

Imam pa pomisleke glede namena uporabe. 'Program' bo interpretiral Excel.
Natančnost štoparice zna biti vprašljiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449133 (7861) Red_Mamba
»

Serijski vhod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132056 (1559) twom
»

bi se dalo nardit lučko, ki bi jo prižigal in ugašal na računalniku?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92317 (1160) boysta
»

COM port na dlančniku

Oddelek: Strojna oprema
101314 (804) mile
»

Izdelava lastnega programa za...

Oddelek: Programiranje
131708 (1339) Monster

Več podobnih tem