» »

Vnos risbe iz AutoCAD-a v Word

Vnos risbe iz AutoCAD-a v Word

matjaz000 ::

Zanima me kako bi bilo najbolj enostavno vnesti risbo iz AutoCAD-a v Word. Rad bi da se prenese tudi debelina črt, ter da je možno risbo tudi popravljati, npr. ob dvokliku na risbo se odpre AutoCAD in popraviš kar želiš, nato pa se to takoj pozna v Wordu?

Lp, Matjaz:D 8-O

jetam ::

In potem svizec zavije čokolado...

manijakk ::

Enostavno! Greš na copy in označiš kaj bi rad kopiral. Nato greš v word in prilepiš. Seveda če imaš črno zadje v AutoCadu ga moreš najprej spremenit v belo!
Z dvoklikom na risbo v Wordu pa ti spet odpre AutoCad.

jetam ::

Pa debelino črt?

manijakk ::

Veš debelino črt tako ali tako nihče ne uporablja v AutoCadu, ker se delajo različni Layerji različnih barv, ki jih pol nastaviš na tiskalniških nastavitvah da ti pol tiskalnik sam nardi debele in tanke črte!
Sicer pa lahko probaš!

jetam ::

No sedaj pa se enkrat preberi kaj bi matjaz rad... potem pa ponovno komentiraj.

jetam ::

ah.. ps.

Layerji so lahko iste barve ker od verzije 2k je mozno nastavljati debelino crt za output neodvisno od njihove barve in to celo direktno v paleti layers. 8-O
Sicer pa lahko probas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

MI_KO ::

Delaš v layerjih, nastaviš za vsakega ustrezno debelino črt, nato pa greš v Print previev (Samo ne v model viev ampak v enem od pogledov "na papir"), nato pa stisneš prtscr (al pa uporabiš enega od teh programov in zajameš samo okno!!) in prilepiš v word!
Thats it! Easy kot pasulj. (Samo, da meni pasul nikol ne rata!)

BoO ::

Vsakemu Layer-ju ali posameznemu elementu nastaviš željeno debelino pod Lineweight.
Vklopiš gumbek LWT (čisto spodaj v oknu).
Copy (v Model-u), Paste.

PS: pa nobenga Svizca ne rabiš :D


An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AutoCAD pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
202181 (1209) nejcek74
»

AutoCAD 2009

Oddelek: Programska oprema
51499 (1406) nejcek74
»

pomoč pri AUTOCADU

Oddelek: Pomoč in nasveti
61823 (1759) nonenone
»

Risalne tablice - izkušnje, cene, ...

Oddelek: Kaj kupiti
73755 (3669) lopov
»

AutoCAD načrt v Word??

Oddelek: Pomoč in nasveti
71413 (1330) bastadu

Več podobnih tem