» »

Windows File Explorer

Windows File Explorer

Gost ::

Lep pozdrav,

ve morda kdo, kako vključiti glavno vrstico od Windows File Explorerja, kjer so File, Edit, View itd. Namreč izginila mi je in ne vidim nikakršne opcije, da jo odprem nazaj.

Fizikalko ::

Win+Alt

Gost ::

Ne prime. Mislim, da imam uničene nastavitve, ker:
če odprem preko Dekstop -> Moj računalnik deluje ok.
če pritisnem win + e ne deluje.

ST-777 ::

Dokler ti ne dela Windows File Explorer, lahko uporabiš free verzijo PowerDesk, ki je po mojem mnenju precej bolj pregleden program od Win.F.E., pa še ikone lahko razpostaviš po svoji želji, kar Win.F.E. ne omogoča.

jan01 ::

Priporočam odličen xplorer2

Duhec ::

Kak spyware ti ga je lahko sesul.
Najboljše, da prečekiraš sistemske fajle in jih obnoviš.
Pripravi Windows cd, da ga, ko boš na to opozorjen, vstaviš v cd enoto.
Nato odtipkaj sfc/ scannow.

Start ---> Run ---> SFC /SCANNOW

Počakaj do konca, restartaj mašino ter testiraj Windows explorer.
Poročaj.

Gost ::

Žal mi ni uspelo. Zadeva je vedno hujša. Sedaj ko pritisnem na neki datoteki desni gumb in jo skušam zbrisati, kopirati... se mi explorer sesuje.

Formatiral bom vse skupaj kot vedno, ko se vse tako zaštrika. Razen če obstaja kakšen brutalnejši repair celotne konfiguracije.

Duhec ::

Repair, ja !
Če se nekako da najprej deinštaliraj vse okoli kakega antivirusnega programa, če ga sploh imaš.
Butni s CDja in greš kot da bi inštaliral na novo XPje (predvidevam, da imaš XP) in ko ti najde, da na disku že obstaja sistem, stisni R za Repair in vse vitalne datoteke se ti še 1x inštalirajo. Pri tem ti seveda padejo vse posodobitve in service packi ampak ti vse ostale inštalacije programov (npr. Office) ter seveda vsi podatki lepo ostanejo.
Ko se inštalacija zaključi ( ene 2x bo treba restartat ) enostavno inštaliraš še SP3, narediš komplet Windowsupdate in antivirusnik.

Gost ::

Ja, imam XP-je, ja. Bom formatiral vse skupaj, ker repair je samo polovična rešitev, pa tako ali tako je potrebno vse na novo postaviti in nameščati programe.

Kakšen glup operacijski sistem je to, da ga je potrebno enkrat na 3 mesece popolnoma formatirat, da deluje tako kot mora.

Hvala vseeno za pomoč. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Duhec ::

Ne bereš dobro. Repair inštalacija popravi/na novo inštalira samo sistem, vse inštalirane programe in podatke pusti lepo na miru. To nima veze z Rjem (Repair) v Recovery konzoli.

Duhec ::

Gost ::

Ja, sem naredil točno po tem postopku in ne pusti podatkov lepo pri miru, ampak je potrebno dobesedno vsako aplikacijo na novo namestiti. Tudi MS Office.

P.S.: Moj primer je res brezupen, ker sem imel popolnoma pokvarjene nastavitve. Nisem uspel priti več niti na www.microsoft.com. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Duhec ::

Očitno se ti je sistem tolk sesul, da ti niti ne pokaže opcije R za Repair ampak ni druge izbire kot fresh install kjer pa moraš res vse na novo postavit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne vžge xD

Oddelek: Pomoč in nasveti
192063 (1836) gr33k3_
»

Težave ob namestitvi in odpiranju določenih programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
161331 (1235) Duhec
»

XP HOME- datoteke za pomoč in podporo

Oddelek: Operacijski sistemi
191113 (954) fosil
»

Windows xp zamenjava sistemskih datotek?

Oddelek: Operacijski sistemi
131269 (1105) amigo_no1
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252971 (2706) Tea Time

Več podobnih tem