» »

AGP grafična, ki podpira 1680x1050

AGP grafična, ki podpira 1680x1050

cycoboodah ::

Moja Radeon 9250 ne podpira resolucije 1680 x 1050, zato iščem grafično kartico, ki bi znala podpirat omenjeno resolucijo. Zadeva mora biti low cost, ker na računalniku v katerem je ta grafa, nimam nobenih zahtevnejših programov + ne igram igric. Se pravi zgolj za prikazovanje optimalne resolucije. Na AGP vodilu seveda.
Hvala za nasvet!

Zheegec ::

Predlagam ti Radeon 9250 - je počasna in paše v AGP. Pozitivna lastnost bi tudi bila, da si jo že kupil :))
tam kjer nastavljaš ločljivost klikni advanced in pod "monitor" ODkljukaj "hide display modes that my monitor does not support". Če to ne pomaga probaj še naložiti nove gonilnike iz www.amd.com.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cycoboodah ::

Tudi z najnovejšim gonilnikom ne pomaga. Navedene resolucije kartica ne podpira (ni te opcije v display modes).

cycoboodah ::

ah, še nekaj. Na drugem PCju imam 9600, katera podpira to resolucijo, vendar mi sliko raztegne izven delovnega področja monitorja (kot da bi imel 1920x1400), kar se mi zdi precej nenavadno

Zheegec ::

Tisto prvo stvar si probal odkljukati?

Morala bi podpirati, drugače bo pa potrebno po netu pobrskati za custom resolution programček...

pa to uporabljaš DVI ali VGA?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

cycoboodah ::

Verjemi, da sem poskusil vse. In ne, te opcije RES nimam navedene.
Uporabljam VGA, sicer pa ne bi bilo neumno poskusit še z DVI...

[MYTiX] ::

Kartica podpira to resolucijo, zagotovo. Poskusi z DVIjem, mislim da se bosta monitor in os kar sama zmenla za pravo resolucijo.
podpis

5er--> ::

Probaj si pomagat s PowerStrip-om.

miha22 ::

Mislim da je tu bolj na mestu vprašanje kero resolucijo ti monitor podpira ... Kartica bi morala bit ql za to resolucijo.

cycoboodah ::

@[MYTiX]: poskusim še to (bo treba po podaljšek skočit, ker mam mašino 2m od monitorja :))

@5er: PowerStrip ne pomaga.

@miha: kot navedeno v naslovu: native - 1680x1050

jamiroq ::

ne vem koliko ti bo pomagalo, ampak sem imel podoben problem na geforcu 7600gs (na xpjih - na visti je delovalo ok). ko sem monitor povezal na grafično z dvi kablom ni bilo variante, da bi pravilno prikazal resolucijo 1680x1050 (preko vga kabla je delalo ok); vedno, ko sem izbral 1680x1050 se je resolucija spremenila v 1600x1200, vendar tako, da je po vertikali bila slika raztegnjena čez cel ekran, po horizontali sem pa imel neke vrste virtual desktop - namizje je bilo malenkost večje od ekrana.
problem sem rešil tako, da sem v nadzorni plošči naredil custom resolucijo 1680x1050 pri 60hz in kar je najpomembneje: izbral sem gtf timing standard, brez tega slike ni prikazalo pravilno.

cycoboodah ::

evo, problem je bil odpravljen s priklopom na DVI kabel.
Hvala vsem za razmišljanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344225 (2986) tony10
»

Seznam podprtih ločljivosti za grafične kartice

Oddelek: Zvok in slika
121146 (900) ender
»

1680x1050 na 22col - izhod iz prenosnika HP nx6125 - KAKO DOSEČI?

Oddelek: Strojna oprema
101785 (1559) ender
»

Trident blade 3D in wide screen

Oddelek: Strojna oprema
121474 (1251) CitroX
»

AGP graficna kartica 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
221998 (1454) kajzer

Več podobnih tem