» »

KT7A + Athlon XP

KT7A + Athlon XP

BoO ::

A je že kdo probal Abit KT7A ver. 1.0 skupaj z Athlonom XP?
Po nekaterih podatkih naj bi delalo čeprav uradno naj nebi.

An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

freejack ::

To bi pa tut mene zanimalo,.. Za XPje naj bi uradno imel že 1.3 verzijo,.. kolk pa dela (uradno ali neuradno) na nižjih verzijah je pa vprašanje..

Jure2k ::

Pridružujem se vajinemu vprašanju. Imam Abitko KT7A-RAID, in me zanima, kako bo s procesorji XP in novimi Duroni. Na nekaj straneh sem že zasledil, da take plošče delujejo brez problema (razen tega, da se računalnik včasih ne zažene v prvem poskusu) in ker nimam denarja za odmet me zanima, če bi Athlon XP 1800+ delal na moji plati, ker je še nebi rad odpisal. Zanima me, če je kdo že poskusil na matičnih ploščah KT7A in KT7A-RAID dotične procesorje.

Hvala in lep pozdrav,
Jure
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

_Mortal_ ::

če je "manjšo" verzijo od 1.3 ti mnau delal. Ta tema je že bla na Slo-Techu
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Jure2k ::

To ni res, vsaj kolikor jaz vem. Jaz sem slišal, da je večim osebkom (res pa je, da nobenega ne poznam) uspelo zagnati Athlone XP na ploščah z nižjo verzijo brez težav. Vendar pri tej plošči uradno te procesorji niso podprti in to pomoje zato, ker imajo novejši procesorji težave z zagonom (v nekaterih poskusih se računalnik ne prižge).
Zanima pa me, če ima kdo kakšne IZKUŠNJE s tem, ali je stvar kdo poskusil, ker jaz nebi kupoval procesorja samo za to, da bi preveril delovanje. Kupil ga sicer bom, vendar šele čez kakšen mesec ali več in če matična ne bo delovala bom kupil še novo plato, kar pa upam da ne bo potrebno.

HardwareMaster ::

A potem isto nebi blo problema z ABIT KT7E??? Sej plate sat si skor čist enake.

kuglvinkl ::

Jep, tudi jaz bi bil extremno vesel, če bi XPji delal na KT7E.
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Jaz pa sem nekje vidu da mende dela, sam ne zna uporablat SSE .... pa ne me zdej preganjat...

kuglvinkl ::

Da ne zna uporabljat SSE. Khm zanimivo, v tej smeri, da je ABIT totalno zasral! Namreč, Bartoni prav lepo delajo na KT7E in KT7A do v.1.3. Videl sem, takrat, ko je bilo to aktualno, celo screenshoot od KT7A z XPjem notri, samo prepoznal ni imena, drugače je pa baje delalo nekaterim, vrejetno večini pa ne.
Your focus determines your reallity

krucymucy ::

Kaj dela ma KT7A ... barton 8-O si ga mal mim pihnu :D

kuglvinkl ::

Jep, morgan že toliko je outdated (glih prav, da ga nabavim hehe), da mi hodi kvečjemu samo še barton po betici.
Your focus determines your reallity

BoO ::

"KT7A/KT7A-RAID versions 1.0 to 1.2: All Athlon (Thunderbird) processors with both 100MHz and 133MHz FSB. AthlonXP processors are not officially supported due to a minor timing problem that can require you to hit reset during a cold boot. Unofficially, however, few people seem to experience this problem and these processors work fine."
Link. do zgornjega besedila.


Kot je razvidno zgoraj nekaterim naj bi delalo.
Zato me zanima če je že kdo probal ali pa če ima kdo za posoditi XP-ja da vidimo če dela.

Jure2k ::

Tako, kot sem predvideval, od Slovencev ni poskusil še nobeden, verjetno bom prvi, moram samo dobiti procesor XP in bo. Ampak verjetno bom počakal še na nov vodni blok od boeinga, kar pa se zna zavleči, kolikor ga poznam >:D Drugače imam pa v mislih Athlon XP 1800+ ma da dela:D
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Mac ::

KT7A/KT7A-RAID versions 1.0
AMD Athlon XP 1700+ bootano 6 krat
vedno brez problema!! Procesor sem si sposodil od frenda pred cca 3-mi meseci.
Toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mac ()

BoO ::

MAC: Kaj si pa z bioom naredil? Kako je prepoznalo procesor? Ali si imel bios za ver. 1.3?

Binji ::

BIOSa za verzijo 1.3 po moje ni imel ker drgaci se sploh ne bi zbudu comp ce bi ga z njim flesal
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Jure2k ::

Biosa se mi zdi da ni treba fleshat, razen z najnovejšim biosom za to matično ploščo.
NIKAKOR se ne igraj in ne flashaj z biosom za verzijo1.3, ker se ti po vsej verjetnosti ne bo zbudil.
Mac, ali si preverjal procesor s katerim od programov, ki ugotavljajo nabore in ali je bila zaznana funkcija SSE?
Do katerega faktorja pomnoževanja se da prepričati matično ploščo, da deluje?
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Ereinion ::

Al mi lohko nekdo pove kje naj staknem najnovej bios za to plato (Abit KT7A)...

Ja, sej vem da sem lenuh na kubik....ampak tud lenuhi mormo bit...

Jure2k ::

Evo link do biosa matičnih plošč do verzije 1.3, za verzijo 1.3 boš pa že sam najdu. LENIVEC, vse preveč vas je že na netu, skrajni čas je že, da se naučiš uporabljati internet>:D

LP, Jure
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

HardwareMaster ::

Jst bi tud probu na KT7E! A mislte da bi bil XP 2100+ preveč za plato, če bi hotu sam probat???

Zgodovina sprememb…

freejack ::

Po XY času ignorance sem se celo potrudil in pogledal BAR CODE na plati in z veseljem ugotavljam, da je moja KT7A verzije 1.3... 8-O 8-O

Mac ::

Ups, malo sem pozabil gledati.

BoO: imel sem zadnji bios (7N), kar pa ni pogoj.

Jure2k: nisem zaganjal nobenih testov, kolega je čakal z prižganim motorjem, da ga namesti v svojo ploščo.
Bil je namreč frišno pečen.
Navijanje pa gre pač tako daleč, kolikor ti prenese procesor. Moj procesor (1.33/266) je šel brez vsega na 1.46, kjer redno dela, na 1.59 pa treba malo dvigniti napetosti in seveda, primerno hladiti.

V osnovi sem testiral samo boot.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mac ()

Jure2k ::

Okej, hvala Mac, bom po probi že povedal, če vse deluje, kot je treba. (SSE)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251451 (1184) jest10
»

Abit KT7A + TB 1,4........

Oddelek: Navijanje
291558 (1204) kuglvinkl
»

Slabe novice za lastnike ABIT plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
61706 (1706) Nemenej
»

Bad News for ABIT KT133/E/A Owners!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533848 (2969) ChiefThunder
»

ABIT KT7 RAID-ATHLON1300

Oddelek: Strojna oprema
271458 (984) ijatebi

Več podobnih tem