» »

Zažiganje P13 konektorja na workstation matični

Zažiganje P13 konektorja na workstation matični

bastadu ::

Imam delovno postajo, ki za delovanje potrebuje priklopljen P13 konektor (8-polni). Problem pa je ta, da mi je že drugič zakurilo enotaisti kontakt na tem konektorju (glej sliko). Prvič sem sumil, da je defekten napajalec, zato sem ga zamenjal z novim in zopet se mi je zgodila ista stvar. Mogoče ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bil problem? Malo sumim, da ta pin na konektorju nima dobrega stika in ga zato "zašmelca"... Ampak da bi se že drugič ponovilo isto, čeprav sem že prvikrat konkretno razmigal zadevo, da se to ni bi več ponovilo ... Hvala za pomoč!

Spajky ::

Treba ga stisnit nekako, da gre konektor na trdo bolj gor, pa bo ziher dober kontakt 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Pyr0Beast ::

Kakšne barve je tista žica, katere kontakt se kuri ? Rumena ?

Najbolje spucat kar je ostalo zažganega, kontakt ven vzeti iz P13 konektorja, ter zalotat in stisnit zadevo.



Včasih, ko se izolacija iz žice sname, gor še vedno ostane malce izolacije, ki tako naredi izjemo slab stik v konektorju, ker konektor ne objame samo bakra, sčasoma se zadeva pregreje in odmre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Vzameš res drobno rašplo ( pilica za nohte ) malo obdelaš pine na plati, nato pa tiste kontakte v konektorju malo stisvenš, kar se da s kakim res majnnim izvijjačem ali solidno iglo recimo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

bastadu ::

Malo se bojim kakorkoli obdelovat kontakt, ker je že tako na pol zažgan od prvega zažganja ... Ali obstaja kakšna prevodna pasta ali kaj podobnega, da bi namazal v tisti zažgani del, da bi potem zmanjšal možnost, da bi zipet kaj zašmelcalo ...?

tony1 ::

Ja, to bi bil kontaktni sprej (vsebuje alkohol). Da ga ne boš sral s kakšnim WD-40!!!

Aja: najboljši stik narediš tako, da kontakte pobrusiš...

Pyr0Beast ::

Lej, zadeva se ne bo rešila sama od sebe. Lahko zamenjaš še 10 napajalcev in zgodba bo ista. Od starega lahko brez problema ukradeš kakšen pin ki ga nato povežeš namesto tega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krimp klešče

Oddelek: Kaj kupiti
427570 (3854) marjan_h
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813142 (3359) wexor
»

topel 12V kabel in problem matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
302503 (2103) painfulwhite
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
884967 (4356) Janac
»

Menjava in priklop avtoradija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145372 (4094) c0dehunter

Več podobnih tem