» »

Gmail praznuje 5. rojstni dan

Gmail praznuje 5. rojstni dan

Slashdot - 1. aprila 2004 je Google širšim množicam ponudil (sprva interno) spletno aplikacijo, ki jo lahko zaradi približno 150 milijonov uporabnikov in zavidanja vredno (venomer razvijajočo se) paleto funkcionalnosti brez sprenevedanja označimo kot eno izmed najboljših zastonjskih spletnih storitev. Govorimo seveda o Gmailu.


Na ars technici so pred nekaj dnevi intervjuvali produktnega vodjo Gmaila Todda Jacksona, ki je v precej zanimivem pogovoru med drugim spregovoril tudi o mnogokrat (ostro) kritizirani in tudi posmehovani oznaki beta. Jackson je dejal, da imajo, tako kot za druge Googlove projekte, za Gmail postavljene izredno visoke standarde in da morajo izpolniti še nekaj kriterijev, da bo Gmail izgubil oznako še nedokončanega proizvoda. O nedoseženih ciljih ni želel konkretno spregovoriti, je pa izpostavil tiste, ki so jih že uspešno splavili in predstavljajo večje mejnike na poti do Gmaila brez oznake beta : Gmail za mobilne naprave ter implementacija POP in IMAP protokolov.

Vse najboljše! :)

Uradni Gmail blog in Slashdot

29 komentarjev

zee ::

Cestitam Gmail! Z izjemo kaksne ure v zadnjih petih letih delas brez tezav. Kar tako naprej, pa se Push kompatibilna postani.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

forplan ::

Še na mnoga leta :D
da se strinjam

Lawler_ ::

Vse na naj :)

smihael ::

use najboljše :)

batina ::

5 let, pa še vedno beta :|
mislim da so zaspali

v petih letih Še Microsoft splavi cel OS, pa če prav bolj kilav

PaX_MaN ::

5 let, pa še vedno beta :|
mislim da so zaspali

v petih letih Še Microsoft splavi cel OS, pa če prav bolj kilav

Ti pa brat ne znaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

batina ::

"Ti pa brat ne znaš."


ja, ja, izredno visoki standardi... 5let!!!

c00L3r ::

Glede na to, da se gmail neprestano naprej razvija (kar se vidi pod rubriko Labs) ga bodo zelo težko dali ven iz bete. No, pa če piše tam beta ali ne... Še vedno ima najboljši spletni vmesnik daleč naokoli. Zadnje čase pa vedno bolj navdušuje z integracijo s svojimi drugimi proizvodi (in ne samo linki na njih). Vse najboljše gmail!!! :)

marvin42 ::

batina: pizda si lesen.
Mostly Harmless

mtosev ::

kuel :))

ze od Jan 2005 moj edini postni predal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

axee ::

Bravo Google, odlične aplikacije, ki se med seboj super dopolnjujejo. Jaz bi mogoče želel samo malenkost boljšo podporo za mobilnike: sinhronizacijo koledarja s symbian telefoni.

AndrejS ::

Gmail praznuje 5 let beta verzije... :D

CaqKa ::

hmm moj oldest mail na gmailu je od 18ega junija 2004 :>

PaX_MaN ::

ja, ja, izredno visoki standardi... 5let!!!

Kar poglej, kako "varen" je bil XP po petih letih odkar je bil izdan. Še 7 let po začetku prodaje ga jebejo luknje.

Berserk ::

Gmail je prišel, videl, pometel s konkurenco (Yahoo mail, Hotmail). Pa je lahko beta še ene 15 let, če hočejo. Mene sploh ne moti.

Moravče ::

A ve kdo mogoče za kakšen free email, ki zbira čim manj podatkov o uporabniku? Ker meni je to nadležno, da se nekje moje emaile "prebira" in uporablja za neko oglaševanje ki mi sploh ne nuca :S Gmail, Yahoo, Hotmail, Me.com,... vsi bi te radi :S

techfreak :) ::

Svoj server? Drugače pa plačljivi ponudniki bi naj bili zanesljivi.

opeter ::

A ve kdo mogoče za kakšen free email, ki zbira čim manj podatkov o uporabniku? Ker meni je to nadležno, da se nekje moje emaile "prebira" in uporablja za neko oglaševanje ki mi sploh ne nuca :S Gmail, Yahoo, Hotmail, Me.com,... vsi bi te radi :S


Jaz takih problemov z Yahoo Mail plus nimam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Moravče ::



Jaz takih problemov z Yahoo Mail plus nimam.


V bistvu mislim da jih imaš, nikjer na Yahoojevi spletni strani nisem zasledil da bi se privacy policy glede na navaden ali plus mail razlikoval. Res da nimaš oglasov, tole pa še vedno velja:


INFORMATION COLLECTION AND USE
General

Yahoo! collects personal information when you register with Yahoo!, when you use Yahoo! products or services, when you visit Yahoo! pages or the pages of certain Yahoo! partners, and when you enter promotions or sweepstakes. Yahoo! may combine information about you that we have with information we obtain from business partners or other companies.

When you register we ask for information such as your name, email address, birth date, gender, ZIP code, occupation, industry, and personal interests. For some financial products and services we might also ask for your address, Social Security number, and information about your assets. When you register with Yahoo! and sign in to our services, you are not anonymous to us.

Yahoo! collects information about your transactions with us and with some of our business partners, including information about your use of financial products and services that we offer.

Yahoo! automatically receives and records information from your computer and browser, including your IP address, Yahoo! cookie information, software and hardware attributes, and the page you request.



Tukajle pa tole piše: http://info.yahoo.com/privacy/us/yahoo/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moravče ()

techfreak :) ::

Podobno imajo tudi druge strani. Ponudnik ima vedno dovoljenje gledati vsebine ... če jim policija prinese nalog ali pa kaj podobnega.

Razlika med plačljivimi in zastonjskimi mail providerji je pa v tem, da plačljivi služijo od tebe, pri zastonjskih pa se uporabniku prikazujejo oglasi s katerimi ponudnik pride do denarja.

Moravče ::

Podobno imajo tudi druge strani. Ponudnik ima vedno dovoljenje gledati vsebine ... če jim policija prinese nalog ali pa kaj podobnega.

Razlika med plačljivimi in zastonjskimi mail providerji je pa v tem, da plačljivi služijo od tebe, pri zastonjskih pa se uporabniku prikazujejo oglasi s katerimi ponudnik pride do denarja.


To je OK, če policija prinese nalog. Če si dobro prebral je pa tukaj sploh ne omenja.

techfreak :) ::

Kako mail server ne bo zbiral podatkov o tebi? Če prejmeš email je to že en podatek, ki ga glede na svojo dejavnost server MORA zbirati. A ga naj kar v smeti vrže?;((

Tr0n ::

Google World Domination

Still in progress...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Moravče ::

Kako mail server ne bo zbiral podatkov o tebi? Če prejmeš email je to že en podatek, ki ga glede na svojo dejavnost server MORA zbirati. A ga naj kar v smeti vrže?;((


Hm, seveda, to je eno. Anonimnost teh podatkov je drugo, tretje pa je spet, da se zbira podatke ki jih ni treba. Sicer se nisem še ubadal z postavitvijo in konfiguriranjem mail serverja ampak tole se mi ne zdi potrebno za delovanje samega serverja:


When you register we ask for information such as your name, email address, birth date, gender, ZIP code, occupation, industry, and personal interests. For some financial products and services we might also ask for your address, Social Security number, and information about your assets. When you register with Yahoo! and sign in to our services, you are not anonymous to us.

Yahoo! collects information about your transactions with us and with some of our business partners, including information about your use of financial products and services that we offer.

Yahoo! automatically receives and records information from your computer and browser, including your IP address, Yahoo! cookie information, software and hardware attributes, and the page you request.

Yahoo! uses information for the following general purposes: to customize the advertising and content you see, fulfill your requests for products and services, improve our services, contact you, conduct research, and provide anonymous reporting for internal and external clients.


Še vedno iščem nekega takšnega ponudnika, lahko je tudi plačljiv. Pa ne me narobe razumeti, da me je strah kaj pošiljam in hranim na mailu, mi je pa malo tečno ker je dokaj težko uveljavljat pravico do zasebnosti v kombinaciji z raznimi (meni osebno) samoumevnimi storitvami, ki jih uporabljam na vsakem koraku.

Ja, pa drugače zadeve kot so ixquick tudi IP-jev ne uporabljajo, samo na žalost ne nudijo maila, samo search.

LP

opeter ::

Hmm... ali sploh obstaja takšen ponudnik? Ker vsak mail gre skozi nek "strežnik" in tam pusti sledove. Skratka, to bi moralo fizično umreti (podobno, kot poiškotki čez čas).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Moravče ::

Mislim, da nebi smel biti problem glede tega. Nujne zadeve, standardne (IP in kar je še) mi ni problem, samo da se pač ne povezuje vseh nepomembnih podatkov na te zadeve. To mi je tisto kar mi gre v nos :)

Sicer pa moram priznati, da se na zadeve ne spoznam ravno, me pa takšne zadeve zelo zanimajo zadnje čase in malo raziskujem v tej smeri.

LP

Tr0n ::

Pakc ::

Evo, Gmail ni več BETA...

opeter ::

Tr0n, izgleda, da jih recesija še ni dosegla, hmm...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail zna pošiljati SMS

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2910476 (7309) Ice-Heki
»

Google je star deset let!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
185609 (3749) SXR
»

Sporočila na poštnem servisu Gmail skrivnostno izginila

Oddelek: Novice / Varnost
155474 (3799) MihaFirst
»

Google Desktop - nova grožnja zasebnosti?

Oddelek: Novice / Zasebnost
215553 (4493) poweroff

Več podobnih tem