» »

Katero kolo

Katero kolo

««
5 / 95
»»

kosjoze ::

Še vaše mnenje!
Iz gorskega kolesa bi rad počasi presedlal na cestno kolo!
Nekje sem dobil ponudbo kolesa za 500€, ki je staro 3 leta, malo voženo , na pogled pa kot novo:!
Okvir-Scott AFD sport
Menjalnika -Tiagra
Prestavne ročke-Sora
Pesta -AED Shimano
Kolesa- wh r550 Shimano
Gonilka-Ultegra( Zunanji ležaj)
Pedala- look
Kaj menite ,a bi bil dober nakup ali naj raje pogledam za novimi v rangu 800 €, oz. kaj mi vi priporočate? Takšen je namreč moj fond za kolo!

projektor ::

Za nezahtevnega rekreativca je uredu. Fajn bi bilo, če bi imel menjalnik in zadnji verižnik v rangu 105-ke.

Če boš pa delal 5.000+ na sezono, pa si boš itak kmalu nabavil enga dobrga karbonca.

kosjoze ::

Dilema: http://www.bikeek.si/kolesarstvo/index.... ,tega Allez Sport bi dobil namesto 899 EUR za 800 EUR! ki je z opremo podoben temu, ki je cenejši http://www.velo.si/product2.aspx?PId=15...

ali z boljšo opremo http://www.hervis.si/index.cfm?CFID=347... ali
http://www.eurobike.si/index.php?page=s...

Katero kolo glede na ceno in kvaliteto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kosjoze ()

projektor ::

Tadrugi Fuji, ki ima za 700EUR gor 105-ko, brez dileme.

miko 55 ::

En nasvet: Ker je konec sezone obišči trgovine in boš dobil take popuste da te na rit vrže. 20% lahko tudi več. Samo na velikost okvirja pazi. Za začetek imej gor vsaj 105, ker ostalo boš hitro prerasel in ti kolesarjenje ne bo zanimivo, ker boš skozi nekaj šraufal.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

DOOM_er ::

jap enako, vzemi nekaj v rangu 105ke ki ti bo tudi če boš postal malo boljši rekreativec zadostovala tvojim potrebam. PA tudi počakaj na jesenske popuste. Bike-center ima trenutno dobra kolesa kar precej znižana
Robots will steal your job. But that's OK

gruntfürmich ::

kosjoze je izjavil:

Še vaše mnenje!
Iz gorskega kolesa bi rad počasi presedlal na cestno kolo!
Nekje sem dobil ponudbo kolesa za 500€, ki je staro 3 leta, malo voženo , na pogled pa kot novo:!
Okvir-Scott AFD sport
Menjalnika -Tiagra
Prestavne ročke-Sora
Pesta -AED Shimano
Kolesa- wh r550 Shimano
Gonilka-Ultegra( Zunanji ležaj)
Pedala- look
Kaj menite ,a bi bil dober nakup ali naj raje pogledam za novimi v rangu 800 €, oz. kaj mi vi priporočate? Takšen je namreč moj fond za kolo!


za 500€ težko kaj boljšega. jst sem dobil wheelerja 1 leto starega, vse ultegra, mislim da spredaj in zadaj vilice karbon, za 720€. tolk za okvirno primerjavo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kihc ::

Kdaj se začnejo jesenski popusti? Oktober al že zdaj?
x

miko 55 ::

Sezone je konec. V Brakepointu v Ljubljani pa Omegasport jih že oglašujeta.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

LeQuack ::

V Veb-Company imaš gotovinski popust 10% na kolesa Cube. Sicer ta popust ni sezonski, ker je bil že prej, ampak mogoče se da še za dodaten popust zmenit. Priporočam vsekakor, jaz sem vzel Cube Acid.
http://www.veb-company.si/gorska_kolesa...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

bluefish ::

Imeli (morda imajo še) so tudi 20% akcijo na kolesa Kona iz zaloge: http://www.veb-company.si/?p=393

@LeQuack: kako si zadovoljen z Acidom?
Za naslednjo sezono nameravam iti v nabavo novega kolesa, pa mi je takoj padel v oči (sploh sedaj 2011 model).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

globoko grlo ::

A mogoče ve kje bi dobil GF Hoo Koo E Koo ceej kt v extremevital?

tnx

LeQuack ::

bluefish je izjavil:

Imeli (morda imajo še) so tudi 20% akcijo na kolesa Kona iz zaloge: http://www.veb-company.si/?p=393

@LeQuack: kako si zadovoljen z Acidom?
Za naslednjo sezono nameravam iti v nabavo novega kolesa, pa mi je takoj padel v oči (sploh sedaj 2011 model).


Zaenkrat zelo zadovoljen. Sicer sem skupaj naredil šele slabih 200km, ampak mislim da za to ceno je zelo soliden oz. bi za podobno opremo pri kakšnem Scott ali podobnem dal mnogo več. Okvirje in nasploh celotna kolesa imajo zelo lep dizajn in so kvalitetno sestavljena. Jaz sem vzel črno barvo in od daleč zgleda kot kolo za par tisočakov. Je pa zato tud za lopove bolj na očeh, tako da moreš pazit. Jaz sem sicer za naslednjo sezomo mislil nabaviti nekaj v rangu LTD Race ali kaj podobnega, ampak bom še videl glede na to da sem s trenutnim precej zadovoljen.

Za 2011 vidim, da ni več v beli barvi ampak v zeleno-sivi, ampak meni se črn še vedno bolj dopade. Zamenjali so krmilo in nosilec krmila, če je bolj kvaliteten težko rečem. Vsekakor je največja sprememba SLX sprednje prestave in prestavne ročke (prej Deore). Gonilka je malo posodobljena in pa sedež je iste firme, samo drug model. Plašči naj bi bilo 2,25, se prav širši kot na trenutnem modelu, meni sicer bolj ustrezajo ožji, ker se veliko vozim po asfaltu.
Quack !

bluefish ::

No, fino.
Najbrž bom plašče res zamenjal za malce ožje, ker tudi sam velik del vožnje opravim po asfaltu.

globoko grlo ::

pol si taprav za 29" ;)

sicer, če si majhen, boš mal čudn zgledal na takem biciklu, če si pa visok, bo pa kul :)

bluefish ::

To zame? 180cm.

Se pa nikoli nisem preveč poglabljal v velikost kolesa in niti pri trenutnem ne poznam velikosti.
Seveda bom pred nakupom zadevo preizkusil, vendar me vseeno zanima, katera velikost bi bila primerna moji višini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

globoko grlo ::

jp, tebe sem mislil

Obstajajo gorci z velikostjo feltne oz. obročnika 29" oz. 28.5" al neki tazga. "Normaln" gorc ma 26". Če delaš tut kr neki km po asfaltu oz. ravnini ti 29" zelo prav pride :)

mal poglej naokrog, jih kr pohvaljo

projektor ::

globoko grlo je izjavil:

jp, tebe sem mislil

Obstajajo gorci z velikostjo feltne oz. obročnika 29" oz. 28.5" al neki tazga. "Normaln" gorc ma 26". Če delaš tut kr neki km po asfaltu oz. ravnini ti 29" zelo prav pride :)

mal poglej naokrog, jih kr pohvaljo


to so trekingi, ne gorci

globoko grlo ::

eh ...

Niner, kolesa velike revolucije
http://www.mtb.si/index.php?id=44&tx_tt...

bluefish ::

Huh, madona, veliki valarji :) .

globoko grlo ::

jp :)

je mal za razmislit, pa potestirat, če imajo kje kj testnega

kosjoze ::

gruntfürmich je izjavil:

kosjoze je izjavil:

Še vaše mnenje!
Iz gorskega kolesa bi rad počasi presedlal na cestno kolo!
Nekje sem dobil ponudbo kolesa za 500€, ki je staro 3 leta, malo voženo , na pogled pa kot novo:!
Okvir-Scott AFD sport
Menjalnika -Tiagra
Prestavne ročke-Sora
Pesta -AED Shimano
Kolesa- wh r550 Shimano
Gonilka-Ultegra( Zunanji ležaj)
Pedala- look
Kaj menite ,a bi bil dober nakup ali naj raje pogledam za novimi v rangu 800 €, oz. kaj mi vi priporočate? Takšen je namreč moj fond za kolo!


za 500€ težko kaj boljšega. jst sem dobil wheelerja 1 leto starega, vse ultegra, mislim da spredaj in zadaj vilice karbon, za 720€. tolk za okvirno primerjavo.

http://www.bikepedia.com/QuickBike/Bike...
Kupil etnik 2007, ampak za 450 € nerabljen iz trgovine s to opremo za enega amatera čisto vredu!
Pa še en servis po 300 km imam zastonj!

BladE_ ::

projektor je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

jp, tebe sem mislil

Obstajajo gorci z velikostjo feltne oz. obročnika 29" oz. 28.5" al neki tazga. "Normaln" gorc ma 26". Če delaš tut kr neki km po asfaltu oz. ravnini ti 29" zelo prav pride :)

mal poglej naokrog, jih kr pohvaljo


to so trekingi, ne gorci


Ne. To so gorci z 29"....

DOOM_er ::

zmerom bolj se uporabljajo tudi v XC cupu, bojda so bolj vodljivi
Robots will steal your job. But that's OK

projektor ::

BladE_ je izjavil:

projektor je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

jp, tebe sem mislil

Obstajajo gorci z velikostjo feltne oz. obročnika 29" oz. 28.5" al neki tazga. "Normaln" gorc ma 26". Če delaš tut kr neki km po asfaltu oz. ravnini ti 29" zelo prav pride :)

mal poglej naokrog, jih kr pohvaljo


to so trekingi, ne gorci


Ne. To so gorci z 29"....


Neki tazga sem imel jaz včasih, cross okvir z 28" vilicami, ampak se mi je zadeva zdela neprimerno bolj štorasta, kot klasičen 26" gorc. Sploh po terenu mislim, da je 26" še vedno stabilnejši zaradi nižjega težišča.

Kakorkoli, ne spremljam ravno več novitet, očitno. Nisem vedel, da so 29colarji v redni proizvodnji.

Ampak še to. Tisti ki se vozite samo po asfaltu, toplo priporočam, da si najdete cestni okvir, ki vam ustreza in paš presedlate na cesno kolo.

DOOM_er ::

29" kolesa so bojda ( nevem nisem jih še vozil ) dosti boljši stik s podlago, boljšo vodljivost. Zato vedno več profijev uporablja 29" kolesa
Robots will steal your job. But that's OK

projektor ::

DOOM_er je izjavil:

29" kolesa so bojda ( nevem nisem jih še vozil ) dosti boljši stik s podlago, boljšo vodljivost. Zato vedno več profijev uporablja 29" kolesa


No, MTB world championship se bo verjetno še naprej vozil s standardnimi gorci.

Na teh hibridih, o katerih je govora, so 700c oziroma ISO622, se pravi standardne treking feltne, edino okvir je malo nižji. Gre za kros kolo, nič novega, in kot sem že napisal, takšno zadevo sem imel že pred cca 7 leti in kmalu prodal. Za cesto je pač najboljša specialka, za teren pa klasičen all terrain gorc.

Te eksperimentalne "ne tič ne miš" izpeljanke imajo ponavadi kratkoročen uspeh.

Morda pa se motim, bomo videli.

globoko grlo ::

sicer ne vem točno kje, ampak na www.bicikel.com so testi teh 29erjev

Zgodovina sprememb…

projektor ::

Ja, treking feltne (29er je pomoje čist marketinška fora, ker ta kolesa so v resnici 28 colska) so na MTb okvirje pri nas začeli montirati kolesarji, ki s takimi kolesi vozijo npr. Franjo, itd. Ker jim nikakor ne paše okvir cestaka, ali pa pač niso našli ustreznega zase.

Čisto pa razumem, da nekateri nadpovprečno visoki ljudje težje najdejo ustrezen okvir zase, in so taka kolesa dobra rešitev.

damjan1980 ::

in kak točno spraviš 28 felno na okvir, ki je mišljen za 26? predvsem bi me zanimalo kak kolo ne drgne v most in kak vbrake prime?

nuclear ::

Jaz imam eno kolo od Balanced za 100EUR, pa je super. Lahek aluminij, hiter kaj češ bolje. Je pa gorsko kolo. Imo dajati za kolo 600EUR+ je stvar posameznika. Odvisno koliko entuzijast je človek v kolesarjenju.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BladE_ ::

damjan1980 je izjavil:

in kak točno spraviš 28 felno na okvir, ki je mišljen za 26? predvsem bi me zanimalo kak kolo ne drgne v most in kak vbrake prime?


Če logično pomisliš... ne moreš, dat na navadnga gorca tok velike feltne. Treba je vilce menjat oziroma cel okvir, ker zadi tako velika guma ne paše...

Za moj okus zgleda hudo 29"...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

projektor ::

Na določene MTB okvirje lahko daš 28" obroče z primerno ozko gumo, seveda če maš diske, ali pa V-brake distančnike. Sam vprašanje je, zakaj bi to počel.

projektor ::

nuclear je izjavil:

Jaz imam eno kolo od Balanced za 100EUR, pa je super. Lahek aluminij, hiter kaj češ bolje. Je pa gorsko kolo. Imo dajati za kolo 600EUR+ je stvar posameznika. Odvisno koliko entuzijast je človek v kolesarjenju.


Absolutno, odvisno kok je kdo entuziast. Kolo, ki ga opisuješ, je čist primerno za nezahtevnega nedeljskega kolesarja, ki ga ne moti zatikanje pri prestavljanju, ki ne potrebuje nastavljive prednje vilce idt...
Kdor pa se bo parkrat v sezoni odpravu na krim, pokljuko, krvavc, vršič, trdinov vrh... pa si bo omislil vsaj alivio/deore kombinacijo na kolesu za cca 500€, 600€.

kihc ::

Ima mogoče kdo kakšen info glede Centurion koles?

Ker zdaj sem dobu enga z skoraj vso XT opremo (zavore na diske, olje) za 800 evrov (brez popusta okrog 1000 evrov). Sprednje vilice so baje povprečne, samo imajo vseeno nastavljivo trdoto. Kolo ne zgleda nič posebnega, ampak mi deluje zelo čvrsto, tudi teža je OK.

Firma je baje nemška, samo nažalost imaje spletno stran down, da niti ne morem pogledat točno kater model je itd ...
x

IgorM ::

Sam sem imel "29".
Mislim da ste že napisali da so dejansko obroči 28, ampak zaradi plašča si pol na 29, tako po domače :)
Sam sem imel trdaka GF, spredaj 80mm hoda vilice. Niti ene treking komponente na kolesu, obroči in wheeseti so bili iz race serije bontragerja in seveda primerna širine felne, tako da to je čisto prava vx felna. Kolo se je čisto drugače peljalo po terenu, neprimerno drugače pobira teren, se pozna večji obseg in s tem večja površina stika plašča s podlago, kar se pa je poznalo naprimer na cesti s terenskimi plašči. Vsaj moj ni bil toliko okroten kot 26, siglce si moral biti malo bolj previden ima dručačno vztrajnost. Pleže drugače, 1. prestava je bila kr hitrejša v primerjavi z 26 in mi je prijatelj več x težil da sem prehiter, ampak enostavno sem vozil višjo kadenco kot on.
Zame je bilo to kolo zelo univerzalno, saj sem imel še komplet cestnih plaščev za cesto in sem brez težav prevozil maratone s prijatelji na cestnih kolesih, seveda kot amaterji ne kot proji :)
Takrat je bila težave s potrošnim materialom je bilo preveč specifično kolo za slovenijo, ampak zdaj s tem ne bi smelo biti težav, če ne druga je nakupovanje iz tujine lažje in ceneje zaradi poštnin :)
V primeru da želiš imeti eno kolo za vse vsekakor priporočam, sam razmišljam da bi šel nazaj na 29.
Uživajte na kolesih kolikor se le da!

Pozabil dopisat da na 26 lahko zmotiraš 28 felne ampak samo z cestnimi plašči saj si drugače previsok za most vilice, moraš imeti diske, saj ni možno z v zavorami! To uspešno kombinirajo 26 za teren in 28 za cesto na gorcih, ti pa podraži kolo za cca 200€, kar je neprimerno ceneje od naprimer še enega čisto cestnega kolesa, res pa da ni isto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IgorM ()

marnit ::

Pozdrav!

Tudi sam kupujem novo kolo, trekking varianto. Rad bi nekaj, kar bo vzdžljivo, ker ne bi rad imel kolesa tedensko na servisu :/ Na kolesa se ne spoznam, zato mi ne zamert, če bo kej napisano malo mimo: priporočali so mi deore prestave, ojačane feltne (s temi sem imel precej težav na prejšnem kolesu) in po možnosti zaklep za amortizerje. Kot rečeno, rad bi nekaj kar bo zanesljivo. Če ima kdo kakšen konkreten komentar, kaj morm pazit oz. kaj naj kupim, naj pove. :) Sicer pa bi samo rad vedel, v kakšnem cenovnem rangu je kolo z opisanimi lastnostmi (trenutno imam mejo pri 500evr).

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

marnit ::

Hvala za link! Zanimivo, zadnjih 15min tudi sam pregledujem tole spletno strano oz. znamo Felt. Osebno sem našel tega, ki je cenejši, ima deore, ostalo se pa tako ali tako ne znajdem, kaj pomeni hehe:
link

Me pa zanima, koliko je kej znana in zanesljiva tale firma Felt? Tudi glede servisov in garancije, če ima kdo kako izkušnjo. Osebno prvič slišim zanjo, samo, kot sem že rekel, sem daleč od poznavalca.

DOOM_er ::

Felt kolesa so zelo zelo dobra, pač niso splošno znani kot je nevem recimo Scott ali kaj drugega. Specialke so gladko lahko primerljive z katerimi koli drugimi. Sergej lastnik verige trgovin je zelo v redu dečko, ljudje ki delajo v ljubljani so tudi v redu. Felt je priznana firma v kolesarskem svetu, recimo Marko Baloh vozi kronometer z Feltom in pa ima seveda tudi cestnega felta, za nastope po raznih ultramaratonih, vozi ga tudi državna prvakinja v gorskem krosu, tako da mislim da ima reference dobre. Čeprav je najbolje da se zapelješ do ene poslovalnice ( prej napiši mail če ga imajo tm ) in ga poskusi

Kolo ki si ga nalimal je tudi zelo v redu, razlika je med vilicami in pa obroči. Vilice so malenkost slabše, ampak še vseeno zelo v redu obroči so pa malenkost težji. Končna teža je pa 5 kile razlike. Moraš ga pa poskusit prej nujno, ker ni nujno da ti geometrija paše.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

matmel ::

Živjo,kupujem novo kolo in potrebujem kaksen nasvet glede tega. V mislih sem imel tegale iz Intersporta genesis element x15 za 400€ http://www.intersport.si/pdf/letaki/isi.... ,ker je pač ravno akcija in ima še zavore na diske. Drugače se bom vozil večinoma po makedamu, ker zivim blizu gozda in so zelo dobre ture,zato sem se odločil za gorsko kolo...Sedaj ne vem ali bi za ta denar dobil boljše kolo ali bi bil ta kolo zame dobra izbira,je pa res,da nisem nek profesionalec,tako,da ne rabim nekega zelo dobrega kolesa...

Hvala že vnaprej za odgovore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matmel ()

globoko grlo ::

sklepam da govoriš o genesis X15, ane

sicer ni ne vem kaj, ima sam 24 prestav, kar pomen, da bo po ravnem šlo še počasnej kot bi šlo drugače :)
Pa verjetno ima mehanske diske. Je boljš imet dobre V brake.
All in all za tak denar bolš kej rabljenega kupit, magar 2 let staro in dobiš bistveno boljši bajk.

poglej na bicikel.com al pa mtb.si/tabla oz. forum

BlaY0 ::

24 prestav je najmanjši problem, če temu sploh lahko rečemo problem... izkoristiš jih lahko itak maksimalno pol. Drugače pa sem jaz tudi za boljši rabljen bicikel. Poglej na mtb tablo ali bicikel.com, tam lahko najdeš bicikel, ki bo res vreden tega denarja.

globoko grlo ::

ksz
kako misliš, da lahko izkoristiš samo pol prestav?
do explain

Okapi ::

Uporabljaš jih niti pol ne, ampak one vmesne morajo biti, ker drugače bi ketna dol padala pri prestavljanju.;)

O.

dolenc ::

Verjetno ne boš dajal spredaj in zadaj na tavelek zobnik :), premikaš se po obeh piramidah isto, v praksi če rabiš 10 prestav je že kar vredu.

matmel ::

Ma ne vem,men ni glih neki do rabljenega kolesa,za tale genesis sem se odlčil,ko ga ima tudi bratranec in naredi ogromno kilometrov pa tudi na morje ga uzame itd... Pa še nikoli ni imel nobene okvare al kaj takega resnega,ima sicer ene 3 leta star model in V-zavore. Ko sem se peljal t tem kolesom mi je bilo čisto uredu in zato sem se odločil, da bi vzel tega novega v intersportu,sicer z diski,kar je še boljše baje.

bluefish ::

Ja, diski so boljši, vendar hidravlični. Za to ceno, kot je v Intersportu, pa dobiš kvečjemu mehanske.

LeQuack ::

Wikipedia pravi:

Ridgeback [1] is a brand of cycles under the Madison Brand [2] which in turn is part of the H. Young group of companies. Madison, based in Stanmore, London, also owns the Genesis and Saracen [3] brands of cycles.

The Ridgeback brand name was first used on a mass-produced mountain bike imported into the UK during the start of the mountain bike boom of the 1980s. It was one of the first mountain bikes to be marketed in the UK, and was a copy of the designs then becoming popular in America. Later the range of bicycles marketed using the Ridgeback name expanded to include several other types of bicycle, but not including higher spec models.


Se pravi firma je angleška, koleaa po vsej verjetnosti narejene na Kitajskem ali Tajskem (sicer to ni nič nenavadnega tudi za boljše firme). Sicer pa imajo v Intersport tudi Meride, jaz bi raj za tistimi pogledal, oziroma da greš v kakšno specializirano kolesarsko trgovino.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

BlaY0 ::

V specializiranih štacunah se v končni fazi da dobiti tudi dober popust na redne cene.
««
5 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
696120311 (11479) issak
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5511223 (6865) Twixz
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922110 (19907) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632636 (30163) stratosD

Več podobnih tem