» »

avtomatsko stikalo-pretikalo?

avtomatsko stikalo-pretikalo?

luke111 ::

Potrebujem stikalo (230 V) ki bi imelo dva vhoda in en izhod --> V primeru da na vhodu 1 ni napetosti avtomatsko preklopi na vhod 2.
Ali je to možno kje kupiti oz. kako bi to sam izpeljal.
Hvala za odgovore.

tempoFlow ::

Ne vem, kje bi dalo kupiti takšno stikalo. Najlažje bi bilo uporabiti kakšen stari UPS, ki ima dotrajane baterije, saj je to ravno njegova naloga - ko pade napetost omrežja preklopi na baterijo. Ti pa odstraniš baterijo in preprosto vežeš drugi vir.

luke111 ::

ravno to delam in potrebujem tako stikalo, ki bo prekopilo na ups takrat ko ni omrežne napetosti.

Azrael ::

Potrebujem stikalo (230 V) ki bi imelo dva vhoda in en izhod --> V primeru da na vhodu 1 ni napetosti avtomatsko preklopi na vhod 2.

Za ta opisan namen povsem zadostuje kontaktor oz. rele, odvisno samo od tega kašno moč bi rad spravil čez. Čemu komplicirat z UPS?
Nekoč je bil Slo-tech.

luke111 ::

A mi lahko prosim napišeš kakšen 220V rele oziroma kontaktor naj izberem, da bo stvar čim hitreje preklopila, da nebi prišlo vmes do izklopa naprav (router in modem).
Narisal sem tudi poenostavljeno shemo, kako sem si to zamislil. Rele naj bi bil pred razsmernikom.
shema: [img]http://www.shrani.si/f/3B/z0/29sMkyWQ/r...

beeone ::

Moj predlog bi bil, da če boš na ta svoj UPS priklopil samo ruter in modem, ne kompliciraš z razsmerniki, ker oba delata na enosmerni max 12V. Torej meni se zdi da bi bilo boljše če vežeš baterije direktno na ruter in modem, vendar pa moraš najprej vmes uštult stabilizator napetosti, ki pa ga narediš za drobiž in ni nobena "rocket science". Seveda pa potem še zraven dodaš en rele, kot je to predlaga Azrael, ki je lahko elektronski, ki pa ima še manjše odzivne čase kot mehanski (res pa je da so za odtenek ali dva dražji).

luke111 ::

To da bi priklopil router in modem na 12V sem že razmišljal, vendar to žal ni mogoče, ker oprema ni moja in ne smem posegat v njo (router se priklopi direkt na 220V - nima zunaj usmernika).

Pyr0Beast ::

Potem pa kaj podobnega UPS-u. Zadeve imajo pogosto notri kar switcherje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617395 (6487) WizzardOfOZ
»

kako priklopiti časovni rele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246802 (3039) mirator
»

UPS in fotovoltaika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
116789 (6294) G-Rega
»

Ali obstaja element...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151814 (1552) slawc
»

vezava ATX in AT napajalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202135 (1941) krucymucy

Več podobnih tem