» »

Šum iz Napajalnika

Šum iz Napajalnika

Wisor ::

Lep Pozdrav,

Zadeva je taka, že nekaj dni ne morem zaspati zaradi šumenja, ki prihaja iz napajalnika. Sicer ne gre za tisto "klasicno brenčanje ventilatorja", ampak za bolj "prefinjen" zvok. Zvok je komaj da slišen, moti me ne kaj prevec, bol ali ne pa me skrbi za racunalnik. Osebno mislim, da prihaja iz kakega kondenzatorja ali kaj podobnega, moram tudi priznati, da se na te zadeve dosti ne spoznam, zato prosim vsakogar, ki je imel enake ali podobne izkusnje naj mi pomaga. Napajalnik je od LCja sicer 550W. Zanima pa me ali je moj PC v "smrtni nevarnosti :|"?

EDIT: Zvok se pojavlja in izgine, tako da je slisen povprecno 2X na minuto

Hvala za odgovore,
Wisor
  • spremenil: Wisor ()

RuskiSnajper ::

to je undervoltage , kar pomeni da ima dobiva premalo elektrike ali premalo voltov.

Lahko je posledica slabe elektrike v celotnem omrežju kar se moreš potožit elektro operateru(tut tukaj mam sranje z slabo kvaliteto elektrike)

Kar pomeni da ko nek sosed užge wap čistilca, el kosilnico , mešalec , cirkularko , se to hitreje pozna v bolj požrešnih napajalnikih , v majn se mogoce sploh ne opazi

Potem lahk mate v bajti kakšne 380V mašine ki porabijo zelo dost in se pozna tut na 220, npr pri men.


tretje pa je lahko , crkjen napajalnik ki že sam po sebi ne daje dovol elektrike (volti,amperi) , pogosto so to zelo stari napajalniki , ali tisti za 15E tako da nijhova doba ni več kot 3 mesce , več ali majn oz kak je pod stresom.



Ko sem mel star komp nisem mel pojma, kupil sem nov napajalnik za 16E , vse so mi povedali kak fejst so testirali in neki bumbar je razlago kao da vse ve ko sem priso domu sem izmero 11.11 Volta, kar skoraj EN CEL volt premalo.


HWmonitor si dobi z neta pa poglej ko piska in ko ne , mogoče ni takojšne razlike zapisane sam bi morala biti. To škripanje ni sam ponoči saj bi blo malo nelogično , zgleda da ga ne slišiš čez dan.

Polek tega, zakaj ne izklopis kompa enostavno?

In kater model napajalnika, wati tukaj ne pomagajo nič.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Kar slišiš so oscilacije napajalnika ko je pod obremenitvijo.
Vsakih par minut začne WinXp nekaj škrtati ter iskati, pravtako vista.

Možnost je tudi posušenih ali izlitih elektrolitov, ravno LC-ji so zelo znani po takih dogodkih, posledično so napetosti nestabilna in zadeva ne regulira po svojih najboljših močeh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6812022 (11138) Janac
»

Navijanje GPU-ja in črte na zaslonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
687385 (6750) einstein :P
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494206 (2816) Assass1n
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635361 (4358) hyphh
»

iz kje izvira ta zvok?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232081 (2081) Veron

Več podobnih tem