» »

P2 400

P2 400

JakobSTR ::

sem nov na slo-techu. pa me zanima, do kok in kako bi lahko navil svojega P2, ki se trenutno oklepa 400mhz. a bi šlo z višanjem fsbja. ampak v bisou te možnosti nisem našel. bios je phoenixov, za plato pa ne vem

HardwareMaster ::

Ja Intel-le, se da navijat sam prek FSB-ja.te možnosti so ponavadi v BIOS-u ali na sami matični plošči, kjer se nahajajo mala stikala ali Juperji.poglej v malo knjigico, ki bi jo/si jo moral dobiti zravn matične plošče in poišči višanje FSB-ja. Če je matična plošča od Intel-a, z navijanjem ne bo nič. Če pa imaš kako noname ploščo in ti podpira višanje FSB-ja pa vrjetno ne boš prilezel daleč. Najbolj kvalitetne so plošče od ASUS,ABIT, MSI, EPOX, GIGABYTE, pa še katera. S tem procesorjem bi mogel doseči kakšnih 500-550 MHz.

McHregec ::

Jst mam QDI Brillianx 1s in sem navil P2 400 na 532 torej 4 x 133.
Destroyer Of The Worlds.

JakobSTR ::

hvala za pomoč bom poskusu in povedal kaj mi je uspelo

Area_51 ::

:)) Jaz imam P II 300 pa sem ga s pomočjo Slo-Tech-ovega članka navil na 450 MHZ, kar je veliko zanj., Pa se sploh ne greje.:) Se mi je pa zgodilo, tudi to, da sem drug procesor P II 266 navil navzdol na 166MHz pa ne vem kako. Seveda sem to napako odpravil z BIOSO-m. Probaj sej na dnu članka piše ::)

Na lastno odgovornost, za škodo ne odgovarjamo mi.
Area 51

JakobSTR ::

a je še druga možnost kt fsb, ker v biosu ni te možnosti za višanje

Area_51 ::

:)) Samo more imet novejši BIOS, ker na ta starih nekaj j***:) Sej če ma ta star BIOS, lahko z interneta boere ta novga, samo more vedeti točno oznako matične plošče.
Area 51


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd64 3000 Venice

Oddelek: Navijanje
181184 (960) Porkadrek
»

PRVO navijanje mašine!!!

Oddelek: Navijanje
181966 (1431) basko
»

PIII overclocking poleg FSB??? Kako?

Oddelek: Navijanje
5896 (818) jest10
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327811 (5488) Tarzan
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654152 (3417) SkyNet

Več podobnih tem