» »

Katero kolo

Katero kolo

««
53 / 53
»
»»

energetik ::

Potem se očitno voziš le po deviškem asfaltu. Če bi jaz pustil 3tkm neoprano, bi se na zobnikih in menjalniku videla debela plast črne umazanije. Kar jasno zmanjšuje izkoristek pogona. Zato se moja ketna in zobniki večino časa šajnajo. Zdaj ko bo ketna povoskana, se bo pa šajnalo ves čas.

kumer ::

Šubler za 6 članov pravi 140,15 mm.
Navaden meter pa za 10 členov 256 mm.
Kakšna je vaša sodba?
LP

RoccoC ::

Da daj euro ali 2 pa si kupi merilec ketne in nehaj s takimi morit po forumu

Zgodovina sprememb…

• predlagalo izbris: kumer ()

PacificBlue ::

:D
All reality is mental.

kumer je izjavil:

Kakšna je vaša sodba?
LP
6 členov si narobe izmeril, razen če se ti ketna skrčila :D
10 členov pravi da imaš znucano 0,8%, torej je nujno zamenjat ketno. Če ti ne bo preskakovalo potem, je vse OK, sicer boš moral menjati še kaseto.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

Alfa Dog ::

Ne nujno.
Meni je po zadnji menjavi ketne preskakovalo med 10 in 11 zobnikom. Po 200-300 km se je stvar udelala in ne preskakuje več (zadnjih 800 km).
Ob naslednji menjavi pa menjam tudi kaseto.

Ne skače MED prestavami, če je zncana kaseta, ampak preskoči na istem zobniku in to tako grdo, da slišiš in čutiš, kot bi polomil pol zobnikov.>:D
Seveda preskakuje na najbolj znucanih zobnikih, ni nujno da na vseh.

kumer ::

RoccoC je izjavil:

Da daj euro ali 2 pa si kupi merilec ketne in nehaj s takimi morit po forumu

Ti pa nehaj moriti z takimi komentarji.:(

Delam od doma in Dekatlon je daleč.
Morda bom jutri skočil po to čudo. :D

RoccoC ::

V temi Katero kolo utrujaš z 10+ posti kako se zmeri ketna in jaz utrujam...google it bumbar ali pa odpri svojo temo in onaniraj do onemoglosti skupaj s cepci ki ti odgovarjajo.

PacificBlue ::

Jaz sem se prav režal, ko sm videl slike z metrom na prejsni strani, pa šubler je tud bil omenjen:)).

Vcasih ni fajn tolk komplicirat, če ne greš pa zamenjaš ketno, čeprav zobniki so tud že fajn rabljeni. Odvisno kolk se voziš pa kake potrebe imaš..
All reality is mental.

Kvinta ::

RoccoC je izjavil:

V temi Katero kolo utrujaš z 10+ posti kako se zmeri ketna in jaz utrujam...google it bumbar ali pa odpri svojo temo in onaniraj do onemoglosti skupaj s cepci ki ti odgovarjajo.

Največji cepec tukaj si ti samo žalostno je da tega ne veš.
A.C.A.B

ramon ::

kumer je izjavil:

Kakšna je vaša sodba?
LP

pišem na pamet, ker ne vem kje imam zapisano, ampak jaz delam takole:
daš pomično merilo na približno 143mm, daš v verigo, pomeriš in odčitaš (mislim da je 6 členov). odčitaš z delom, ki je za merjenje premera cevi. nova veriga naj bi imela 145,0mm, a jaz sem ponavadi izmeril 145,1mm (tudi več). Do 145,8mm je veriga dobra. jaz jo vzamem dol ko ima 145,6mm ali 145,7 mm in jo dam na najslabše kolo, ki ga imam in vedno faše rabljeno verigo (ima tudi že precej slabe zobnike). to je to. drugače piše na sheldon brown kar rabiš.

p.s. jaz uporabljam na vseh kolesih verige za 8 redne zobnike a menim, da je glede tega pri vseh enako. naj popravi kdo, ki ima izkušnje z 10,11,12, ... n rednimi zobniki.

Misliš narobe. Imaš ketno za single speed, potem isto ketno do vključno 8 redne kasete, nato za 9,10,11... vsako svojo. 9-redno sem dal za probo na 3x7 zobnike, pa ni bilo v redu, je preozka in se ni dobro sproščala z zobnikov oz. se je zatikala.

snezak21 ::

Alfa Dog je izjavil:

Ne nujno.
Meni je po zadnji menjavi ketne preskakovalo med 10 in 11 zobnikom. Po 200-300 km se je stvar udelala in ne preskakuje več (zadnjih 800 km).
Ob naslednji menjavi pa menjam tudi kaseto.

To pomeni, da so obrabljeni tudi zobniki. Potem ko se je veriga raztegnila na obrabljenost zobnikov, je spet zacelo delati.

energetik je izjavil:

Misliš narobe. Imaš ketno za single speed, potem isto ketno do vključno 8 redne kasete, nato za 9,10,11... vsako svojo. 9-redno sem dal za probo na 3x7 zobnike, pa ni bilo v redu, je preozka in se ni dobro sproščala z zobnikov oz. se je zatikala.

Sploh nič ne mislim o tem kar sem napisal, ker drži. Govorimo o dolžini verige. Mešanje 6,7,...12 rednih komponent med sabo je druga tema.

Ali so merilci raztega verige univerzalni? Torej za vse tipe verig (6,7,...12,...n redne kasete)?

ramon je izjavil:

Ali so merilci raztega verige univerzalni? Torej za vse tipe verig (6,7,...12,...n redne kasete)?

So. Razdalja med pini je pri vseh verigah enaka. Razlika me 10, 11, 12 (ali manj) verigami je v sirini verige, razdalje med pini, velikost rolerjev itd. je pa enaka pri vseh, kar pomeni da tudi merilci delajo na vseh verigah enako.

ramon je izjavil:

energetik je izjavil:

Sploh nič ne mislim o tem kar sem napisal, ker drži. Govorimo o dolžini verige.

Kakšni dolžini ketne? Dolžino ima vsako kolo drugačno, odvisno od geometrije, velikosti zobnikov. Imaš na jutubu fine posnetke, kako se pravilno skrajša novo ketno.

energetik je izjavil:

Sem se vrgel v stroške, skupno 7EUR za verjetno par let voskanja ketne. +1,2EUR za liter bencina za ketno spucat v nulo.
Posoda lepo dela tudi na indukciji :D
Če mi bo moja pustila vosek kuhat na šporhetu.

Evo, moje prvo voskanje. Po postopku bencin (namakanje in tresenje 30min), 2x čiščenje v vreli vodi z detergentom, sušenje, nato še namakanje v nitro razredčilu.
na koncu je ketna taka:

Sušenje :D. Ketne je čista v nulo, lahko jo vlačiš po rokah in ni niti sledu o šmiru ali maščobi:

Na koncu voskanje:

Zdj pa zmontiram na MTB in probamo.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

kera komplikacija za ketno, ki stane 15e in jo menjaš na koncu sezone... ali na dve.

Svašta.

Kompliciranje ni zaradi cene ketne, ampak zato, ker nadaljnje vzdrževanje zdaj pomeni samo še sprat s šlaufom po turi in je to to. Nobenih razmaščevalcev več, nobenega oljenja itd.
Sicer pa sploh ni kompliciranje, za vse skupaj sem pa porabil morda pol ure. Časa, ko se je ketna sama namakala v čistilih, jasno ne štejem.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Podpiram takšne postopke za obnavljanje in vzdrževanje. Zakaj bi menjal ketno če je še vedno v odličnem stanju samo umazana? Treba je gledat tudi na okolje da ne kupujemo kar nekaj vsevpovprek ker je pač poceni, in mislim da se tukaj ne gre za teh 15€ ampak za občutek ki ga imaš po tem ko veš da si nekaj obnovil in v tem užival. No vsaj pri meni je tako smo si pa ljudje različni in vsak ve kaj je zanj dobro ;)

V bistvu kot sem napisal mi gre bolj za to, da lahko po turi samo s štrajfiksom spucam bicikl in ketno, pa je toto, nobenega mazanja potrebnega, prihranil bom precej časa. Pa da ni ketna nikoli šmirasta in da ima ves čas minimalno izgub. Ja, prednost je tudi odsotnost kemikalij za vzdrževanje (razmaščevalec, olje itd).

Zgodovina sprememb…

energetik je izjavil:

ramon je izjavil:

energetik je izjavil:

Sploh nič ne mislim o tem kar sem napisal, ker drži. Govorimo o dolžini verige.

Kakšni dolžini ketne? Dolžino ima vsako kolo drugačno, odvisno od geometrije, velikosti zobnikov. Imaš na jutubu fine posnetke, kako se pravilno skrajša novo ketno.

Dolžina verige, ki se preverja ali je potrebna zamenjava. Celotne dolžine verig seveda so različne. Dolžina enega (novega) člena je pa vedno enaka. Tudi pri Tomosovem mopedu je ista kot pri kolesu. Le širina je večja. Kot je že snežak21 napisal.

;-) ::

Kje bi dobil poceni zracnice in gume za ta sekret. 24 3/8 so mere.

Velo v Crnucah. Tam imajo boga in pol stvari za taksna kolesa, za katera bi mislil da ni vec opcije dobiti rezervnih delov.

Bike-discount.de
In podobne internet štacune.

LeQuack ::

Za tiste ki perete s tistimi samopostrežnimi štrajfiksi. Ali so kakšni tudi kjer lahko nastaviš manjši pritisk?
Quack !

GupeM ::

Vsi so taki. Samo nekaj 10 cm bolj stran stopiš.
««
53 / 53
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A naj kupim gravel bike ali ne? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šport
63649489 (2409) LeQuack
»

Nabava novega kolesa.

479072 (5579) dolenc
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

6915117 (12914) Leprechaun
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8623460 (20987) stratosD

Več podobnih tem