» »

Istrabenz Holding in stečaj

Istrabenz Holding in stečaj

1
2
3

Icematxyz ::

Meni ni dovolj da Bavčar pogori in izgubi Istrabenz da bi bil zadovoljen.

Drugače pa Istrabenz kolikor vem ni državno podjetje? Ker se pogovarjate o plačah vodilnih v državnih podjetjih.

So pa državne določene banke ja. Tiste ki imajo sedaj probleme ker nekdo ne plačuje za njihove lahkomiselne kredite. Tam pa ja. Ne le nizka plača tudi kazenska odgovornost. Ker dajanje kreditov na "dobro ime" brez ja,mstva ne vrjamem da je zakonito.

Istrabenz pa tudi ne vrjamem da predstavla še tako premožeja v tem trenutku da če se vse razproda da so vsi dolgovi poplačani. Ker če bi bilo to tako enostavno bi se to tudi storilo. In se ne bi govorilo sploh kaj dosti o tem.

Zeberdee ::

Icematxyz: problem je, da nihče nima denarja, da bi ta podjetja odkupil.

Icematxyz ::

V bistvu se ne strinjam. Tudi sedaj v ZDA imajo nekateri denar da kupijo stanovanja na dražbi pa četudi drugi živijo v šotorih.

Problem je pa v tem da če je banka dala jamstvo na "dobro ime" in namesto realne vrednosti podjetja 100 evrov po delnici smatrala kot da je podjetje vredno 700 evrov na delnico potem je to ne le nestrokovno ampak sam ocenjujem da kaznivo. Krediti brez jamstva in to iz državnih bank? To sem skoraj prepričan da je kaznivo. In izgovor z recesijo tukaj ne more biti realen in verodostojen. Določenji ljudje so 2007 zlahka ugotovili da je slovenski borzni index prenapihnjen in v skladu s tem potegnili ustrezne poteze.

Banke pa ne vrjamem da niso vedle kakšna je situacija. Ampak da so vedle in kljub temu dajale kredite na "lepe oči" bom jaz rekel in ne na "dobro ime".

Smešno pa mi je najbolj da so javno po tv govorili tako imenovani "meneđerji" da so dobili kredite na "dobro ime".

A res ni kaznivo dajanje kreditov brez jamstva jaz vprašam? In to državnih bank? In zakaj je policija rajše pisala prometne kazni za ljudi ko prekoračijo 10km/h hitrosti in to brez milosti in pardona. Namesto da bi gledali vsaj Trenja ali kakšen dnevnik tu pa tam pa videli kaj se dogaja? Če že sami ne znajo ugotoviti?

Zgodovina sprememb…

Zeberdee ::

Ne razumeš. Krediti so imeli jamstvo. Leto nazaj bi za Drogo na izy dobil 500, sedaj se jajcajo pri 190. Kriza je. Denarja NI. Kreditov NI.

Istrabenz se je zrušil samo zaradi krize.

Icematxyz ::

S tem se ne strinjam. Realna vrednost ali bom rekel knjigovodska nikoli ni bila takšna kot borzna. Tudi sami "meneđerji" so govorili javno in brez nekih pomislekov da pač kredite so dobili na "dobro ime".

Celo svoje dobro ime so zastavili. Si morete misliti?

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

eto nazaj bi za Drogo na izy dobil 500, sedaj se jajcajo pri 190.

Če že kdo, bi vsaj od bankirjev pričakoval, da se zavedajo kaj je to delnica in kaj pomeni borzna vrednost.
Zgovarjanje na krizo je prazno zgovarjanje. Prevzeli so rizik. Sedaj bo pa njihov rizik treba plačat skozi davke. Js bi tut špilal takšno ruleto.
Zbogom in hvala za vse ribe

ABX ::

Ko vse štima, banke služijo z krediti. Ko gre sistem po gobe država zviša davke da lahko banke preživijo.

Ne glede na to kaj se zgodi, državljan vedno plača.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

djordjevic ::

eto nazaj bi za Drogo na izy dobil 500, sedaj se jajcajo pri 190.

Če že kdo, bi vsaj od bankirjev pričakoval, da se zavedajo kaj je to delnica in kaj pomeni borzna vrednost.
Zgovarjanje na krizo je prazno zgovarjanje. Prevzeli so rizik. Sedaj bo pa njihov rizik treba plačat skozi davke. Js bi tut špilal takšno ruleto.

+1
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Po Trenjih je jasno, da bo Draško vsaj delno poplačal izbrano kapitalistično elito.

Thomas ::

Meni gospod Arhar NI preveč simpatico.

Polna usta so ga nekih vzvišenih principov, po drugi strani pa njegova banka bi bila rada udeležena v Bavčarjevem uspehu, če bi ta potegnil zajca iz klobuka ... zdej pa ziheraši, ko ga ni.

Ali tako, ali drugače, gospod Arhar. In vsi bančniki z njim. Ziherašite vedno ali nikoli!

Tako ste pa podobni tipu, ki pride k človeku s takole zgodbo:

Včeraj sem enkrat vrgel pošten kovanec. Če bi padel grb, bi ti prinesel 10000 €, tako pa je žal padla cifra in mi ti daj 100 evrov, po pravilih te igre!

Če bi bil Bog v nebesih, bi se moral Bavčar zmazati ven iz te godle in zaposliti vse ta haupt bankirje za vratarje v Istrabenzu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Zgodba z Izbrisanimi je samo majhna pikica na i pri vsem skupaj.


Jaz sem pa mislil, da je bila zadeva z Izbrisanimi velika zgodba. Da so se tisočerim godile nezaslišane krivice.

Ampak Matthai pa pravi, da je bila to bolj malenkost, "samo majhna pikica".

Na, ta je pa dobra!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Karaya 52 ::

Arhar je res ziheraš, vendar se bojim da bo na koncu potrebno reševati državne banke, medtem ko se bodo tuje umaknile. "Nacionalni interesi" spet oživljajo preko medvedka na čokolešniku, v ozadju pa je reševanje Valantovih naložb (in drugih lastnikov). Slednji pa so igrali še bolj "podlo" igro od omenjenih bank. Naj crknejo.

poweroff ::

Zgodba z Izbrisanimi je samo majhna pikica na i pri vsem skupaj.


Jaz sem pa mislil, da je bila zadeva z Izbrisanimi velika zgodba. Da so se tisočerim godile nezaslišane krivice.

Ampak Matthai pa pravi, da je bila to bolj malenkost, "samo majhna pikica".

Na, ta je pa dobra!

Nalašč narobe razumeš.

Pri Bavčarju je ta zgodba pika na i.
sudo poweroff

Zheegec ::

Vsi na veliko komplicirajo in se poizkušajo rešiti s svojimi nasedlimi deleži v Istrabenzu. Najbrž je trenutno res Istrabenz v negativni vrednosti, zato je trenutno pravilna prisilna poravnava - lastniki naj vse vloženo izgubijo (so pač tvegali, jebiga), v državnih lastnikih Istrabenza (Petrol recimo) naj odgovarjajo za svojo (ne)krivdo, banke naj pa prevzamejo lastnino Istrabenza.

Istrabenz sam tako in tako ni nič vreden, vrednost imajo njegove naložbe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Meni je bil najbolj smešen Valant, ki je govoru, kakšna katastrofa bi bla stečaj. Za njega morda, zame sigurno ne. Kdo mu je pa kriv, da je not silil? Bo meni tudi kdo kaj vrnil, ko sem zadnjič kupil srečko pa nič dobil?
Če Istrabenz propade, bojo njegove firme glih tako delale kot zdej, morda še lažje, ker jih morda novi lastnik ne bo tako črpal.

zee ::

+1
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

aiko ::

Točno..naj se njegovo premoženje proda, pa magari zelo zelo pod ceno.... jebiga, so pač zafurali... to se nas ne tiče in se nas niti ne sme (zakaj bi morali mi plačevat za njihov zajeb)

Icematxyz ::

Sam sem mnenja da prej kot se Bavčarju umakne sposobnost odločanja bolje bo. Človek je naredil dovolj in kljub leporečenju in obljubah pri trenjih kako nečesa on že nebi prodal zaradi lastnega interesa mu ne vrjamem.

Tudi če zaenkrat ostane tam kjer je ker pač država mešetari ne želim da ima on sposobnos in možnost odločati več.

Je pa zanimivo opazovati kako se v tak holding nabere 76 podjetij in ogromno nepremičnin če prav razumem na primorskem in kako si lahko to EN človek praktično lasti in o vsem odloča. In zagotovo je to nekaj o čem se splača razmisliti. V času cvetočih ekonomij je po moji oceni tako jasno razvidno da je pomebno kdo in s kakšnimi interesi si prilasti podjetja, zemljo, ljudi in njihove usode. Denar ne more biti edino merilo!

Tudi argumentov da banke niso nič krive ne sprejemam. Je lepo "oče merkatorja" stvari povedal. Tudi banke so krive in pika. Vse ostalo je sprenevedanje. In tudi strinjam se da krivdo je treba razčistiti in pokazati s prstom. In to en samo na Bavčarja.

rh^ ::

Izgovarjati se na krizo je nesmiselno. Vsaka resna firma mora imeti različne scenarije tudi za krizne primere. Med drugim je tudi zelo otroško reči "Če krize ne bi bilo, bi bili ne vem kje," kriza je tle - tega se je treba zavedat in primerno tudi ravnat. Glavni krivci za nastalo situacijo so: uprava, nadzorniki in lasniki. Krive so tudi banke, ki so jim dajale kredite brez ustreznih zavarovanj, ampak slednje ne vplivajo direktno na poslovno uspešnost, zato je njihov pomen pri stečajnih razlogih majhen.

Zakaj se vsi bojijo stečaja? Ker je slab za vse, ki so krivi za nastalo situacijo: lastniki izgubijo vse (Bavčar, NFD, Petrol, ostali), banke morajo ustvarit stotine milijonov evrov rezerv in iz stečajne mase ne bi bile 100% poplačane (v primeru NKBM in NLB bi jih najverjetneje dokapitalizirali, kar pomeni, da bi spet plačali državljani), Istrabenzovo premoženje (med katerim je, kar nekaj takih, ki bi jih nekateri imenovali "nacionalni interes") bi šlo na razprodajo.

Možni scenariji: če je kapital negativen temu lahko sledi investiranje sedanjih lastnikov (ki pa tega niso sposobni, zakon jim nalaga 1 mesec časa, če se ne motim), konvertiranje terjatev upnikov v deleže in investiranje novih družb v holding v takšni meri, da postane kapital pozitiven. V primeru, da je kapital pozitiven bojo oz. že poizkušajo z izvensodno poravnavo (dogovor z bankami o reprogramiranje dolga, odpisu, itn), če bo ta poizkus neuspešen sledi prisilna poravnava (lahko pa tudi direkt stečaj). Če sem prav razumel od 1. aprila bo Istrabenz insolventen in kapitalsko neustrezen ... če se do takrat ne bojo uspešno pogodili bo po zakonu sledila prisilna poravnava ali stečaj. Ne pozabit, da tudi, če se Istrabenz pogodi s petnajstimi bankami, samo ena je dovolj, da se nad dolžnikom sproži zakonsko predviden postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rh^ ()

Zheegec ::

Seveda so krive tudi banke - kot prvo, ker so odobrile tako velike kredite, sedaj pa vsi (vključno z Bavčarjem) pravijo, da je kriva kriza.

Jebiga, trenutno je delnica Istrabenza 9€, lahko bi bila še manjša. So tvegali in konec.
Saj zato pa se je začela hipotekarna kriza, oni so tudi tvegali. Jebiga.

Bavčar pravi, da lahko odprodajo nepremičnine - karkoli odprodajo, vse kompletne lastnine Istrabenza je manj, kot je trenutno dolgov (vsaj kot je trenutno znano), tako da se bo tako težko rešil... Se bo treba še nečemu odpovedati...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

Drugače pa na koncu bomo plačali tako ali drugače mi. To mislim da scenarija po katerem ne bi NI.

Bojim se pa še koliko okostnjakov je še v naših omarah. In bodo po tem prvem začeli prihajati na dan.

Zeberdee ::

Če gre Istrabenz v stečaj, bo imela NLB in NKBM (in VSE slovenske banke) letos ogromno bank na nuli, oz., ker je kriza v izgubi.

Kam bodo zgrmele bonitete bank!?! No, nekatere za to briga. NLB in NKBM se bosta pocajtale iz proračuna, razne podružnice pa iz "mater".

Kot smo včeraj slišali, Ibenz plačuje vse obveznosti iz področja kreditov - kakor razumem, gre za to, da banke preprosto ne morajo dobiti garancij oz. zavarovanj, nekaj kreditov pa mu jih je poteklo in v normalnem času bi jih podaljšal za kakšna tri leta ali pet.

Nekako ne razumem bank... - če gre Ibenz v stečaj ali v PP, ne bodo dobile skorajda nič. Oz. manj, kot bi dobile, ko se kriza stabilizira (pa to je lahko tudi čez 10 let, da se razumemo)

Karaya 52 ::

Neumnost, če spremljaš po svetu banke množično odpisujejo dolgove. Naj si razdelijo deleže hčerinskih družb, lastnike pa na smetišče.

Icematxyz ::

Kot smo včeraj slišali, Ibenz plačuje vse obveznosti iz področja kreditov


Da z odprodajo lastniških deležev določenih družb v holdingu se pridobiva denar za poplačilo obresti. In to nima več kaj Bavčar za početi, ker ni zaupanja vredna oseba.

Nekako ne razumem bank... - če gre Ibenz v stečaj ali v PP, ne bodo dobile skorajda nič. Oz. manj, kot bi dobile, ko se kriza stabilizira (pa to je lahko tudi čez 10 let, da se razumemo)


Stvari pač ne potekajo tako. Če podjetje zaide v dolgove ne moreš 10 let čakati na boljše čase. Predvsem pa ne more izziti čez 10 let Bavčar kot lastnik s te zgodbe. Trenutno je vreden majn kot ima dolgov če sem prav razbral snoči v trenjih in zgodba je že končana s tega vidika pa če hočemo ali nočemo.

Sedaj se gre v bistvu samo še za to kdo bo kaj dobil. Ker Arhar je že navalil na Merkator recimo. Menim pa da če bodo drugi pobrali tiso kaj je vrednega državne banke pa odpadke da je treba nekoga ustrelit ne samo v zapor dati.

zajebalo se je pač na veliko pri celotni zgodbi. Državne banke bo treba sanirati to je dejstvo da bi pa neke holdinge umetno vzdrževali pri življenju in čakali na bolše čase pa nas bo stalo vrjetno več kot bi za to kadarkoli dobili nazaj.

Če pa so res tako poceni trenutno dobra podjetja pa jih naj kupi posamezno država pa ob boljših časih proda.

rh^ ::

V Sloveniji nažalost zakonodaja ne pozna upniškega prevzema, ki bi v primeru Istrabenza še kako prišel v poštev.

Banke si želijo zavarovanja za svoje dolgove, ker upravičeno dvomijo, da Istrabenz v prihodnosti ne bo moral zagotoviti likvidnosti in se izogniti stečajnim razlogom.

Karaya 52 ::

Icematxyz> ...holdinge umetno vzdrževali pri življenju in čakali na bolše čase pa nas bo stalo vrjetno več kot bi za to kadarkoli dobili nazaj.

To služi samo eni stvari. Restavraciji lastnikov.

Icematxyz ::

Drugače pa to je sedaj obdobje za sposobne. Če daste kaj nase in ocenjujete da ste sposobni in se niste do sedaj še šli te zgodbe.. krediti, tajkuni in podobno...

Poskusite srečo sedaj je vaš (naš) čas. ;)

rh^ ::

http://www.finance.si/242370/Kaj_naj_z_...
Ta članek pove vse. Priporočam branje vsem, ki področje insolvenčnega prava ne poznate pa tudi vsem, ki jih zadeva Istrabenz zanima. V tej temi je kar nekaj ljudi v prazno streljalo z možnostimi, ki jih Istrabenz ima - v članku so te jasno napisane kot jih omogoča naša zakonodaja.

Yohan del Sud ::

Jej, in komentarji zgoraj omenjenega članka so povsem zgodba branja vredna zase. Res. Ne vem kaj je tipo jedu, bi pa pod nadzorovanimi pogoji probal sam...

dahvor [ 18:27 ]

...in vsak dan nove Besede odkrivam ki stasre frustrirance v nekontrolirana stanja spravljajo ... kako enostavno je to ... obremenjene Duše-taprava Beseda-ena sama-sigurno sprosti in spenjena slina šprica naokoli - joj kolikokrat videno - zato so se na trenjihtako opazovali in tresli -da se komu ne bi odpelo- in bi tisto povedl, kar je dogovorjeno, da se ne sme povedat.
In Mlad podjetnik lahko iz te scene velik dnar nardi-smo vse izjave danes snema in jih potem šez leto vnovčevati začne ... samo na račun istrabenza ne bo šlo...hehehe...bi moral vidt kaj sem všeraj spisal, pa sva z Gospodom Adminom, družno, zbrisala ... tro je blo pa že tko visoko, da sva ugotovila, da ne bo razumljivo in bo za Vesoljsko proglašeno in sz tam, da je, iz Marsa, z Marsovcem ozmerjano...seveda z Adminom sva samo telepatsko pokomunicirala, da ti ne bi v glavo padlo, kaj drugega...vem kako prestrašenemu Človeku, od pufov, možgani samo lahko funkcionirajo in sami ne morejo drugče, samo drugi lahko ven spravi, da puf plača in možgani takoj, v tyrenutku delovanje zamenjajo...in vse to se, kot na računalnika ekranu, na obraziu vidi-vrti ... študiraj Čarovnike-tako in tako delajo vsi na isti masi-samo z drugimi oblekami, z drgačnimi besedami in istim pomenom in istimi rezultati, če so vsi isto dobri.
www.strancar.com

T0RN4D0 ::

Yohan, hahaha spominja na Tio2 s tem da je mal bol jasno napisano skropucalo :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

poweroff ::

Žiga žaga Igor preč,
ne bo predsednik uprave več.
sudo poweroff

Zeberdee ::

Jap. Je odstopil. Podjetje gre v PP.

Zanima me, koliko bodo banke izgubile še pri Maksimi, FB investicijah in NFDju.

poweroff ::

Mene pa zanima kaj se bo zgodilo z NLB. In njenimi varčevalci.
sudo poweroff

zee ::

NLB je itak state-sponsored tako, da se jim ne bo nic zgodilo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

borchi ::

> NLB je itak state-sponsored tako, da se jim ne bo nic zgodilo.

v tem pogledu so vse banke enake. za vse vloge varčevalcev v vseh bankah jamči država!
l'jga

opeter ::

Mene pa zanima kaj se bo zgodilo z NLB. In njenimi varčevalci.


Ali obstaja možnost, da bo NLB šla v 3PM?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Država jamči do konec 2009.
sudo poweroff

jype ::

opeter> Ali obstaja možnost, da bo NLB šla v 3PM?

Saj je že tam.

rh^ ::

Možnost sprejetja prisilne poravnave Istrabenza je 1%. IMO bo šlo podjetje v stečaj, ker ne verjamem, da bo večina podprla prisilko, če se že izvensodno niso bili sposobni dogovoriti. Po novem zakonu (ZFPPIPP) mora dolžnik vsem upnikom v PP ponuditi enake pogoje tako, da ne bomo priča raznim igricam z glasovalnimi pravicami, dokapitalizaciji, itd.. Že to, da finančno reorganizacijo podjetja pripravi oseba, ki je pripeljala podjetje v ta položaj je v nasprotju z vsako logiko.

NLB bo dokapitalizirana s strani države oz. davkoplačevalcev. Po nekaterih izračunih naj bi banke dobile poplačanih (tiste, ki niso priviligirane upnice) 60-70% terjatev v primeru stečaja.

Aja tudi poročanje medijev je napačno. Istrabenz še ni v prisilni poravnavi. Od danes naprej (oz. od včeraj) ima poslovodstvo (ali odgovoren nadzornik) 60 dni časa, da vloži popoln predlog za uvedbo postopka PP.

Icematxyz ::

Problem je to da ni le Istrabenz tisti ki je propadel in pustil dolgove ki nebodo nikoli poplačani. Sam pričakujem še celo verigo tega v naši državi.

In zna se zgoditi da bo katera banka sedaj vrjetno tudi propadla. Tista pač ki je bila najbolj nesposobna pri vsem skupaj pa čeprav sedaj vse banke trdijo da niso nič krive in so delale pošteno in strokovno.

Daedalus ::

Jah, jebat ga. Bo mogoče dobra lekcija našim bankam, ki dajejo posojilča na jamstvo "dobrega imena," kot se je en od naših poslovnežev javno hvalisal nedolgo nazaj. Kr naj pokrepajo - lesson learned pač.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Icematxyz ::

Ne ni tako preprosto. To bo dobra lekcija za nas sedaj. Nočem bit črnogled ampak glede na vse zadnje dogodke je to samo vrh ledene gore sedaj. Pomoje ne bo šlo tako preprosto da bi rekel:

Bavčar je odstopil sedaj je kriza končana... To je pač primer ki je prvi udaril. Sedaj prihaja šele tako imenovano krčenje gospodarstva. In to zagotovo ni neboleč in kratkotrajen posptopek.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

opeter> Ali obstaja možnost, da bo NLB šla v 3PM?

Saj je že tam.


OK, samo se potem "zavarovati"? Vzeti ven vse prihranke? Kdo pa garantira, da ne bodo crknile še druge (slovenske) banke? V kaj se trenutno splača vlagati? V zlato? Ker delnice itak nimajo nobene vrednosti, kriza je to lepo pokazala.

Torej še enkrat... kako bi se vi zavarovali v "materialnem smislu"?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

rh^ ::

Država jamči za denar v bankah za fizinče osebe (do konca 2009, če se prav spomnem). NLB bo morala pripraviti rezervacije v višini par sto milijonov EUR, ki jih bomo najverjetneje krili iz davkoplačevalskega denarja ... tako, da se za tvoj denar ni treba bati.

Problem bo, ko bodo insolventne postale še kake druge družbe in bankam ne bodo vračale kreditov, "zavarovanja" pa ne bodo zadoščala.

Še pred kratkim je nekdo v eni temi trdo zagovarjal, da banke dajejo kredite samo z "močnim" zavarovanjem. No pri Istrabenzu so kredite dajale na "lepe oči". In takih kreditov je verjetno pri nas še kar nekaj.

jype ::

opeter> OK, samo se potem "zavarovati"?

Lahko ustanoviš svojo državo in valuto.

opeter> Torej še enkrat... kako bi se vi zavarovali v "materialnem smislu"?

S pridobivanjem znanja, ki ga potrebuješ za najbolj deficitarne poklice, se razume.

Thomas ::

Bla, bla. Kako je znanje v vsakem primeru najbolj kurantna roba, sploh ne drži. Tako kot vse drugo blago je podvrženo oscilacijam cene.

Znanje zna biti po eni strani smešno poceni, po drugi strani pa ni edino zveličavno.

Vsaj ne znanje v smislu, da si se nekje nekaj naučil. Se je prosto skopiralo že na milijon koncev in njegova ponudba presega povpraševanje, ergo cena pada.

Tudi "dodatna vlaganja v znanost" prejšnje in sedanje vlade, naj ostane samo pri besedah. Dejanja bi pomenila samo prerazporejanje sredstev davkoplačevalcev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Legend(SLO) ::

Banke so pri nas dajale močno zavarovane kredite samo tistim, ki se niso preko politike poznal z vodilnimi. Tam so lahko zahtevali 2X večvredno nepremičnino. Pri delnicah se jim je pa zdel papir tako zelo zanesljiv da so lahko zavarovale do 90%. Pustijo naj jih da pocrkajo pa se bojo naučil. Direktorje, ki so pustil taka zavarovanja naj odškodninsko preganjajo zaradi nestrokovnega vodenja banke. Imajo vse možnosti in država naj poplača pač tiste vloge fizičnih oseb, katere se je zavezala poplačati.
Se bojo vsaj naučili, da če riskiraš lahko tudi zgubiš. Če jih rešimo se bojo pa naučil, da naj kar hodijo v riskantne posle, da sej itq če bo dobr bojo visoki profiti in nagrade, če pa slabo te pa država reši.
krneki

Icematxyz ::

Tudi sam se ne strinjam da je zavarovanje že pridobljenega "materialnega bogastva" možno z pridobivanjem znanja, ki ga potrebuješ za najbolj deficitarne poklice.

To sta pomoje 2 različni stvari. In kaj točno storiti z materialnim bogastvom ki se sedaj nahaja na banki ne vem. Glede na obresztne mere se obljubljajo relativno veliki donosi. Problem pa je seveda kaj če kakšna banka propade...

jype ::

Thomas> Bla, bla. Kako je znanje v vsakem primeru najbolj kurantna roba, sploh ne drži. Tako kot vse drugo blago je podvrženo oscilacijam cene.

Seveda drži in seveda je podvrženo oscilacijam, a zgolj z znanjem si materialno zavarovan - če vse ostalo propade, lahko izključno z ustreznimi veščinami ponudiš trgu tisto, kar potrebuje. Če je to cimpranje, se pač izučiš (še) tega.

Thomas> Vsaj ne znanje v smislu, da si se nekje nekaj naučil. Se je prosto skopiralo že na milijon koncev in njegova ponudba presega povpraševanje, ergo cena pada.

Zato ni dovolj, da si zgolj ekspert za eno ozko določeno področje. Če hočeš varnost, moraš svoje naložbe razpršiti, kar velja tudi za znanje. Zato znam jaz poleg programiranja tudi nakladat in vedno lahko postanem novinar!

Thomas> Tudi "dodatna vlaganja v znanost" prejšnje in sedanje vlade, naj ostane samo pri besedah. Dejanja bi pomenila samo prerazporejanje sredstev davkoplačevalcev.

Saj ne, da je kdo glede tega karkoli rekel, ampak naj kar obilno vlagajo v znanost, takoj za infrastrukturo in osnovnim ter srednjim izobraževanjem.

T0RN4D0 ::

No ja, saj je omenjal znanje iz področja deficitiranih področij. V teh že po defaultu ponudba ne presega povpraševanja, ampak ravno obratno. Denar lahko zavaruješ tako da si kupiš nekaj, kar boš lahko uporabil čez par let. Zemlja je recimo ena takšna reč, kateri vrednost na nič ne bo nikoli padla. (lahko pa vrednost pade precej nižje kot je sedaj, to pa). Lahko si kupiš tisoč konzerv fižola, če je primerno konzerviran. Temu vrednost ne bo veliko padla. Kovine so najbrž bolj varna naložba kot skladi. Pogrebni servis lahko odpreš, tam je vedno dovolj strank.




To, da država jamči za naš denar z našim denarjem je pa tud priceless :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Droga Kolinska prodana // Istrabenz/Bavcar

Oddelek: Loža
473702 (2979) Bananovec
»

Postojnsko jamo (koncesijo) - najboljšemu ponudniku! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
746168 (4505) gzibret
»

Šrot prodal Kolonel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
655308 (3752) dronyx
»

10 let do konca finančne krize?

Oddelek: Problemi človeštva
302999 (1479) Boeing
»

Banke odlozile odplacevanje dolgov Bavcarju (Istrabenz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
856966 (4658) mtosev

Več podobnih tem