» »

Dva problema

Dva problema

msmiha ::

Mam dva problema.

1. Ko navijem Durona 800 na 1017 (9.5x107 @1.80V), ki se mi noče connectat z modemom na net (US Robotic Winmodem). Problem je previsoka volaža, ki pride na PCIje. Kako naj voltažo zmanjšam na PCIju. A slučajno obstja kak BIOS za mojo plato (MSI K7T Pro 2), ki bi podpiral ločeno voltažo na PCIjih in CPUju?

2. Kako naj flešam BIOS, če mi ne dela disketnik in imam inštaliran Windows XP?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

si zabluzil, ker se voltaza ne more skupaj nastavit procesorju in vodilom

najbrz je kriva prevelika hitrost PCI vodila (107mhz/3=36mhz)

msmiha ::

He he ni kriva, če dam množilnik na 9 in pa na 100FSB. voltažo pa pustim 1,80V mi modem vseeno ne dela. Ko pa spustim voltažo pod 1,750V modem dela čisto lepo. Razloži kako je potem to mogoče, če je FSB nastavljen na default.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

ce je cpu voltaza 1.80V potem PCI oz. I/O voltaza ni 1.80V, ampak je standardnih 3.3V ali vec, ce jo zvisas preko BIOSa.

Zanimivo vprasanje to z modemom. Ne vem, fenomen pac...

diso ::

bios se da flešat tudi tako, da flešaš naravnost iz diska
pri meni in še nekaterih drugih je delovalo brez problema

VASkO ::

???

PS (seveda se ga da)

OldSkul ::

Z diska se da Flashat čist komot!

Shadowman-x ::

Morda brcam v temo, ampak kako boš prišel v čisti dos v XP-ju (za Win Me vem da ne gre brez diskete)???

VASkO ::

plata podpira ta RAM, ker je enak kot PC2100/PC1600, le da lahko deluje na visji frekvenci. To je isto kot s SDRAMmom, ko lahko das na plato s 66mhz FSBjem tudi PC133 RAM.

To, da se ni plate, ki bi podpirala ta RAM pomeni, da se ni plate, ki bi lahko URADNO delovala na 333mhz DDR FSBju. Pocakajmo. Seveda pa lahko ta RAM vtaknes v katerokoli DDR plato.

msmiha ::

Vasko nisem tako mislil, da se je enaka voltaža na PCIju kot na procesorju. Jaz mislim, da se volaža na PCIju povišuje premosorazmerno z procesorjovo.

P.S. Modem mi ni delal sploh ne tako, da sem mogel voltažoproca znižat na 1.50V. Mislim, da bo modem crknu. Vrjetno si bom kar enega Motorolinga kupo za 3.500 SIT.Ker kaj boljšega se mi itak ne splača, ker čakam na ADSL, ki bo kmalu tudi meni prišel.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

res bo verjetno modem kriv

glede voltaz pa to, PCI oz. I/O voltaza ostane ista, neglede na to, da spreminjas voltazo procesorja. Ce bolj podrobno pogledas v BIOSu, bos videl, da obstaja core voltage (CPU) in I/O voltage (vodila, RAM)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako daleč OC z amd sempron 2600+ socket A

Oddelek: Navijanje
332061 (1575) BladE_
»

Navijanje Amd 64 3000+

Oddelek: Navijanje
302275 (1640) AnWar
»

athlon xp 1600+ do 1680 mhz brez odklepanja

Oddelek: Navijanje
271337 (1016) bodom
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411811 (1276) sheep
»

PIII 700mhz Socket 370! Na kolko bi ga lahko spravil ??

Oddelek: Navijanje
151461 (1281) Kovax

Več podobnih tem