» »

Radeon 8500 (le-->pure radeon)

Radeon 8500 (le-->pure radeon)

Tic ::

Hja...
Zdej me že dolgo ni bilo na sceni, sm biu brez pcja, tko da sem totalno za svetom.
Vem, da se radeona da tweakat (vsej originalnega-to ko mam jest 3.6ns al kok že) Zdej me zanima kako ste vi tweakali radeone in kako ste poskrbeli za hlajenje.
Lahko se ga navije al pa fleša. A je kdo flešou? Kašni so riski... Pa celo voltažo se de dvignt z hardwerskim posegom JE KDO TO NAREDU??
Dejte mi povedat kar veste :D
persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

||_^_|| ::

flashu sm ga jst. Brez problemov. Možno pa je da boš mogu poskrbet za dodatno hlajenje (predvsem rami).
Voltaže pa (še) nism spreminju.

_Mortal_ ::

Samo ne z svinčnikom probavat zvišat voltažo. Tko je moj prvi Radeon 8500 šel po gobe.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tic ::

||_^_||: Dej prosim povej s kirim programom in kako?

_Mortal_: a voltažo si hotu dvignt?
persona civitas ;>

||_^_|| ::

Flashu sm ga z original ati bios flasherjem. pošli mi mail pa ga dobiš

drugač pa je moj radeon dokaj neoverclockabilen. Sm hotu zvišat voltažo, pa se bom potem kar mortal pravi, raj vzdržal tega:)

Tic ::

Povej mi postopek prosim....
Tle v javnosti, če bo še koga zanimalo.
Pa dej pošl ti men kr un progi. (zakaj bi jaz tep pošilow mejl)
Aja, če še neveš, sm jst un, k t je rebra zrihotw :D :D :D

rejper@email.si
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

_Mortal_ ::

Rajš se vzdrž!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tic ::

"Rajš se vzdrž!" ??????????

persona civitas ;>

_Mortal_ ::

to sm reku tismu k ma znake za nick. Ti ga kar fleši ampak ne dviguj voltažo z svinčnikom!!!!!!!!!!!!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jRk0 ::

Ja saj on ze ma flashanega:)
You fuck up once, you loose two teeth.

_Mortal_ ::

ampak je sven razmišlju preber post
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

||_^_|| ::

postopek je zelo podoben postopku flashanja biosa od matične. Zaženeš progi v dosu in zbereš bios, ostalo se pa samo nrdi:)

Tic ::

....še nkol nisem flešow...karkoli...:D
persona civitas ;>

_Mortal_ ::

Jz sm flešu matično in to niso glih najboljši spomini
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tic ::

explain...
persona civitas ;>

McHusch ::

po moje je zajebu, pa je mogo pol novo plato kupit, al pa hot swap flešat>:D >:D

_Mortal_ ::

McHusch: Neki podobnega.

Bom opisal.

Jz grem flešat in reče da je bios na disketi u redu in jz pritisnem ENTER. Neki drka in se zaustav in jz ga restartam. (Pozabu BACK-upat BIOS;( ). Pol prižgem in samo še piski. Nikakor nisem najdu plate z isto revizijo. Nč mi ni druzga ostal kot da odnesem na servis. Po telefonu so rekl da stane 6.5k, dobim jz račun in pogledam ceno, bla jue še nižja 5.7k ampak vseen stran je šlo pet ču7kov k bi lahk za neki druzga porabu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

VASkO ::

saj plate z isto revizijo ne bi rabil imeti, plato potrebujes samo zato, da lahko BIOS v njej flesas, pa naj bo to enaka kot tvoja (v katero gre ziher tvoj BIOS cip noter) ali pa naj bo to kaka cisto tretja plata, vazno je le, da ima isto podnozje za BIOS ČIP (na plati je v bistvu neke vrste programator in pol je treba samo najti plato s kompatibilnim podnozjem, s katere po bootu vzames ven originalen cip, vtaknes noter svojega in ga lepo flesas, izi ko pasulj!!! skoda, da si za to placal 6 jurjev, to ogromno penez za tako brezvezno stvar)

upam, da boste kmalu vsi vedeli, da narobe flashan BIOS ni smrt plate, ampak ga lahko ponovno flashate, le pravo podnozje morate najti...

||_^_|| ::

sej flashanje ni noben bau bau!

Tic: poslau sm ti mejl pa povej če si dubu

VASkO ::

saj vem, da ni

HardwareMaster ::

Ej VASkO jst mam eno tako plato k ma zaj*an BIOS, pa me neki zanoma. A je važn kako čip ko ga enkrat daš iz podnožja obrneš al ne( ga vn uzamem, Flesham in narobe ubrnm,. A JE KEJ NAROBE? Al pa da ga vn uzamem, pa ga dam narobe v drugo plato pa Flesham in pol dam not.) Upam da me razumeš.

VASkO ::

ce ga das narobe not, ga ziher ne bos mogel flesat, asj pa ima doloceno razporeditev pinov, kot vsak cip

ce je pa kvadratek in ima socket lezisce, potem pa itak samo na en nacin gre v socket


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC po flash-anju ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261331 (842) WinXP
»

[:(] bad bios flash.Nujno!!![:(]

Oddelek: Strojna oprema
91309 (1126) Spajky
»

MSI TURBO

Oddelek: Navijanje
201177 (942) tico
»

Dva problema

Oddelek: Navijanje
101023 (876) VASkO
»

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
491772 (1307) Boško

Več podobnih tem