» »

autocad začetniški problemi

autocad začetniški problemi

killa bee ::

Zanima me če ima kdo A4 2 holes template (Hole punch) @ Wikipedia

Hayabusa ::

Nariši si jo sam, imaš vse podatke.

Isotropic ::

grabcad.com
sam so bolj 3d formati, acad niti ne.

killa bee ::

Mam pa še en problem:
imam pa 2 vzporedni čri med katere bi rad narisal ravno črto.
Začnem tako: Izberem line in Pri prvi črti kliknem z shift+desnim kliknom in izberem "parpendicular" pa mi prikaže črto ki jo podaljšam do drugega roba. Pri drugem robu zopet shift+desni klik "parpendicular" in ko kliknem mi napiše "line specification not valid".
Mogoče kdo ve v čem je problem?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

"Problem" je v matematiki. Če sta dve črti vzporedni, je pravokotnic na obe neskončno mnogo. Na eni liniji izberi točko, skozi katero želiš imeti črto, na drugi pa postavi pogoj "perpendicular" in ti bo narisalo želeno črto....

LP

Jože

killa bee ::

ker pogoj bi pa dal da bi takoj zadel črto, da ne bi rabu ne vem kok zumirat da vem da sem zadel črto

StandAgainst ::

Vklopiš si Snap funkcijo, in si nastaviš na kaj ti naj prijema (črte, kote, sredine itd.)

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če želiš, da ti "zagrabi" točko kjerkoli na črti, daš pogoj "nearest" (zadostuje da vtipkaš "near"), in klikneš nekje na črti. Nato daš pogoj "perpendicular" (zadostuje "perp") in klikneš na drugo črto pa bi moral dobiti to, kar si spraševal prej....

LP

Jože

killa bee ::

a je možno narest kak izpit al pa neki tazga da dobiš certifikat, da imaš neko dokazilo o znanju Autocada?

Isotropic ::

maš tečaj ja
placas sam alpa ga zavod
sam mislim, da je za vanilla acad, ne pa za mechanical, electrical

killa bee ::

kje pa se lahko priajviš?

Isotropic ::

na googlu

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Vedeti moraš, da je osnovni (2D) ACAD, grobo rečeno, nadomestilo za risalno desko. Se pravi, da ga lahko uporablja gradbenik, strojnik, elektrotehnik... vsakdo, ki si pri delu pomaga z vektorskim risanjem. Osnove so za vse iste, za naprej pa je smiselno, da greš na tečaj uporabe ACAD-a v svoji stroki.... Primer:

http://www.arhinova.si/tecaji/AutoCAD-2...

Drugače se ga pa lahko, z iskanjem videov in tutorialov ter vstrajnostjo naučiš tudi sam, ni ravno preveč zahteven program (vsaj v 2D)...

LP

Jože

killa bee ::

ja sej se da naučit samo dobr je da greš na kak izpit in da dobiš tud kako potrdilo da znaš.

killa bee ::

ima kdo mogoče kak Autocad 2D drawing, ki bi ga lahko za vajo še enkrat narisal?

WaterBoy ::

Imam en čuden problem. Imam risbo v autoCad-u 2011 in če hočem da mi sliho shrani v PDF format naredi brez problema, vendar ko odprem ta pdf dobim to opozorilo:


Te pikčaste črte ne smejo biri ne vem zakaj to naredi, premerov krogov ne izpiše,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

tlozej ::

Plot --> Properties --> Device and Document Settings --> Custom Properties --> Font Handling --> izberi "Capture all"

WaterBoy ::

Hvala lepa, je pomagalo

killa bee ::

me zanima zakaj ta postopek ne deluje?
Odprem Autocad in ustvarim nov prazen dokument narišem črto z Line Toolom in grem v Layers meni, spremenim Lineweght v dosti debelejšo črto in se nič ne spremeni.
Narisana črta se ne odebeli?

Hayabusa ::

Če si dal iz 0.4 na 0.5 mm je jasno da ne boš videl razlike.
Prestavi na 10 mm in jo boš videl.

killa bee ::

sm dal iz Default na 0.5 pa ni nobene razlike in tudi na 0.7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Če se prav spomnim, se debelina linij, nastavljenih v lastnosti linij nanaša na izpis, na ekranu bo vedno 1 pixel debela. Če želiš imeti debele linije, moraš uporabiti spline, ki pozna opcijo width.

LP

Jože

killa bee ::

ni tako, tale ne spreminja s pomočjo spline

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Mislim, da je v videu prikazano tudi, kako se vklopi prikaz debeline linije, če je le-ta nastavljena preko lastnosti (properties). Pa tudi delo z širino polilinije imaš lepo prikazano...

P.S. V katerem področju imaš namen uporabljati acad? Jaz, kot strojnik, nisem nikoli uporabljal debeline linij. Slednjo sem imel vedno kodirano z barvami (rumeno so bile linije debeline 0,25. Svetlomodro (Cyan) 0,35, ostalo pa 0,5 in 0,7), kar je vodilo izpis...

LP

Jože

killa bee ::

sem opazil da sem imel izključen show/hide lineweight in zato mi ni delalo. Uporabljam v področju "civil engineering-a"

killa bee ::

Po nesreči sem zaprl tisti meni, ki ima med drugimi opicjo PAN ter še nekatere zoom-e nahaja pa se pod menijem ki ima N,S, W, E pa besedo TOP vpisano na sredini.
Kako si ga lahko zopet povrnem?

killa bee ::

Narisal sem 5 ravnih črt eno na drugo. Vsaka od črt je narisana v svojem layeryu. Sedaj me pa zanima če je možno izbrat točno eno določeno brez da ostale zbrišeš ?

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

selection cycle

zacni googlat svoja vprasanja, bo veliko hitreje. Autocad ima neverejtno bazo uporabnikov, na 99.9% bos nasel odgovor zelo hitro. Kar je se bolje, za 99% kompleksnih problemov bos nasel izvirne custom resitve ali pa prosto dostopne Lispe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

killa bee ::

kako pa nej googlam: "Narisal sem 5 ravnih črt eno na drugo..."

večino zgooglam samo kake stvari pa ne moreš

recimo, kako uporabiš ukaz "stretch" pa seveda zgooglam

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

bil je cisto dobronamerene nasvet
npr:
autocad selecting overlapping elements
celo na tole:
'autocad 5 lines one over another' je prvi zadetek v googlu odgovor na tvoje vprasanje

Zelel sem ti povedat, da Acad neverjetno obsezen in prilagodljiv program z eno od daljsih zgodovin in moznostjo uporabniskih skript. Vecino problemov, ki te pestijo, je imelo pred tabo ze precej ljudi. Zato kar vtipkaj neumnosti v google, v parih poskusih ponavadi dobis odgovor.


Zal je 'novi' autocadov help precej slabsi kot je bil, vcasih si ze preko njega dobil vpogled v globino stevilnih moznosti. Cisto nepovezano s tvojim vprasanjem: glede na to da si zacetnik, ti priporocam da si kdaj se ogledas 'AutoCAD System Variables', ki omogocajo prilagoditev obnasanja Acad-a pri stevilnih zadevah, tako pri ukazih kot pri izgledu.

killa bee ::

sm vpisal:
'autocad 5 lines one over another'

pa v prvih dveh zadetkih nisem našel selection cycle

Hayabusa ::

Pobriši www.google.com cookije, sej imaš kot kaže prilagojen search.

nejcek74 ::

to je prvi zadetek pri meni je nekoliko starejsi odgovor, apak v njemu vsaj vidis kako se zadevi rece, oziroma vidis uporabi pred zadnjimi spremembami.

se enkrat, nisem mislil nic negativnega, ko sem ti predlagal google. Ampak samo to, da imas vecino odgovorov samo nekaj klikov stran, da bos spotoma spoznal precej novih stvari in da je ACAD glede user community dalec najbolsi program (kar ga jaz poznam). Se ze leto in pol po sili razmer matram z Archicadom, kjer pa so uporabniki pravo nasprotje in je odgovor na vecino stvari, da je program tako zamisljen, da se mu je treba prilagoditi, etc. Fanboyize na celi crti, da ga tezko najtez vecjega. Tako da uzivaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

autocad 2013 merila

Oddelek: Programska oprema
252917 (2262) seba-beba
»

Programi kot AutoCAD

Oddelek: Programska oprema
132389 (2185) mailer
»

Izšel DraftSight CAD program za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
227520 (6120) gruntfürmich
»

ACAD - Kvadrature - funkcija

Oddelek: Programska oprema
123500 (3407) barbarpapa1
»

Acad 3dpolyline

Oddelek: Pomoč in nasveti
141302 (1302) nodrim

Več podobnih tem