» »

Windows xp zamenjava sistemskih datotek?

Windows xp zamenjava sistemskih datotek?

cucolino ::

pozdravljeni
samo nekaj stvari me zanima da se prepričam, in ne česa pokvarim po nepotrebnem...
torej, mam lepo okuzene fajle kot so explorer.exe (ze zamenjan, kr mi ga je bitdefender sam brez kej prasat zbrisal), ostanejo se svchost.exe, winlogon.exe, services.exe, lsass.exe, spoolsv.exe.
So produkti 8 mesecne brezantivirusne uporabe interneta. (se dobro sem jo odnesel, a? :D).

Zdaj, glede na to da jih bitdefender ne upa spucati (nalozen zgolj za scan racunalnika, uporablat ga definitivno ne nameravam ker upocasni racunalnih za 35-40% :@ ), prav tako ne zbrisati itd. hvalabogu-ker so v uporabi, me pa zanima ali jih lahko rocno zamenjam z cistimi datotekami.
Bolj podrobno: Ali zgoraj nasteti fajli nosijo kakrsnekoli informacije o racunalniku, in se od racunalnika do racunalnika razlikujejo?

L.p.

cucolino ::

Res ne ve noben ce zna kej skodit ce zamenjam te fajle z originalnimi iz instalacijskega cd-ja?

veteran ::

Če jih boš ročno menjal, ne pozabi na WFP (windows-file-protection). ;)

Raje naredi backup podatkov, nato pa "repair" z install cd-ja.

cucolino ::

wfp ne deluje v safe modu v admin acc-ju, kolikor sem seznanjen s tem. :)
In ja, rocno bi jih menjal.
sem z cd-ja iz mape i386 pobral vn .ex_ fajle in jih v cmd-ju expandal v .exe, tako da so se lepo razsirili. Samo ni popolnoma enaka velikost: moji so malce vecji... zakaj?

veteran ::

IMHO se tole ročno kopiranje na tako okuženem sistemu ne splača, ker je lahko še kaj drugega spremenjeno. Če hočeš, pa poskusi.

Duhec ::

Start / Run in vtipkaj SFC /SCANNOW
Vstavi original CD in sistem bo skopiral vse potrebne sistemske fajle za katere meni, da so ali poškodovani, neoriginalni ali manjkajoči.

Po restartu v Safe modu z mrežno podporo odstrani spyware/adware vsiljivce.

cucolino ::

nevem, tele mi najde kot zrajcane. Upam samo da ce zamenjam ne spremenim kaksnih nastavitev itd, ker imam komplet sistem nastavljen kot produkt 3mesecnega dela... :)

duhec, bom poskusil. hvala.

porocam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()

cucolino ::

pozdravljen
torej, prvo duhec: sem poizkusil tvojo verzijo, pa se zacne pol oglasat da ima to ono tretje za menjat itd. zamenjam, on pa potem zamenja z originali, tudi ce v safemodu to naredim. Je mozno da mi kateri od teh procesov ne pusti menjave ali kaj takega, ker so okuzeni.. kdo ve.
Hvala vseeno za informacijo, zdaj vem se eno vec. ;)
sem pa sel v win7 (imam nalozenega zraven xp-jev), ter rocno zamenjal datoteke winlogon, services, svchost ter spoolsv.
lsass.exe ne najdem na cd-ju, seveda mi pa se vedno ni jasno kaj mam zenega, zdravega ali virus ki laufa. Vem namrec da je ta proces lahko ali virus ali sistemski. Definitivno je, tudi ce je sistemski, okuzen, kot ostali 4. Ga pa nisem najdel, in zato nisem upal zamenjati.

Uglavnem, tiste 4 sem zamenjal, sistem se je brez problema zagnal, opazenih sprememb zaenkrat ni (upam tudi da jih nebo; da niso kaksne konfiguracije bile not..), se je pa tud zagnal par sekund prej sistem. Stestral bom tudi odzivni čas ob priliki, ce je kaj hitrejsi.

Kar se tice velikosti datotek; upam da so bile ''origin'' vecje, ker so bile okuzene/spremenjene in ne iz katerega drugega razloga. :)

V glavnem, zdaj razen lsass.exe kaze da je vse cisto... :)

Hvala vama za informacije, pa se nekaj: a ima kdo od vaju v system32 datoteko lsass.exe (čisto, seveda)? Če jo ima, se priporočam če mi jo lahko pošlje da ne povlečem z neta kakšno še vecjo bedarijo... :) Najlepša hvala;

L.p. Marc

cucolino ::

aja, se tega nisem omenil:
original datoteke sem shranil v mapo na namizje, ce se slucajno sistem nebi zalaufal, da jih nazaj zamenjam.
Ko se je zalaufal, je bilo prvo bitdefenderjevo dejanje premik vseh 4 datotek v karanteno. :))

L.p. Marc

k4vz0024 ::

Start / Run in vtipkaj SFC /SCANNOW
Vstavi original CD in sistem bo skopiral vse potrebne sistemske fajle za katere meni, da so ali poškodovani, neoriginalni ali manjkajoči.

A to velja tudi za Visto in 7?

lp

cucolino ::

naj bi.
Drugace mas pa funkcijo repair... :)

k4vz0024 ::

....ki pa je v Visti zeloo omejena:(

cucolino ::

res nebi vedel odgovora zate. Pocakaj, da se kaksen Duhec ali Veteran oglasita, onadva bosta vedela.

amigo_no1 ::

Vidim 2 možnosti:
1.)
Naredi repair z win xp cd boot cd-ja (pazi ne prvi ampak drugi repair) (najboljše da je v winxp bootcd že slipstreaman SP3 popravek).
V času inštalacije bodi offline; priporočljivo da si posnameš en spodoben AV in FW program na kak USB, ki ju boš namestil offline po repair inštalaciji.

2.)
Fajli z iz instalacijskega cd-ja so najbrž SP0, ti pa imaš SP3 - odtod razlika velikosti.
Naredi iso od original win xp SP0 cdp boot cd-ja, slipstreamaj z nlite SP3 popravek in posnami kot win xp sp3 boot cd.
Potem zamenjaj fajle, ki jsi jih omenil v prvem sporočilu.

btw od vse zmoraj naštetih fajlov je samo "services.exe" v obeh mapah:
%windir%\system32\dllcache\ in %windir%\system32\

(primer C:\WINDOWS\system32\dllcache\ ) (oz. primer C:\WINDOWS\system32\)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

racunalnik se mi izklaplja :( na pomoc, prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
12979 (738) jesen
»

lsass.exe - error

Oddelek: Operacijski sistemi
211392 (1241) seatleon
»

Virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
71536 (1461) koyotee
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61663 (1597) OtonVM
»

Cudni procesi v winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
71790 (1648) Haby

Več podobnih tem