» »

kako povezati mp3 player z avtoradiem

kako povezati mp3 player z avtoradiem

mitsumi ::

vsak predlog dobrodosel :)

Tero ::

Odvisno od avtoradia.
Če imaš kakšnega kasetarja lahko kupiš tako kaseto ki ima kabl in tole priklopiš na mp3 player. POl ena izmed možnosti je fm tuner. Mislim da sem to videl kot dodatek iPodu. Če pa imaš kakšen novejši ar pa bi mogoče imel aux vhod oz. vhod za cd veksler(kak se temu reče po slovensko??)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

marvin42 ::

še novejši avtoradiji imajo pa celo usb priključek
Mostly Harmless

svizec75 ::

To, kar bi ti rad naredil, se imenuje line in vhod in večina cenenih avtoradiev tega nima (dražji imajo pa imajo konektor za CD wechsler (CD izmenjevalnik slov. op. p.) - jasno brez pinouta - Blaupunkt, Siemens itd.).
However - če bi rad line in vhod naredil doma, potem se ponavadi zadeve lotiš tako:
Odklopiš kasetar (mehanizem vzameš ven). Najti moraš čip, ki je predojačevalec za kasetar (praviloma LA3161)in se priklopiti ZA njega (čip zlotaš ven in se priklopiš na pine ojačenega levega in desnega kanala, pin 3 in 6).
Vendar tukaj ne moreš kar direktno priključiti mp3 playerja gor, ker bo zvok precej popačen.
Narediti moraš en enostaven high pass filter (za levi in desni kanal svojega), ki je sestavljen iz 10k upora in elektrolitskega kondenzatorja 10uF. Malo si poglej datasheet LA3161, stran 2.
Plus sponka kondenzatorja gre naprej v vezje avtoradia, minus h tvojemu mp3 playerju.
Upor je vezan med maso in signal avtoradia.
Tipko za preklop ( mikrostikalo je na mehanizmu kasetarja) si potegneš ven.

Pri kolegu sem se pa lotil drobovja avtoradia, našel sound procesor, odklopil AM vhod in na podoben način vezal mp3 player. Stvar dela potem na izbiro AM področja, pa še Slake lahko vrti prek kasetarja

Visoookooo naaad oblaaakii letiiiijoooo triiijeee Slaaaakiiii, za njimi z roooopoootijoooo leetiii pa Henčkooov triiioooo. :D

Me pa zanima, ali ima kdo morda pinout od wechslerja (konektor v prtljažniku) od Siemensovega radia na Opel Vectri l. 2001?
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.

Tero ::

Aja če mogoče uporabljaš Pioneer avtoradio obstaje simpl rešitev. Pioneer radiji imajo na zadnji strani ti. ipbus za cd veskler in podobno. Lahko kupiš ipbus rca-adapter (ki je za pojme absulutno predrag)lahko pa si ga sam naradiš, kot je ratalo menni.
Shema zgleda takole:
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

hudychk ::

No men je ratal in dela odlično na radiu Pioneed DEH-P6800MP. Samo priklopiš IP-BUS adapter, rabiš pa še kabel iz činčev na stereo jack al pa če že kar takoj daš stereo jack iz IP-BUS konektorja. V tem primeru moraš oba minusa zvezati na maso stereo jacka in plus levega kanala na levi kanal stereo jacka in enako za desnega. Na radiu moraš vklopiti še AUX funkcijo, da dejansko use dela. Ni pa nobenega šuma ali brnenja, tako da je za 3€, kolikor sem porabil za 2m mikrofonskega kabla, činče in stereo jack, to odlična rešitev. Originalni kabel stane pri Gapexu cca. 30EUR.

http://stereophonik.com/gutterslide/IP-...

Na tem linku je pa še mal bolj nazorno use skupaj prikazano.

Mogoče objavim še kakšno sliko, če se mi bo dalo.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Oddelek: Zvok in slika
243755 (3284) Hayabusa
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173124 (2293) ingange
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316124 (4985) velikiB
»

Car Cassete Adapter

Oddelek: Zvok in slika
151786 (1605) SimplTech
»

priklop DTT2200 Creative na avtoradio

Oddelek: Na cesti
5916 (806) DrSergioDJ

Več podobnih tem