» »

Bad News for ABIT KT133/E/A Owners!!!

Bad News for ABIT KT133/E/A Owners!!!

«
1
2

kuglvinkl ::

Abit pravi, da na te plate Athlon XP ne bo šel??!! Ma kdo kakšno informacijo?

http://www.xbitlabs.com/news/story.html...

Your focus determines your reallity

BendeR ::

Naj bi blo res ja.Mene pa itak bolj zanimajo novi Morgani.Kaj ti delajo na Abit KT7A v1.1 al je z njimi enako kot z XPjami.Ma kdo kako informacijo.>:D

OldSkul ::

Msi turbo plato imam in Athlon XP gre gor!!
Huraaaaa,prav vam je!:)):D

Binji ::

Grrrrrrr. Kaj niso rekli da bo sou na KT7A???;((;((
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Predator ::

jao ste mi kekci; mogoče pa na abitovi strani kaj piše a? na primer http://www.abit-usa.com/cgi-bin/eng/new... :\:\

BendeR ::

Ja to na abitovi strani sem itak vido.Hm nikjer pa ne pise kaj je z Morgani.Kaj zaj delajo na Abit KT7A v1.1 al ne??

yjj ::

Abit je pripravil nov BIOS, ki naj bi podpiral XPje, vendar ga lahko namestimo le na verzijo 1.3 in poznejše. Zatorej Althon Xp odpade. Veselo kupujte Sisove plate!

Binji ::

Kaku pa vids kjero revizijo ma plata?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

zile ::

ob strani pri biosu ti piše. Recimo jest mam v1.0. SUX!

ChiefThunder ::

Na tej strani imate kompatibilnost za MSI plate...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Matek ::

Šit! Kak me to razpizdi. Ka lahko date kako fotko, kje se pogleda. Jaz sem gledal okrog bios čipa, pa nikjer ne vidim.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Binji ::

Jst tud nikjer ne najdem;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

salesky ::

Verzijo pise u spodnjem levem kotu plošče.
Tam kjer so PCI in ISO vodila. Tko u belem.
Pise V1.3 oz (tko pise pr meni)

Pa lepo iskanje! >:D

Matek ::

Ej, a lahko date sliko, ker še zmeraj ne najdem. Če sem prav razumel, 1.3 in več pomeni, da si happy, manj pa, da v jok, ker ne podpira XP-jev?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Ja, na X-bitlabsu so dejansko testirali KT7E, in KT7A pred verzijo 1.3 in ugotovili, da NE delajo z Athlon XP-ji. Jep, v jok (poleg tega, da ugotavljhajo, da je za to kriv izključno ABit (sve da jim j****), ker je ta čipset (oz. vsi trije) združljiv z XP-ji). http://www.xbitlabs.com/news/story.html...

Kar se tiče nalepke. Jaz imam precej veliko belo nalepko (1cm×3cm), na kateri mi piše V 1.0. Nalepili so mi jo, če gledaš ohišje, v spodnji levi rob. Mogoče ti nalepke sploh nimaš. A v Sandri in podobnih zadevah se to ne vidi? Bom pogledal in sporočil.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

V Sandri se ne morem dokopati do Mainboard modula, verjetno zaradi tega, ker je proc. navit. Morda kakšen drug softwear
Your focus determines your reallity

Predator ::

da potolažim vse ki sanjate o sdr + xp= TO SUX BIGTIME; isto kot p4 in sdr; XP je bil narejen za delo z boljšim ramom = DDR; tako če kdo že toliko denarja preveč da misli kupit xp naj rajši kupi TB 1,4GHz pa več rama in si dobro preberete članek o ramdrive-u 8-)

kuglvinkl ::

XP dela s sdr-jem. In nisem še slišal, da bi bolj izkoristil DDR kot pa prejšnja verzija Athlona :\.

Kaj se splača kupiti je pa seveda druga scena.
Your focus determines your reallity

Binji ::

V 1,2:'(:'(:'(
Ma kaj se nejso mogli se se za une 0,1 potrudt??
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Predator ::

:\ no ja kuglvinkl; če jaz preberem kaj sem napisal, nikjer ne najdem da sem rekel da ne delata sdr+xp, sem pa rekel da je to velika oslarija in se s tem še kar strinjam; in p4 in xp rabita, če želita doseš max speed dober (!) ram in tukaj je sdr-u odklenkalo... beri (tuje) forume ker na slovenskih je večinoma samo nabijanje ljudi, ki imajo probleme ker tudi navodil ne preberejo...:\;(

krucymucy ::

Dober in predvsem navit CAS2 ram z latenco 7ns na frekvenci okol 150Mhz dela odlicno in ni kaj dosti pocasnejsi kot trenutni PC266DDR - je pa res da pridejo boljsi DDR SDRAM-i takrat bom pa tud jest kupu DDR plato, do takrat pa moje Epox-ke ne dam pa se XP-je podpera :D

AtaStrumf ::

Ja se strinjam z krucymucy-jem. Ni kake grozne razlike če imaš dober SDRAM in primerno navit. Jaz sem ravnokar zamenjal SDR RAM za DDR RAM in mi SiSOft Sandra vže cca 400/500 prej na ABit-ki z KT133A pa sem imel cca 550/650. je pa res da je bila Abitka navita do amena, tale pa je čist popolnoma nenavita.:D

Pravzaprav sem hotel napisati, da je ABIT že dolgo nazaj kar naenkrat zginil z AMD-jevega seznama priporočenih platk in vse bolj jasno postaja zakaj. Tudi tusti problemi z IBM-mi naj bi bili le z ABIT-kami. Pismo ABIT ni več kar je bil - žal.

krucymucy ::

Hvala za podporo atastrumf! :D
Men epox-ka leti na 155Mhz!

zile ::

Hehe, nekaterim pa celo dela plata z novim procesorejem, tako da upanje še obstaja. :D
Link

kuglvinkl ::

Ja, se strinjam, Abit me je strahovito razočaral!

Pobeci, imate kakšne ideje, kam naj prebegnem? Morda Asus, MSI, Iwil? Mislim, da ne rabim lotat če hočem navijat, da dam lahko gor katerikoli RAM (denimo: frend je dal na ultra staro ABIT-ko nove DIMM-e -133 MHz (seveda tečejo samo na 66) in delajo), stkratka ultra plata. Seveda LS, DFI, Elite trenutno (poudarjam!) odpadejo.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ta link od foruma sem precej na hitro preletel. Je kdo opazil kakšne neskladnosti?
Your focus determines your reallity

madviper ::

A bi lahko dobo link do slike, na kateri je narisano, kje je nalepka, na kateri piše verzija, ker je jes ne najdem, je ni v levem spodnjem kotu. Hvala!:)

zile ::

Ja nek na plati je. Font je pa 8, se pravi čisto mali, tako da si ziher spregledal.

Matek ::

Ja, jaz tudi ne najdem. Zoraj je en reku, da ni nujno, možno da kdo nima. Se da kje softwarsko pogledat? JAz res nisem najdu. A je bela nalepka? Pri meni je Dolga bela nalepka z črtno kodo, samo ni gor nobene verzije al kaj takega. No dajte kako fotko al povejte kje se to da v kakem programu pogledat. PLIZ!!!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Jaz imam to dolgo belo nalepko s črtno kodo, na koncu številk (ki so pod črtno kodo), pa mi piše V 1.0.

Ja, seveda je možno, da te nalepke ni.

Po moje se da softwearsko pogledat, katera verzihja plate je. Ampak kot rečeno, meni in frendu, ki imava mašine navite, Mainboard modul v Sandri ne dela (program freezne). Probite še z drugimi programi.

V WPCIUD po System info (neki tazga) je prav okence z verzijo plate (version string), vendar meni ne dela.

Morda to obstaja že pod Winsi 2k?!
Your focus determines your reallity

zile ::

Naj te opomnim, da je 99% uporabnikov teh plat z verzijo od 1.0 do 1.2 :D.
Če si jo res kupil kakšen mesec nazaj imaš morda v1.3, dugače pa "staro kramo", ki se valja po skladiščih naših rač. firm.
Kolk se folk buni po tujih forumih, bo zanimivo kaj bom ABIT naredu, če sploh kaj.

kuglvinkl ::

Bojim se, da imaš prav glede 99%. To kar je naredil Abit je ogabno. Skoraj prepričan sem, da bom presedlal na drugo firmo. Skoraj zaradi tega, ker bi znal Abit utrpeti znatne izgube zaradi te napake in bi si ne bi niti v sanjah privoščil podobnega kiksa v prihodnosti. In končno spet delal ultra plate.

Zdej mi je šinlo v glavo kako bi se dalo pogledat katera verzija je, če za hudiča ne gre softwearsko. Pogledat bi moral (samo kam??), katere biose je Abit prilagal k tem različnim verzijam. In če imaš bios, ki je bil priložen V1.1 potem nimaš V1.3. Ampak, to je teoretično:\.
Your focus determines your reallity

Matek ::

Joooooj, kupil sem jo pred letom:'(.
Well, there's still hope:O.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BoO ::

Prasci, v "User's Manual" so pa napisali: "Supports AMD Athlon™ 700MHz ~ 1.2GHz or future Socket A processors based on 200MHz/266MHz"

Pa ravno zato sem jo kupil!;((

Enzo77 ::

arghhhhh -> v1.0;(;((;(..........:(:'(
With a license to gib :)

zile ::

Folk nori tud drugod, tukaj

AtaStrumf ::

Glede kje piše verzija platke. Jaz sicer ne vem, ker sem že skor en teden bivši lastnik ABIT KT7A, vendar neke cifre so nalimane tudi na zadnjem velikem črnem ISA slotu in to od spodaj, tako da brez ven jemanja platke ali ogledala, tja ne boste videli.

Sem pa tudi jaz na eni strani ne dolgo nazaj videl, da ABIT kao nima zaenkrat še nobenega komentarja v zvezi s podporo XP-ju, medtem ko so se vsi drugi vsaj izjasnili DA ali NE in večinoma je bil odgovor DA. ABIT pa ga je očitno nekje posral. Fantje če hočte XP-je imeti se znebite platk. Jaz sem se že in sem dobil 36k SIT za platko + 256 CAS 2 Micron RAM-a, kar po moje sploh ni tolk slabo.

MUC ::

XPji delujejo na KT7A-RAID perfektno in zelo hitro!

_Mortal_ ::

Ata Strumf; plate ne rabš dat vn lahk si pomagaš z manjšim ogledalom:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

AtaStrumf ::

:D:DZa _mortala_ citiram samega sebe:

tako da brez ven jemanja platke ali ogledala, tja ne boste videli. .

:D:D

_Mortal_ ::

ja preprosto k pasulj
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

EvilK|NG ::

Men na tazadnjem isa slotu nč ne piše ampak mi je pisal k sm mel ABIT KT7A , zdej ko imam KT7A-RAID mam pa nalepko zraven BIOS čipa in na uni nalepki piše na koncu V1.0 vsaj men :P tko da ni treba nobenga ogledala ali dajanja plošče ven , povem tako mal umestno če slučajno še kdo ni zasledil te nalepke !!!:D
Play your Cards Right !

AtaStrumf ::

No saj možnosti je dosti. Recimo pri QDI ploščah je verzija natisnjena kar direkt na plošči.

Binji ::

Ja tam v kotu v blizini BIOSa je ena bela pravokotna nalepka s crtno kodo in pise spodej verzijo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

EvilK|NG ::

Dejte mi zdele neki povedat k vs nism točn razumu , a na plati KT7A-RAID dela XP dobr al ne , al jebe sam na KT7A brez raida , ker sem tuki nekje med branjem zasledil da je en napisal da na KT7A-RAID dela XP cist u redu , pa mi prosm mal povejte če je verzija problem samo pri KT7A al tut RAID ?
Play your Cards Right !

kuglvinkl ::

RAID al ne raid nima veze. XP uradno dela samo na platah verzije 1.3 KT7A(z 1.2 in nižjimi NE dela). Kako ugotoviš, katera verzija je plata, je obširno navedeno zgoraj.
Your focus determines your reallity

EvilK|NG ::

Je že kdo slučajno testiral ? Sam kokr sm jst zasledil nekje je enmu modelu celo delal na verziji nižji od 1.3 , če je kje kkšn link mi povejte da si preberem celo zadevo , pa ne mi od abita k majo samo uradne izjave , rabu bi tut kkšno neuradno , ki pa je možnost da procesor dela z kkšnim neuradnim biosom al pa bilo kej , more obstajat možnost, če pa ne pol pa ABIT F**K O*F !!!
Play your Cards Right !

kuglvinkl ::

Zgoraj je en link. Tip trdi, da mu dela z nižjo verzijo plate. V Slo ne vem če je že kdo poizkusil.
Your focus determines your reallity

Binji ::

kasn link?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KT7A-RAID

Oddelek: Strojna oprema
5913 (830) AvAkI
»

stare komponente Vs. nove?

Oddelek: Kaj kupiti
151137 (774) McHusch
»

KT7A + Athlon XP

Oddelek: Strojna oprema
221853 (1387) Jure2k
»

ABIT KT7a in AMD Thunderbird 1GH

Oddelek: Kaj kupiti
141079 (886) R0K
»

ABIT KT7 RAID-ATHLON1300

Oddelek: Strojna oprema
271451 (977) ijatebi

Več podobnih tem