» »

Kako bi delal AthlonXP na 100FSB plati?

Kako bi delal AthlonXP na 100FSB plati?

SkyNet ::

Imam plato ki podpira samo 100FSB (do 112 če navijem -več ne).
Zanima me torej kako (če sploh) bi delal AthlonXP 1600+ denimo? Oziroma koliko počasneje bi delal?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Hux ::

Prvo je vprasanje ce tvoja plata sploh podpira Atlona XP 1600+. Drugace majo 266Bus tvoj bi ce ga sploh podpira pac delal na 200Bus. Ja zracunaj si pac kolk hercev bi mel. Jaz mam recimo 1800+ kar je 1533Mhz deljeno 133 je 11.5 mnozilni faktor. Tak da ce bi mel le 100 si zracunaj kolk prinese te to. 11.5 x 100 je 1150Mhz. Ja delo bi samo tesko verjetno da tvoja plata ga sploh podpira. Prej bi reko da ne. Jaz pa recimo ce hocem lahko dal mostic gor in bo pac delo pri manj hercih.

Sicer nebi dal roke v ogenj ampak mislim da so delali tudi take z 200 Busom al je blo to pri Atlonih K7. Nevem tocno samo taki ki ima recimo originalni 200 bus bi ti delal pri vec hercih kot pa en z 266.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Cosmo ::

Ce ti plata podpira visoke mnozilnike ga lahko nastavis na 14x100, pa bi mogel delati. Ce bo pa podpiral SSE itd.. je pa drugo vprasanje.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Hux ::

Ja nevem ce je to tak ajnfoh. Namrec procesorji so zaklenjeni in ce nastavis vecji mnozilni faktor kot je za njega predpisano bo racunalnik enostavno dol zaklenlo. Sej niso zaklenjeni na stevilo hercov ampak na mnozilnike. In tesko verjetno da taka plata sploh podpira 14x mnozilnik ker nemrec niti moja ga nena.

ABX ::

Če je dovolj pameten da ugotovi če določen proc dela na njegovi plati potem ga bo znal tudi odklenit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Hux ::

Oh ja govoris iz lastnih izkusenj?
Pozabo sem kolk intelegence je potrebno da gres na od proizvajalca stran in pogledas ce popdira to.
Za odklepanje XPja rabis rocne spretnosti to ni tak ajnfoh ko barvanje kontaktov.

Cosmo ::

Uh je tezko tiste luknje z voščenko zapolnit pa pol s prevodno barvo pobarvat.:D

Aja pa se nasvet za Skyneta - zakaj pa ne bi vzel Durona 1000/1200/1300?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

ABX ::

Hux2: če zadeva uradno ne dela ni še nujno da neuradno nebi delala.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301795 (1295) boštjan
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411743 (1208) sheep
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211250 (945) McWolf
»

Obnova zastarelega sistema...kaksen..CPU...graficno...itd.

Oddelek: Kaj kupiti
261398 (1030) Boky
»

Kakšen FSB uporabla C2 800 Mhz?

Oddelek: Strojna oprema
311185 (1008) ABX

Več podobnih tem