» »

AutoCAD 2009

AutoCAD 2009

black ice ::

V risbi želim spremeniti debelino linije, poskusil sem že z različnimi vrednostmi z ukazoma line weight in thickness - linija ostane ista. Na nekem forumu sem našel podoben problem vendar v AutoCADu 2004 (zaradi spremenjenega GUI si s tem žal ne morem pomagati).

Vanadium ::

vklopi Lineweight mas spodaj tko tiste ikonce lwt je oznaka ce se ne motim zraven snap, grid,....

gzibret ::

pedit

w

vrednost (1 ali pa 10...)
Vse je za neki dobr!

Vanadium ::

@ black ice: kaj pa ko daš plot preview a so linije z debelino ali ne? Drgače jaz raj naštimam v ctb debeline za določene barve pa pol tko rišem.

L.P.

Sasquat ::

meni je tudi kazalo tanke linije, ampak ko sem dal plot preview mi je debele črte narisalo.

nejcek74 ::

premalo definirano vprašanje imaš:
ali želiš spremeniti debelino črte pri printanju? ene črte ali vseh v posameznem layerju?

na splošno se debeline spreminjajo z uporabo plot stylov, stb, ctb. Razlika v debelini teh črt je na zaslonu razvidna samo približno in ni natačna ter ostaja enaka ne glede na to kako imaš približan pogled. Obnašanje tega lahko spreminjaš z tools - options - user preferences - lineweights settings, seveda moraš imeti v risbi vklopljeno show lineweights (ikona levo spodaj). Oziroma v ukazno vrstico napišeš lineweight. Določanje debelin črt je mišljeno za uporabo pri printanju, brez preizkusnih printov ne boš dosegel dobrega rezultata, prav tako ti nekateri printerji ne bodo delali razlike med debelinami vseh črt, možne so napake pri sivih črtah (ker je to črna črna z manj barve).

če te moti spremenjen GUI, daš pod workspace autocad classic (ikona desno spodaj) pa boš imel starega.

Za polyline lahko določiš debelino (global width) v enotah kot rišeš, taka debelina se ti bo na risbi vedno odražala točno taka kot je narisana.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AUTOCAD

Oddelek: Pomoč in nasveti
175425 (1621) Wazzock
»

autocad začetniški problemi

Oddelek: Programska oprema
322543 (1784) nejcek74
»

pomoč pri AUTOCADU

Oddelek: Pomoč in nasveti
61817 (1753) nonenone
»

Vnos risbe iz AutoCAD-a v Word

Oddelek: Programska oprema
81925 (1831) BoO
»

AutoCAD načrt v Word??

Oddelek: Pomoč in nasveti
71407 (1324) bastadu

Več podobnih tem