» »

Težave ob namestitvi in odpiranju določenih programov

Težave ob namestitvi in odpiranju določenih programov

buick ::

V zadnjem času opažam, da določene programe, ki sem jih prej uporabljal normalno sploh ne morem več odpreti in ko jih deinštaliram jih po namestitvi ne morem več zagnati.
Primer: recimo ob zagonu majhnega programčka za naročilo fotografij Fotoplus, ki sem ga ponovno namestil se mi izpiše sledeče:
Najprej: The ordinal 121 could not be located in the dynamic link library iertutil.dll.
Nato: Exception EAccessViolation in module ePhotoLab.exe at 0023D33F. Access violation at address 0063D33F in module "ePhotoLab.exe". Read of address 00000008.
Nato: Access violation at address 0072BA0C in module "ePhotoLab.exe". Read of address 00000034.
In program ne starta.
Podobne težave so tudi z nekaterimi drugimi programi, izpiše se mi podobno, a nekatere lahko kljub temu zaženem, nekatere ne. Poskusil sem z vsemi mogočimi "čistilnimi programi" a ni nobene razlike.
Zadeva me zares zelo muči zato prosim za pomoč. Res ne vem kje naj se zadeve lotim.
Hvala.

Galaxy ::

Zgleda da imaš več hroščev v registru. Najlažja rešitev bi bila, da si shraniš pomembne podatke in na novo namestiš OS.

buick ::

A se to ne da kako drugače rešit?

Galaxy ::

Pravim da je najboljši in najhitrejši način formatiranje. Na žalost ne poznam drugega načina, da bi se to rešlo v nekem realnem času - rekel si da vsi razni čistilni programi niso pomagali.

Probaj z AusLogics BoostSpeed (najdi najnovejšo verzijo na travniku) in poskusi njihovo registersko magijo. Če se to ne izide, formatiraj.

Duhec ::

A v varnem zagonu se ti programi tekoče odprejo, brez napak ?
Če nimaš zajedalcev potem najprej pretestiraj spomin.

StratOS ::

Mogoče kakšna inštalacija IE8 predčasno, kakšen restore point ?
Drugače pa bi izvedel Duhecov nasvet.

Lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

buick ::

Ja, sem naredil zagon v varnem zagonu, poskusil zagnati iste programe in je vse enako, ni nobene razlike - torej ne da se zagnat in ista okna se odprejo..

Duhec ::

Ker je za tvojo težavo lahko krivo veliko različnih dejavnikov najprej odgovori sledeče:
1. Kateri operacijski sistem ? Predvidevam, da je XP, vseeno pa napiši katera verzija in ali je posodobljen preko Windowsupdate na zadnje varnostne popravke ?
2. kater antivirusni program imaš in ali je posodobljena baza ?
3. Si preveril sistem proti spyware zajedalcem ter preskeniral disk v celoti ?
4. Katero verzijo IEja (Internet Explorer) imaš ? 6,7,8 ?
Le če je sistem čist lahko gremo naprej !

Si opazil kake napake ob zagonu sistema, recimo, da je potrebno zagnaki kak chkdsk sistema ?
Vseeno ga lahko izvedeš, ne bo nič narobe in sicer:
V raziskovalcu desni klik na C: disk, Lastnosti, zavihek Orodja, Preglej, dodaj kljukico v oba prazna polja pri "Samodejno popravi napake .... in Poišči poškodovane sektorje...", Začni in zdaj te sistem opozori, da tega ne more storiti takoj ampak šele ob ponovnem zagonu kar se strinjaj z DA, restartaj sistem in počakaj, da se izvede chkdsk sistema (traja nekaj časa) in normalno naloži namizje.

Nato pa v cd/dvd enoto vstavi inštalacijski XP cd in prekliči morebitni samozagon.
Nato Start/Zaženi in v okno vpiši :
sfc /scannow
Izvedel se bo test sistemskih datotek (system file checker ), ki se bodo po potrebi prepisale iz inštalacijskega cd-ja. To se izvaja kar nekaj časa.
Po končanju restart sistema in še 1x najprej deinštalacija in šele potem ponovna inštalacija ePhotoLab programja.
Poročaj kaj je naredil chkdsk in kaj sistem file checker (sfc).

buick ::

Najprej hvala Duhec za tako obsežno pomoč; poskusil bom slediti tvojim navodilom, čeprav nisem ravno veliki računalniški strokovnjak in bo najbrž vmes potrebno kako podvprašanje:
1. WIN 7 - ni XP
2. NOD 32 Antivirus 4 - 4.0.437.0 - posodobljen
3. Sistem preveril z Spybotom, Xoft Spy, Error Repair, Reg. Mechanic... - preskeniral diska v celoti
4. Imam IE 7, a tudi tu je problem; v bistvu ga nisem nikoli kaj dosti uporabljal - uporabljam FF in Chrome. Je pa tako, da se mi je pred meseci IE nekako sesul - tole mi je napisalo:
Ime težave: APPCRASH
Ime programa: iexplore.exe
Različica programa: 8.0.7600.16385
Časovni žig programa: 4a5bc69e
Napačno ime modula: Alert.dll
Napačna različica modula: 1.0.19.1
Napačen časovni žig modula: 4c03770e
Šifra izjeme: c0000005
Odmik izjeme: 0002fd0b
Različica operacijskega sistema: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Področne nastavitve: 1060
Dodatne informacije 1: 0a9e
Dodatne informacije 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatne informacije 3: 0a9e
Dodatne informacije 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Od takrat IE sploh ne morem odpreti niti ponovno naložiti. In nekako od takrat se mi pojavljajo te težave. Sprva sem mislil, da to ni povezano a vseeno najbrž je.

Ob zagonu sistema ni nobenih težav. Zažene se normalno, niti ni nobenih okenc, ki bi se odpirala v času zagona...
Toliko zaenkrat.

Wox ::

Odpri konzolo z administratorskimi pravicami in vpiši:
winmgmt /verifyrepository


Če je vse v redu vrne: WMI repository is consistent. Če ni OK poskusi z:
winmgmt /salvagerepository


Včasih je potrebno zadevo pognati 2x, 3x...
Commodore 64

buick ::

Wox kje najdem konzolo z admin. pravicami?

Duhec naredil sem chkdsk sistema, nato deinštaliral tisti program, ga ponovno inštaliral in ni nič drugače. Težava ostaja enaka. Tisto naprej pa ne morem narediti ker nimam inštalacijskega CD-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buick ()

Wox ::

Tole kar sem ti napisal je bolj za težave s security centrom, vendar velikokrat se kaže tudi v sesutju IE-ja.

Start -> V Search program and files text box vpišeš cmd -> z desno tipko klikneš na cmd.exe in klikneš na Run as administrator (Zaženi kot administator) in odpre se ti command prompt z admin pravicami.
Commodore 64

buick ::

Naredil in mi je že pod 1. napisalo "WMI repository is consistent" torej je ok

Wox ::

OK. Zdej vidim da maš IE8. Torej moraš najprej odstraniti IE8, resetirati IE7 in nato ponovno namestiti IE8.

To je tule opisano: http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...
Commodore 64

Duhec ::

Ok, če ni spyware/virus zajedalcev je to že veliko narejenega !
@buick, hudo dobro bi bilo, da najdeš ta dvd Win7,ki ga trenutno uporabljaš, če ne zato, da narediš SFC /SCANNOW (ki bi odpravil morebitne poškodovane ali kako drugače nedelujoče sistemske fajle), predvsem zato, če boš imel potrebo po ponovni reinštalaciji ali popravilu sistema, boš zagotovo rabil ta dvd.

1. Lahko izvedeš samo SFC /verifyonly , da preveriš, če je vse ok. Command Prompt še prej odpri kot administrator. (Run as Admin, to že znaš od @Woxa :) ) Poročilo se zapiše v datoteko sfcdetails.txt , ki je pripopana mislim da celo kar na namizje, drugače jo poišči in poglej vsebino kaj piše.
1.Povej kakšen HW imaš ?
2.Kot je omenil @Wox, poštimaj IE, da dela brez napak, čeprav govorijo, da je zdaj sistem neodvisen od njega, se mi zdi, da ta trditev ni ravno 100%, ampak 99.999%. :P
3. Preveri temperaturo cpuja.
4. Pretestiraj spomin z memtestom.
http://www.memtest86.com/download.html

Še nekaj idej, potem, ko boš s SFC /SCANNOW preveril sistem:
1. Lahko narediš še kak system restore (obnovitev sistema) na zadnjo točko, če bo kaj drugače.
2. začasno deinštaliraš NOD32, če ni on vzrok za težave.

buick ::

Ne moreš verjet. Zadeva je rešena!!!
Se mi je zdelo, da so se vse težave začele takrat, ko se mi je sesul IE (Appcrash..).
Sem šel čez tale postopek z deinštalacijo IE8 in reinštalacijo najprej IE7 in nato IE8 in sedaj delajo vsi programi normalno. Nobenih čudnih okenc, ki bi se odpirala ni več. Super super super!!!
Ja, še enkrat en velik hvala obema za pomoč!!! Bi dal kr za pijačo!!!

Duhec ::

Super ! Spet tisti 0,001%.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne boota če ne "Disable driver signature enforcement"

Oddelek: Pomoč in nasveti
181720 (1520) solatko
»

Skype problem

Oddelek: Programska oprema
81305 (710) tv6865
»

Dell 1555 neodzivnost, počasen tudi v Safe mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
5908 (841) Duhec
»

WPF in windowsi xp

Oddelek: Programiranje
10716 (593) detroit
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222003 (1684) Duhec

Več podobnih tem