» »

Raid - odpoved diska

Raid - odpoved diska

Golden eye ::

Zanima me kako vem, če mi bo en dist odpovedal? (razen tega da lučka gori)
A me so server kej opozoril? Rad bi da mi recmo email pošlje, če se to zgodi!

Uporabljamo Windows server 2003 sbs na serverju HP ProLiant ML310 G4. Server ima Adaptec Raid kontroler.
V biosu sem nastavu Raid 1 (mirrorig) in dela. Nameščen imam tud od HPja system management orodje vendar mi Array Configuration Utility (ACU) ne prepozna kontrolerja.

Daedalus ::

HP ima za linux/unix sisteme na voljo hpacucli orodje, s katerim lahko gledaš status diskov na kontrolerju. Ziher obstaja kaj podobnega za Winse, če ne pa poglej malo za Adaptec orodji. Glede samega monitoringa pa - najlažje je vse skup rešljivo s skripto, ki na nek določen časovni interval (recimo eno uro) pogleda status kontrolerja in diskov. Če je kaj narobe, pač pošlje mail.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Golden eye ::

a obstaja že skripta al jo morem sam napisat?
Ja mislim da obstaja SW za moj kontroler in to je Array Configuration Utility, sam k mi ne prepozna kontrolerja :( . Z HP system management orodjem piše da mam ta kontroler: Intel(R) 82801GR SATA RAID Controller

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Glede na on link zelo dvomim, da ima zadeva kaj drugega, kot onboard SATA "raid kontroler." Če bi mel model s SAS kontrolerjem, bi ga ACU prepoznal. Daj še enkrat poglej z diagnostičnim programom, kaj zaen hardware sploh maš. Če je bil kontroler nabavljen posebej, pol bo treba uporabit kaj od Adapteca.

Če si pa štelal raid v biosu od kište, pol maš pa nek onboard kontroler, za katerega ni lih nujno, da obstaja kak management tool.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Golden eye ::

k sem gledu po računu piše glede kontrolerja sam tole:
Integriran 4 port SATA RAID kontroler (0, 1)

Sej bom vidu k bom kišto odpru če je še kakšen kontroler noter!
Sam kako pa naj mi pol v windowsih sporoči npr. da je crknu en disk ? A pol ni mogoče

jype ::

Golden eye> Integriran 4 port SATA RAID kontroler (0, 1)

To ni noben RAID kontroler ampak navaden SATA kontroler. RAID potem "nariše" gonilnik.

Če se ne motim, znajo Windows 2003 sami narediti (softverski) RAID - raje uporabi to možnost.

Golden eye ::

Kako pa pogledam če je narejen softverski RAID?
K grem gledat pod management disk - niso dimamični diski (kot je to pr sw raidu)

jype ::

Potem ni narejen SW raid.

terryww ::

In zakaj ne enostavno pogledat SMART atribute diska? Ponavadi se, preden gre duša disku, logirajo napake v smart logih in samodiagnostične teste ne prestaja več. http://gsmartcontrol.berlios.de/home/in...

Golden eye ::

In zakaj ne enostavno pogledat SMART atribute diska? Ponavadi se, preden gre duša disku, logirajo napake v smart logih in samodiagnostične teste ne prestaja več. http://gsmartcontrol.berlios.de/home/in...


zato k mislim da SMART včasih tud ne kaže čist prow! pa še mogu zmer pogledat loge če so vredu (razen če ma program funkcijo da ti ob napaki pošlje mail)

pa ta program, ki si ga navedel ne podpira windows 2003 + smart ne vem če bi znal prepoznat oba diska, ki sta v raidu

Zgodovina sprememb…

ender ::

Določeni strežniki z Adaptec HostRAIDom imajo možnost uporabe ali Adaptec RAID krmilnika, ali pa Intel RAID krmilnika. V tvojem primeru izgleda, da imaš izbran Intelov krmilnik, zato si naloži Intelov Matrix Storage Manager - le-ta bi ti moral omogočiti nastavitev opozarjanja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Golden eye ::

evo sem rešu zadevo. Potreboval sem software "HP Embedded G5 SATA RAID Controller Manager for Windows Server 2003/2008"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748961 (5442) levaky
»

Kako nastaviti RAID1 ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71911 (1823) t3hn0
»

Linux in SATA

Oddelek: Operacijski sistemi
171277 (1067) borchi
»

vezava diskov za montažo filmov

Oddelek: Strojna oprema
111415 (1281) Tilen
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413690 (9294) matrix2

Več podobnih tem