» »

Kakšen bo Microsoftov Kumo

Kakšen bo Microsoftov Kumo

Wired News - Microsoft je naznanil, da je začel z internim testiranjem novega iskalnega pogona, ki nosi kodno ime Kumo. Ko bo Kumo nared za uporabo, bodo z njim zamenjali Live Search, in poskusili konkurirati Googlu na področju iskanja po spletu. Celotni projekt naj bi Microsoft zastavil kar resno, tako da je v podjetju trenutno živahno vzdušenje testiranja, nad izdelkom pa naj bili zaposleni navdušeni.

Da bi jim uspelo ogroziti Google, razvijajo novo tehnologijo iskanja, ki so jo poimenovali semantično iskanje. Ta naj bi poskušala iz kompleksnih iskalnih terminov izluščiti razmerja med besedami, namesto da bi iskala zgolj po posameznih ključnih besedah. Kakšnih natančnejših podatkov Microsoft ni želel posredovati, prav tako pa za zdaj trmasto držijo produkt med štirimi stenami. Bomo videli, kaj bodo napravili.

8 komentarjev

Lion29 ::

srčno upam, da bo to res velik korak naprej pri iskanju podatkov... verjamem, da je semantična razlaga vsebine težavno delo, samo o tem se govori že res veliko časa in bi bil že čas, da tehnologija postane realnost...

takšna novica mi da misliti in ponavadi odfantaziram v prihodnost. Prav zanima me, če bomo recimo čez deset let imeli res dobre semantične iskalce in morebiti tudi prevajalce...

malo me spominja na šah, kjer vemo, da računalnik (še) ne zna razmišljati in to kompenzira s surovo računsko močjo in zapletenimi algoritmi, ter ogromno količino podatkov in analiz..... me zanima, če bodo tako delovali tudi semantični algoritmi v bližnji prihodnosti ali pa bo kmalu temeljilo vse nma umetni inteligenci, o kateri se govori že desetletja

sircelj ::

Vsekakor mislim, da je potrebno narediti naslednje korake pri spletnem iskanju, le najti iskane podatke in to kjerkoli, ni več dovolj.
Kako bo pa s "Kumo", pa tudi sam ne vem.

lp, M
Matjaž Šircelj

WhiteAngel ::

"Semantično" iskanje je zelo širok pojem. Načeloma Google skupaj z optimizacijo uporablja to že od samega začetka :P S tem se v bistvu tržijo oglasi ...

Verjetno bo M$ spet prepričal cel svet, da so odkrili iskanje po spletu, kar prej še ni bilo.

smihael ::

Hej to maš že dolgo na Linuxu na namizju :)

Gandalfar ::

Marketing blefiranje, za proper semanticno iskanje se nekaj casa ne bodo imeli dovolj CPU-ja. Tole je slisat kot preoblecen PowerSet za katerega smo pa itak videli kako dobro deluje :)

darkolord ::

Dvomim da so karkoli preoblacli.

Gandalfar ::

Kaj bodo pa potem s PowerSetom naredil, ki kao tocno to pocne? :)

darkolord ::

Ne vem, bomo vidli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kumo ne bo Kumo

Oddelek: Novice / Ostale najave
173311 (2305) Elysium
»

Predogled Microsoftovega iskalnika Kumo

Oddelek: Novice / Brskalniki
424290 (2825) techfreak :)
»

Microsoft konkurira Googlovemu BigTable datotečnemu sistemu

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
143878 (2620) BlueRunner
»

Microsoft še vedno pogleduje za Yahoojem

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
62951 (2640) war-dog
»

Kakšen bo Microsoftov Kumo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
83451 (2852) darkolord

Več podobnih tem